PDA

View Full Version : Jiji TV-Nagra3-AZbox HD ?



cordell75
09-12-09, 04:51
Vreau sa preiau de la un amic,un abonament jiji TV cu un receptor Hyundai 1160 dar am cateva intrebari inainte sa fac acest pas:
-Se mai pot afla Boxkey-ul si RSA-ul daca amicul meu deja a schimbat cardul vechi (N2) cu cardul nou (N3)?
-A incercat cineva compatibilitatea cardului jiji in AZbox HD?
-Daca noul card jiji (N3 + Boxkey & RSA) e compatibil cu Azbox-ul HD asta inseamna ca o sa faca AU ?
Va multumesc anticipat.Bafta.

valerica
14-12-09, 09:54
Am testat ieri cu un cunoscut functionarea unui "jiji" n3 si am constatat ca merge fara probleme cu ultimul multicas a08 . Din pacate newcs-ul care foloseste cardreader-ul intern nu identifica corect cardul . Concluzie : daca vrei sa faci reshare la card prin cccamd , va trebui sa folosesti un cardreader pe usb (smargo de ex.) si varianta de newcs care functioneaza numai cu 1 cardreader extern : 1.67 ; pentru uz propriu a cartelei nu mai trebuie nimic , e plug 'n play .

Bafta .

ronniee
16-12-09, 23:13
am incercat si varianta sbox+cccam, dar nu vede sboxu cardu n3
cu toate ca in changelog apare ca suporta

valerica
17-12-09, 08:02
Daca dai ceva detalii , poate gasim si cauza .

adespei
18-12-09, 21:41
am si eu un asbox premium hd .ai putea sa ma ajuti sa instalez cccam nu stiu

iceman
20-12-09, 09:55
Am testat ieri cu un cunoscut functionarea unui "jiji" n3 si am constatat ca merge fara probleme cu ultimul multicas a08 . Din pacate newcs-ul care foloseste cardreader-ul intern nu identifica corect cardul . Concluzie : daca vrei sa faci reshare la card prin cccamd , va trebui sa folosesti un cardreader pe usb (smargo de ex.) si varianta de newcs care functioneaza numai cu 1 cardreader extern : 1.67 ; pentru uz propriu a cartelei nu mai trebuie nimic , e plug 'n play .

Bafta .

Cum adica plug and play? Nu-ti mai trebuie nici boxkey, , nici RSA?

valerica
20-12-09, 10:35
Da , trebuie numai bk si rsa dar nu mai stai sa config. user , pass , port , sa legi newcs sau sbox sau mpsc , etc . Cat se poate de simplu .