PDA

View Full Version : ROMTELECOM(noua oferta din 22 martie)



gessle
17-03-10, 10:31
http://www.wall-street.ro/articol/IT-C-Tehnologie/82058/Romtelecom-lanseaza-o-noua-oferta-pentru-serviciile-de-internet.html


http://www.wall-street.ro/slideshow/IT-C-Tehnologie/82121/Seful-Romtelecom-Razboiul-preturilor-cel-mai-rau-lucru-care-se-poate-intampla-in-telecom/2/Ce-urmeaza-pentru-Romtelecom.html#slide_title

P.S.L-am pus aci pt ca are legatura si cu dolce tv.
{Linkul a fost pus prima data pe alt forum (stpd)}.Newsletter si de la ei.In cele din urma o sa fie pus pe toate forumurile.:D

horatyu
18-03-10, 09:38
eu zic ca trebuia pusa la offtopic news

si atat

pentru ca nu vad oferta noua de la dolce ci o oferta la click net nu la DOLCE , deci nu are treaba cu DTH-ul ci cu internetul

dbhungry
18-03-10, 10:06
Ordonarea, sau cel putin citirea informatiilor din cele link-uri, in ordine inversa, aduce si informatiile din domeniul receptiei TV, satelit si IPTV. Cred ca vor reveni in actualitate infromatiile legate de receptoarele HD, simulcrypt-ul cu bulgarii, si multe altele similare, informatii care anul trecut au tinut in suspans multa lume :)

Sa vedem daca luna mai nu este cumva, iarasi, "prea aproape" pentru a fi intradevar termenul la care apare primul operator roman, cu o oferta de receptie programe HD, via satelit. Mult succes si sa speram ca nu vor fi afectati prea puternic de "criza" ca sa o invoce pentru aminari. :cool2:

SuperSonic
19-03-10, 21:49
Scrie foarte clar la al doilea link :


Pe de alta parte, operatorul va lansa in mai televiziunea de inalta definitie prin satelit, iar pana la finalul anului si serviciile de video la cerere (video on demand) care vor ajunge la 1.000 de titluri de filme si emisiuni de la 200 in prezent.

Televiziunea HD prin satelit este un serviciu complementar celei digitale prin satelit (Dolce) si celei IPTV (televiziunea oferita prin firele de internet numita Dolce Interactiv si care a fost lansata in decembrie 2009).

Desi Romtelecom deja ofera cinci programe care se pot urmari in format HD prin serviciul IPTV, televiziunea de inalta definitie prin satelit este un serviciu important pentru Romtelecom, avand in vedere ca UPC ofera din toamna HD TV, iar compania detinuta de OTE si statul roman isi doreste sa creasca cota de piata de la 30% in prezent pana va ajunge principalul jucator in acest domeniu. Am inceput sa sper iarasi.:)

prodigy
01-04-10, 11:58
Da oare, dupa cit timp iti aduc receiverul pentru IPTV? :)
- m-am abonat la ei, intr-un final pe VSDL si mi-au promis si un receiver ( tot gratis ) de IPTV, VSDL-u l-au instalat, merge netul, telefonul dar receiverul de IPTV se lasa asteptata ;))
- instalatorul zicea ca trebuie sa masoare puterea semnalului si abia dupa aceea o sa primesc receiverul....
:gathering:

sorin8m
01-04-10, 13:27
OFFTOPIC: nu a avut la el ruleta ca sa masoara :))

horatyu
01-04-10, 20:56
Da oare, dupa cit timp iti aduc receiverul pentru IPTV? :)
- m-am abonat la ei, intr-un final pe VSDL si mi-au promis si un receiver ( tot gratis ) de IPTV, VSDL-u l-au instalat, merge netul, telefonul dar receiverul de IPTV se lasa asteptata ;))
- instalatorul zicea ca trebuie sa masoare puterea semnalului si abia dupa aceea o sa primesc receiverul....
:gathering:


:lol: pana la 1 aprilie era si gratis tot pachetul

de la 1 aprilie incolo doar 20 de canale sunt free

restul e pe bani

oricum parca 6 luni e gratis netul si numai dupa aia parca e 11 euro si ceva

gessle
13-05-10, 09:43
http://images.gsp.ro/usr/imagini/1154-246646-program.jpg


-Sa asteptam rezultatul negocierilor la "meciurile cu rosu" intre TVR si Dolce!
P.S.Sursa e gsptv.Am pus aci pt ca ar face parte din noua "oferta" dth dolce pt abonati.
Telesport e vizibil pe focus si pe boom.

http://www.gsp.ro/international/cm-2010/vezi-programul-complet-al-televizarilor-de-la-cm-2010-87-din-meciuri-pe-tvr-restul-pe-telesport-189794.html

Einstein
13-05-10, 10:11
Eu cred ca meciurile de la Dolce vor fi transmise pe Dolce Info sau Boom Sport One! :)

dMd
29-05-10, 11:59
Canalul Telesport este inclus temporar in grila de programe Dolce baza pe perioada Campionatului Mondial de Fotbal