PDA

View Full Version : Apel umanitar!



shadowman
08-09-07, 18:44
Respecte!
Stiu ca nu are nicio legatura subiectul meu cu ceea ce se ocupa acest forum dar,dupa cateva zile de la nenorocirile care s-au abatut in zona Moldovei,aflu de la stiri ca autoritatile din Romania n-au luat nicio masura de a ajuta pe cei loviti de natura si care au nevoie de cate ceva pentru a trece peste aceasta problema.Mai mult mai si mint ca s-au luat masuri si s-au trimis ajutoare si ca ele au ajuns la cei nevoiti.Rusine sa le fie,nu doresc la nimeni rau dar daca ar trece macar ptr.cateva minute in aceasta nenorocire sa vad cum s-ar simti si ce ar face.Asta sa nu aiba acces la banii din conturi,pe care i-au facut tot cu cei care acum ii ignora.Nu vreau sa fac politica pentruca nu am niciun interes,dar daca cineva dupa acest forum mai crede in omenie ar fi bine sa ii ajutam cum putem pe acesti oameni nevoiasi si sa le donam ce putem,atat cat putem (bani,haine,alimente,saci de dormit,imbracaminte si tot ce credeti ca ar fi necesar ptr.aceasta situatie,nu e nevoie sa fie neaparat noi) prin punctele de colectere organizate de Crucea Rosie din marile orase din tara!
Sa nu uitam ca oricine poate sa treaca prin aceasta situatie si ar fi bine sa fim solitari unii cu altii.Daca noi,romanii de rand nu ne ajutam,atunci intreb:CINE?Sper ca nu am deranjat pe nimeni cu acest subiect si in speranta ca ne vom ajuta semenii va multumesc in numele lor!
Va doresc tuturor week-end placut si toate cele bune!
Bafta!