PDA

View Full Version : A trecut la stele un TITAN .... Michael Jackson



felix73
26-06-09, 02:17
'Michael Jackson Has Died'

Michael Jackson has died in hospital after suffering a suspected heart attack, website TMZ has reported.


Jackson, 50, suffered a heart attack just after 12.00pm local time (19.00pm GMT) and paramedics were unable to revive him, TMZ.comsaid.
When paramedics arrived at his house he was not breathing, LA fire department captain Steve Ruda told the LA Times newspaper.

Jackson was given CPR by fire department paramedics as he was taken to UCLA Medical Center, the LA Times said.
His manager was not immediately available for comment.
Officials at UCLA Medical Center where Jackson was treated could also not be reached.

US correspondent Greg Milam said: "Clearly he was very seriously ill - we can gather that from what his father and other family members said.
"One member of the family had told the TMZ website that Michael is in "really bad shape" and that the brothers were heading for the hospital.
"His father said he wasn't sure exactly what was wrong and was waiting to hear back.

"One can only imagine what it could be like for his family in such circumstances."
Jackson had been about to embark on a comeback, performing 50 concerts at London's O2 Arena.

The concerts had been due to start the concerts on July 13.
He had been rehearsing in the Los Angeles area for the London shows, which sold out within hours of within hours of going on sale in March.

vladcarama
26-06-09, 09:57
Dumnezeu sa-l ierte... A fost totushi o personalitate, care a revolutionat muzica shi dansul universal...

Snow
26-06-09, 09:59
Dumnezeu sa-l ierte!

istvan
26-06-09, 10:02
Dumnezeu sa-l ierte!
A murit, dar muzica lui va ramane cat timp va exista om pe acest pamant...

stargate
26-06-09, 10:16
DUMNEZEU SA-L IERTE ... a fost un nebun dar a fost Michael Jackson ... super program pe MTV Dance sunt videoclipuri cu Michael .

SuperSonic
26-06-09, 10:22
Dumnezeu sa-L ierte !

Ca artist a fost un geniu si un entertainer desavarsit, ca om poate nu vom sti nicodata cum a fost cu adevarat.

laleauaneagra
26-06-09, 11:29
Dumnezeu sa l ierte

mondo
26-06-09, 12:20
Regele muzicii pop.
Un Superstar.
Un al 2-lea nu se va mai naste.

Dumnezeu sa-l ierte !

horatyu
26-06-09, 14:11
Nu am cuvinte....
Parca nu imi vine sa cred , asteptam cu nerabdare revenirea in forta in acele concerte anuntate din aceasta vara(50 de concerte--->50 de ani), probabil ca munca sustinuta pt acest lucru a dus si la un stres prea mare, care a dus la trecerea lui la stele inainte de vreme.

Un simbol al muzicii adevarate a secolului trecut,
a fost cel mai bun atat in muzica cat si in dans, imi vin in minte niste cuvinte ale lui Fred Astaire care zicea ca e cel mai mare dansator pe care el l-a vazut (deci mai mare ca el).
Fiecare nou cantec al lui ajungea in cel mai scurt timp in topuri si ramanea acolo mult , mult timp.
Dupa mine asta spune totul despre talentul si profesionalismul sau ===>THE BEST din lumea muzicala a anilor 80-90 , cu toate ca inca din anii 70 a inceput sa fie recunoscut.

Dumnezeu sa il aiba in paza si sa ii ierte orice a gresit pe acest pamant, pt ca nu este om fara pacat.
Cred ca bucuria produsa miliardelor de oameni care a ascultat muzica(cantecele)lui este suficienta pt a primi un loc in RAI.

Muzica lui va ramane vesnic.

felix73
26-06-09, 16:28
da si romanii nostri pa Mtv M.J toata ziua

adi sony
26-06-09, 22:07
Azi dimineatza ,pentru o clipa am crezut ca timpul sa oprit in loc ,sangele a inghetat in vene ,citind aici pe forum ,aici ,trecerea in nefiinta a Marelui Rege care a fost Michael Jackson ,cu el ,cu muzica lui ,cu stilul lui de a dansa ,a umplut inimile de bucurie a milioane de fani printre care ma numar si eu ,imi aduc aminte de verile petrecute in discoteci ,fredonind si dansand ,anii tineretii ,acei ani ce imi va aduce aminte de un Mare Geniu al muzicii pop care a fost Michael Jackson .
Azi a fost o zii neagra pentru mine .
Dumnezeu sa il aiba in paza.
http://img524.imageshack.us/img524/9130/51634504.jpg (http://img524.imageshack.us/i/51634504.jpg/)

lica
26-06-09, 22:32
dumnezeu sa-l ierte

atomik75
26-06-09, 23:04
Multumim pentru fericirea pe care ne-a adus-o in suflet.
Muzica lui va dainui pentru totdeauna
Dumnezeu sa-l ierte

alinbals
27-06-09, 02:16
Ne amintim cu totii cum , in 1992 MICHAEL JACKSON a venit la BUCURESTI , in primul sau concert din ROMANIA.A venit intr-o tara despre care nu se auzise la vremea accea in lume decit de orfelinatele pline cu copii abandonati si conditiile mizere de acolo... ,despre copii infectati cu SIDA in spitale ,mineriade , s.a.m.d......basca impuscarea cuplului Ceausescu.Dar a venit MICHAEL si ne-a pus oarecum pe harta lumii.....si ne-a bucurat pe toti....A fost ceva de vis....ireal parca ...nici nu credeam c-o sa mai vina....pina ce MICHAEL ne-a contrazis in 1996....Atunci in 1992 au fost prezente peste 60 de televiziuni care transmiteau concertul....Chiar si acum in ziua mortii sale televiziunea germana ARD a transmis concertul din 1992 al lui MICHAEL de la BUCURESTI si nu de la BERLIN sau MUNCHEN ...... ITI MULTUMIM PENTRU TOT MICHAEL !

