PDA

View Full Version : CCCam probleme reshare



zottya
16-03-10, 10:43
Sal.Am ceva nelamuriri cu CCcam pe partea reshare.La clientii cu care ama schimabat dau asa:
F: user pass 2 0 0 { 0:0:2 } { } { } hostul clientului.
La client:
C: hostul meu port user password no { 0:0:2 }
Unul dintre clienti , nu poate sa faca reshare pt.cartelele care primeste in hop 2 , ci numai pt.hop 1.La el e setat asa: #minimum downhops 0, deci nu se ia in considerare.Unde sa mai umblu?

laleauaneagra
16-03-10, 11:15
la tine nici unde:)e foarte bine asa iar el va trebui sa aibe aceleasi setari ca tine asta in caz ca nu doreste alte optiunii

stargate
16-03-10, 12:10
daca respectivele carduri nu au drept de reshare poti seta cum vrei la tine pentru ca nu se ia in considerare .

deci daca respectivul card pe care tu il primesti are drept de reshare doar un hop tu il poti da mai departe dar cel care il primeste de la tine nu il poate da mai departe ... asa ca degeaba setezi linia F cu drept de reshare "fara numar" daca cardurile primite de tine nu au drept de reshare decat un singur hop .

:tv:

zottya
16-03-10, 12:20
La client tot asa e.El are o clona de 800. cu Nabilo.Nu cred ca are importanta.
La el e setat sa primeasca carduri si in hop 3 , ca are numai 2 servere de la care primeste.Cu acelasi setari alti clienti primesc de la mine hop1+hop2 cam 100 de carduri. iar el numai ori vede numai cele 2 localuri , ori rareori mai vede cam 10 carduri, iar sunt cazuri cand vede cele 100.Eu zic ca re probleme cu internetul, la care din cinci in cinci minute se pierde semnalul.
Oare o fi asta?

laleauaneagra
16-03-10, 12:54
atat timp cat la ceilalti e ok si doar la un singur client se intampla asa cu siguranta prob nu e de la tine,probabil prob cu provideru de net sau routeru