PDA

View Full Version : Romtelecom ieftineste Dolce



Diablo1
21-08-09, 22:17
Romtelecom si-a diversificat, in aceasta saptamana, oferta pentru serviciul de televiziune Dolce, introducand trei abonamente, pretul pachetului minim ajungand astfel la 2,9 euro, fata de 4,9 euro/luna, cat aveau de platit clientii pentru abonamentul unic de pana acum.

"Noii abonati Dolce pot opta pentru unul dintre cele trei pachete principale, ce pun la dispozitie programe pentru toate segmentele de clienti - Dolce National, Dolce Variat si Dolce Star. Ultimul are si o versiune pentru care nu este necesara o perioada contractuala, Dolce Flexi", se arata intr-un comunicat remis, vineri, de companie.

Pana acum, Romtelecom avea un singur abonament Dolce, Variety Special Star, destinat clientilor Romtelecom care utilizau un serviciu al operatorului, ce costa 4,9 euro/luna, fara TVA.

Directorul executiv comercial pentru segmentul rezidential al Romtelecom, Joerg Zeddies, spune ca redefinirea abonamentelor Dolce este o consecinta fireasca a maturizarii serviciului de televiziune prin satelit.

"Incercam astfel sa raspundem mai bine preferintelor clientilor nostri. In plus, Romtelecom va continua sa investeasca in dezvoltarea platformei DTH Dolce. Obiectivul nostru este sa retransmitem pana la 100 de canale, inclusiv programe HD, si sa oferim toate tipurile de optiuni de divertisment TV", a spus Zeddies

Vineri, 21 August 2009, ora 17:47
Sursa : Ziare

airboy
21-08-09, 23:59
Eu am baza la 2.7 E , sac! + optiunile!
Am vazut ca "National" are mult mai putine canale decat pachetul de baza de pana acum.

P8M1C0
22-08-09, 05:37
Concurenta e de vina, faza cu hd'u e tare, imbatranim pana vine.
e bine ca sa ieftinit la mai multe! :D

skycleaner
22-08-09, 08:12
Au renuntat la promotia cu 6 luni gratis si au adoptat grila asta noua. Oamenii de la tara nu au apucat sa afle de acest lucru si in curand or sa fie o gramada de recuperari. Deja cei ce instaleaza au aflat pe pielea lor ca balanta inclina spre recuperari in zona urbana.