yky
27-06-09, 04:01
...............Sa stins o STEA a murit ceva in noi. ..............''AI FOST PROBABIL PREA BUN PENTRU ACEASTA LUME'' TE vom IUBI mereu si vei ramane in inimile noastre vesnic............. Nu conteaza ce s-a scris ''spus '' despre tine VEI ramane deapururi ''REGELE'' muzici............... O LEGENDA , UN GENIU, UN MIRACOL REVOLUTIONAR!!!!!!!!!!!!!! Nimeni nu se poate compara cu JACKSON. Plange inima in mine...am crescut odata cu EL....am invatat muzica si dansul pe ritmurile LUI.....am iubit pe muzica LUI.....totul s-a dus.....el s-a dus........... noi am ramas .....macar sa nu-l uitam ne-a facut tineretea frumoasa............................................................................................ .................................................................................................... ............ ODIHNESTE-TE IN PACE MICHAEL!!!

horatyu
06-07-09, 23:13
acum e Michael JAckson Live @ Bucharest 1992 - pe NED3 - ASTRA 19Grade



12512 H 22000 19 est


programe care transmit inmormantarea

http://programm.daserste.de/detail1.asp?id=X001236099&sdatlo=07.07.2009&sender=1&dpointer=22&anzahl=38&ziel=22
http://www.n-tv.de/mediathek/tvprogramm/?d=2009-07-07

http://img443.imageshack.us/img443/7517/mjcr.jpg

horatyu
07-07-09, 01:12
si ANTENA 3 de la noi transmite ceromonia de inmormantare

MihaiP
07-07-09, 07:27
Ca intodeuna ..despre morti numai bine !
Dar ... nu uitati ca din cei aproape 40 de ani de cariera muzicala doar anii 80
justifica cu adevarat gloria sa ... ca are 10 poate 15 piese geniale ... restul o mare de muzica anosta , punctata cu icnituri ... si scarpinaturi la sula ! scuzati ! ... era titan daca ar fi avut mintea sa nu fie cobaiul unor medici fara scrupule, era titan daca nu s-ar fi inconjurat de o mare de profitori , era titan daca si-ar fi cheltuit cu minte averea, era titan daca n-ar fi fost implicat in procesele de pedofilie ...era titan daca n-ar fi fost un ciudat ! Contra exemple ? Calos Santana , Rollingstones , Eric Clapton , Led Zeppelin ... au lasat in muzica mai mult decat MJ ... sint oameni normali , care-si apuca batranetea , care nu si-au baut mintea si averile ...

stargate
07-07-09, 08:42
expresia de TITAN se referea strict la ce a facut el in muzica ... restul este cancan ... nu isi au rostul asemenea rautati , sa fim corecti si sa dam cezarului ce este al cezarului , sa se odihneasca in pace si sa-i ascultam cu aceiasi placere muzica .

cu respect

Snow
07-07-09, 09:06
E greu sa-i ceri unui artist sa aiba notiunea banului.

zmeura
07-07-09, 10:17
Reusea sa faca niste show-ri extraordinare,dar pe plan muzical de fapt a fost sub multi alti artisti.Americanii continua sa vanda produsul deoarece pentru ei moartea unei vedete e un prilej bun de facut bani.Nu se dezmint,va fi o inmormantare spectacol.Ma rog,eu nu prea gust chestiile astea.

horatyu
07-07-09, 11:19
Azi si realitatea tv o sa transmita ceremonia de inmormantare


priviti ce se intampla pe planeta ....si atunci intelegeti de ce a fost un TITAN

MihaiP cu tot respectul sunt convins ca orice nume ai spune din muzica nu o sa fie la fel pe intreaga planeta , la trecerea acestuia in lumea de dincolo .

Intradevar sunt si " icnituri ... si scarpinaturi la sula " dar versurile si muzica lui o sa ramana peste timp.
Din cei enumerati nici unul nu ajungea asa de repede, ca el in topuri(cand scoteau un nou album) si ramanea mult timp acolo , chiar si in anii 90 a fost la fel desi nu stiu de ce tu nu consideri muzica lui din anii 90 la fel de frumoasa (nivelul ei) ca in anii 80.
Probabil ca banii l-au transformat in "epava" plina de operatii estetice pe care putea sa nu le faca pt ca nu era un tip urat...ori aceste operatii in loc sa il ajute l-au dus in "fata" presei unde se facea misto de faptul ca ii cade nasul... si cate si mai cate...care au dus la retragerea lui timp de 12 ani .
Eu astept sa ascult muzica lui lasata copiilor pe care nici unul dintre noi nu a asculta-o inca sa vedem la ce nivel se ridica .