PDA

View Full Version : Vti 0.7



cico
21-03-10, 15:39
A aparut si noua imagine a celor de la VTI bazata pe vers.orig 4.2.

http://www.vuplus-support.com/wbb2/thread.php?threadid=2450

Sper sa nu deranjeze linkul direct(daca totusi,da atunci schimbati-l)

cu stima:
cico

zmeura
21-03-10, 15:51
Nu deranjeaza,dar e util daca pui imaginea si pe un upload care sa nu necesite inscriere.Oricum e bun si asa.:)

Snow
23-03-10, 20:05
Imaginea pentru USB


http://www.4shared.com/file/247689637/911be566/vti-image-V07_usb.html

Snow
25-03-10, 16:35
care e parola de logare?

cristilamb
25-03-10, 19:43
root la user, fara parola.Parola o pui din telnet.

Snow
25-03-10, 22:11
N-am stiut, dar m-am descurcat cu telnetul pierzandu-mi rabadarea sa tot incerc parole. Multumesc oricum!

Se vede bine tare imaginea asta. Imi place. Pare pe structura newenigma2

cristilamb
25-03-10, 22:50
Cu un update image din VTI Panel, lucrurile se mai schimba putin, in bine.Parca imaginea e si mai "vie" atat pe HD cit si SD.

Snow
25-03-10, 22:58
Nu cred ca am inteles, ce update?

cristilamb
25-03-10, 23:03
Blue Panel/VTI panel/VTI Image Tools/Update Image

Isi ia ultimul GIT si celelalte add-uri.

motoru
26-03-10, 00:15
-pei ce va tot cant pe aici cu imaginea pe VTI !
-update e musai, acolo pun baietii ce mai lucreaza la VTI panel si rezolva reclamatiile si bugurile critice ce nu tin de drivere sau kernel. Dupa update am vazut modificarile grafice in panel si merge tun skinul meu dTV-Reloaded care era crash fara update.

PS: pe VTI la help nu mai apare telecomanda de dreambox :D

Snow
26-03-10, 00:18
Eu am schimbat din prima skinul ca nu mi-a placut cel cu care a venit si nu am observat modificarile.

motoru
26-03-10, 00:44
fara update in VTI panel apareau cercurile caracteristice destul de aiurea in skin, iar dupa update apar patratele de sus de la close si Image Info care arata mai bine zic io !

Mi se pare inteligenta abordarea automata a instalarii la picons. In fuctie de configuratia Vu careo detineti, alege automat unde sa instaleze. Ideal sa fie un stick USB in spate permanent pentru ca acolo cauta prima data. Daca nu nu este alege HDD sau flash, insa la flash daca il umple si da jos automat sa nu faca probleme. Este de evitat de pus pe HDD pt ca astepta la schimbarea satelitului sa se trezeasca HDD-ul sa incarce piconul si moare viteza cu care ne-am obisnuit deja.
Este mai OK decat 1000 de liste pentru fiecare suport de stocare in parte.

Am observat ca continutul on-line din panel creste de la zi la zi, softcamuri, picons, aplicatii, tot..... (de ieri au pus si subtiplayer care puneam manual).

Orice am pus aiurea a gasit la Remove Pluging din panel si am dat jos fara sa se piarda ca pe dream pana la urmatoarea instalare fresh de imagine.

Desi a fost un start in viteza se pare ca au trecut deja la cosmetizare si verifica fff atent tot ce fac. Daca o tin tot asa vor ajunge departe.