PDA

View Full Version : Server cccam??



ciutura
23-10-09, 18:37
Salutari,sunt nou in domeniul de cardsharing..pana acum am avut un kopernikus pt gigitv si un startrack in care bagam key prin telecomanda.Acum mi-am luat un dreambox 800HD si am primit de la un prieten un cccam.cfg care deskide aproape tot.Intrebarea e pot sa foloseasca 2 sau 3 oameni acelasi cfg?ma refer la cele 2 servere din cfg care sunt cu user/pass.Multumesc anticipat

Diablo1
23-10-09, 19:05
Sal

Tu te referi la linii daca am inteles eu bine nu ?
Normal nu merge pentru ca :
fiecare isi pune o masura de protectie adica tu dai o linie Exemplu
F: user pass 2 0 0 { 0:0:2 }
primesti o linie C
C: gigi.dyndns.tv 12000 user pass
iar ca masura de protectie adaugi la lnia ta F: dyndns-ul lui ce inseamnä ca numai cel ce tia dat lnia C: se poate conecta la serverul tau
C: gigi.dyndns.tv 12000 user pass
F: user pass 2 0 0 { 0:0:2 } { } { } gigi.dyndns.tv

mondo
23-10-09, 20:39
Posteaza aici cfg-ul sa vedem despre ce este vorba!!!:lol:

ciutura
23-10-09, 20:42
Am 2 linii
C server port user pass
si eram curios daca poate sa mai foloseasca cineva acelasi cfg cu liniile astea 2.Deci nu se poate.Am bagat cccaminfo si la ping am very low.Nenorocitu de Sky merge cam naspa de aici din tzara asta de kkt unde sunt dar sper sa fie ok cand ajung acasa(serverele sunt in RO)
Tot am vazut eu ca multi schimba linii si nu stiam ce inseamna liniile alea.
Eu pot sa dau mai departe ceva?Daca fac un server si pun liniile astea in el cumva?Intreb si eu ca sunt nou in domeniu si ...
Daca e Iau un server dedicat..mm numai sa mearga

Diablo1
23-10-09, 22:26
Nu te inteleg esti un pic cam confuz ce tarä ?ce conteazä unde sint serverele daca ai un internet rapid
Tu ai o carte un abonament undeva ?
Liniile se schimba daca ai un local adica o carte de obicei se intämpla asa iar ca sa dai mai departe linia care o primesti depinde daca iti permite ( reshar ) userul de la care iei

ciutura
24-10-09, 16:12
Aha,chestia cu tara era ca Nenorocitzi astia au conexiune maxima la internet 512kbitzi(la 150 dolari pe luna).Adica merge ca dracu netu.:lol:.
Multumesc pt ajutor diablo.Mai am un ip de mgcamd pt atka sau akta daca are cineva nevoie.e fara pass doar ip si port.