PDA

View Full Version : dolce IPTV



oasisone
06-03-10, 11:15
jeej,
in sfarsit mi-au instalat IPTV-ul cei de la dolce, dupa ce m-au sunat acum vreo luna si au zis ca in maxim 72 de ore este instalat :)
Au venit oamenii, au instalat, tras cablu prin casa( de la modemul de VDSL trebuie cablu separat spre cutia iptv). Dupa care l-au pus in functiune, mai mult in priza, ca nu le mergea serverul si pana sa-mi autorizeze MAC-ul a mai durat vreo 3 zile, profesional! Aseara a inceput sa mearga, imaginea este ok, momentan am dolce pe dm7025 si comparativ se vede mai....sharp si mai luminos..desi prefer imaginea de pe sat fiind mai smooth. In rest, meniul e cam slabut si LENT!(cine are sat de la dolce sa stie ca asta e si mai incet), schimbarea de canale se face in 1 sec si ceva chiar spre 2.

In rest, oferta de VOD este minimala, sunt vreo 10 filme dinte care jazz nusce si method man si redman la paris.

Concluzie: pana la 31 martie am gratis toate canalele, dupa care mai am doar 21 de canale gratuit....totusi slabe sanse sa chiar folosesc acest serviciu, ca sa nu mai vorbesc de platit pentru el. Daca plateam instalarea si STB-ul cred ca luam foc.

horatyu
06-03-10, 12:18
pai daca mai vorbesti cu ei spunele sa vina sa vada diferenta , intre satelit si ce au ei :lol:

glumesc asta e e un inceput poate o sa cumpere receptoare mai performante cu procesoare mult mai puternice ca altfel e un serviciu nascut mort aproape din cate spui tu

oasisone
07-03-10, 00:00
De durat o sa dureze asa mult oricum, nu au cum sa bage atatea canale intr-un stream de cativa mega
presupun ca transmit un canald odata si cand schimbi merge la server si schimba ei deacolo stream-ul

nu stiu ce sa zic, daca baga mai mujlte filme poate ca o sa mearga bine business-ul de rentals

sorin8m
07-03-10, 09:30
Ne poti spune ce canale sunt free si ce se plateste, sau vreun link de la ei unde scrie detailat.

oasisone
07-03-10, 10:55
pana la 31 martie sunt toate canalele din gama dolce libere ziceau ei ca ar fi vreo 78
si dupa, raman gratuite 21 de canale
eu abia l-am impachetat si pus in camara pentru cazurile in care nu o sa mearga satelitul.....

dMd
07-03-10, 11:19
Lista de canale IPTV la Dolce (http://www.easysurf.ro/pstgh2cgks0z/lista_canale_IPTV.pdf.htm)
Pagina RTC: Dolce Interactiv (http://www.romtelecom.ro/personal/tv/dolce-interactiv/)

JBTC
07-03-10, 11:49
pai daca mai vorbesti cu ei spunele sa vina sa vada diferenta , intre satelit si ce au ei :lol:

glumesc asta e e un inceput poate o sa cumpere receptoare mai performante cu procesoare mult mai puternice ca altfel e un serviciu nascut mort aproape din cate spui tu

vei zambi dar imaginea SD de pe IPTV dolce e net superioara DTH-urilor romanesti (indiferent de care ar fi vb)...

horatyu
07-03-10, 20:13
ai vazut cum se vede boom pe un LCD de 100 cm sau 120 cm ?

comparativ cu di gi pe acelasi LCD de 100 cm? sau focus sau AKTA ?

doar Dolce se apropie destul de mult de calitatea de la boom

sifo66
08-03-10, 09:02
Ne poti spune ce canale sunt free si ce se plateste, sau vreun link de la ei unde scrie detailat.

cauta-ma pe privat si iti trimit lista de canale free de la IPTV dolce:cheers:
nu stiu cite o sa ramina free dar acum sunt 40 si merg toate, cel putin mergeau cind le-am incercat eu

oasisone
10-03-10, 00:06
se pare ca ai avut rabdare sa schimbi 40 de canale asa cu chinuita

sifo66
10-03-10, 09:57
am butonat aproape 4 ore