PDA

View Full Version : O stire "BOMBA" la Kahy si fratii Sh40



zildan
05-07-09, 15:16
In scurt timp noutati la KATHY.

Va fi o alternativa la e2 !!

mario08
05-07-09, 15:44
din partea cui va veni aceasta alternativa , de la fabricant sau echipele "e2" care se straduiesc sa scoata vers. mai bune

oricum sant foarte curios cat de viabila si practica va fii aceasta alternativa la e2

zildan
05-07-09, 15:46
Evident ca nu de la fabricant.

amorak
05-07-09, 19:36
asteptam cu nerabdare orice noutate pentru kathy :)

tjd1971
05-07-09, 19:45
Sa vina ca are loc

vladcarama
05-07-09, 21:47
Se incepe, acum shi posesorii de Kathrein se vor impartzi in doua echipe... parca nu as vrea...

mario08
05-07-09, 22:38
pe deoparte este bine , pe de alta parte nu
in ultimele 2 luni sa cam ajuns la o "monotonie" a aparitiilor imag. e2
intr-un , fel cred ca sa ajuns oarecum la "saturatie" cu tot cam ce se poate scoate din imag. e2 , mai ales ca majoritatea cred ca erau pe "pilonul principal" de la dreambox , cea ce nu prea corespundea intru totul cu facilitatiile proces. din fam. STi710x ale lui kathy , ipbox s.a receivere care folosesc aceeasi fam. de proc.

in seara asta de exemplu pe forumul aaf sant nu mai putin de 8 imag. e2 :

- kathy 910 are 2 vers. AAF : BA si Flash on-line

- kathy 922 are 1 vers. AAF

- topfield are 1 vers. AAF

- ipbox-ul ( 91, 900, 910, 9000) fiecare are cate 1 vers. AAF Tideglo

deci la ipbox-uri deja existand mai multe vers. de e2 ( printre care si 1 vers. a producatorului daca nu ma insel) , este adevarat in vers. beta , dar fiind un inceput

timpul isi va spune cuvantul/hotara daca viitoarea "concurenta" va fii sau nu benefica pt. utilizatori

oricum personal le multumesc echipei RSP pt. aportul adus imag. e2 scoase pana acum si sper ca si in continuare sa scoata noi imag. la fel de stabile si poate vor rezolva si marele meu "off" personal legat de afisarea subtitrarilor la filmele .avi

resofty
06-07-09, 07:51
Daca e ce am auzit , si stim ca a mai fost testat odata , atunci rec cu sh40 vor satisface absolut toate posibilitatile.

resofty
06-07-09, 09:42
Mai ales ca acuma am aflat si eu ca se lanseaza Dreambox 500HD luna asta pe piata.....asa ca va fi undeva la acelasi pret cu kathy

Am uitat sa specific, informatiile le am de la zildan , iar poate nu trebuia sa spun inca si m-a luat gura pe dinainte, daca asa e imi cer scuze.
Cer unui moderator sa lipeasca posturile mele, multumesc.

f11
06-07-09, 13:33
Asadar bomba ar trebui sa fie intre VDR si Enigma1 , tinind cont ca pe youtube au aparut ceva filmulete de Kathrein cu VDR acum 1 an daca nu ma insel si enigma1 care este deja pe ipbox.
Interesant din punctul meu de vedere ar fi VDR care are un suport puternic pe linux si nu sta rau de loc nici la emu...

f11

Maestre Zildan lanseaza te rog bomba sa nu mai fiu nevoit sa dau cu presupusul iar nenea google nu a scuipat nimic:))

zildan
06-07-09, 19:09
Noi asteptam si speram la ambele :).

pauldemon
09-07-09, 09:53
Asadar bomba ar trebui sa fie intre VDR si Enigma1 , tinind cont ca pe youtube au aparut ceva filmulete de Kathrein cu VDR acum 1 an daca nu ma insel si enigma1 care este deja pe ipbox.
Interesant din punctul meu de vedere ar fi VDR care are un suport puternic pe linux si nu sta rau de loc nici la emu...

Si eu cred ca e vorba de VDR. Filmuletul de acum un an mi-a dat sperante. Chiar m-am intrebat ce s-a intamplat?
Ar fi o alternativa mult mai serioasa pt. Enigma 2, care din pacate nu s-a dezvoltat (momentan) pe partea de media center. Cum spunea si @F11 VDR-ul are un suport foarte bun pe linux si in plus aceasta distributie se foloseste la un receptor foarte versat si anume Reelbox.

mario08
09-07-09, 18:18
sant ceva sperante in week-end sau mai avem de asteptat ?

mario08
22-07-09, 21:21
ceva vesti "bomba" , sau a rasuflat "bomba" si au scapat vestile ?

pauldemon
14-08-09, 19:13
Pana la "bomba", cred ca va fi VDR. Se discuta pe VDR-portal ca de exemplu: http://www.vdr-portal.de/board/thread.php?threadid=88682

zildan
14-08-09, 21:21
DA
Se lucreaza la asta. Pot sa confirm.

f11
14-08-09, 22:38
Cu drivere de le TDT sau rescrise ????

f11

mario08
14-08-09, 23:16
Din cate am inteles eu de pe acel forum , cineva foloseste vers. VDR 1.7.0 pe un kathy , dar nu are osd
Acum dupa mine nu stiu daca aceea versiune de vdr , poate folosi aceleasi drivere de la imag. e2 , sau sant propietare softului in cauza
Ca drept dovada prb. aparute cu imposibilitatea afisari osd-ului