PDA

View Full Version : Exista card pirat de Max sau Focus ?



Bamboo
18-02-07, 00:11
Daca da, ceva relatii daca se poate plz !

-minus
18-02-07, 00:14
Daca da, ceva relatii daca se poate plz ! Pentru max se zvoneste ca ar fi,unii chiar incearca acest lucru daca vor reusi vei afla tot de pe acest forum.Spaniolul :wink:

niros
25-07-07, 00:21
exista chei dcw, in nici un caz card pirat. de la versiunea viaccess 2.5 mai sus, nu s-a mai putut emula pe carduri viaccesul. merge in sharing sau pe dcw cu patch.

stargate13ro
31-07-07, 19:41
personal am vazut receptor globo 7010cr care avea soft original de fabrica ( nu patchuit ) si nu avea card in cam totusi spunea ca are card si isi facea update lunar linistit ( tipul are receptorul de 6 luni ) tot tipul care a "preparat" acest receptor a mai facut unul , Kaon , care la fel nu are card dar merge linistit pe Focus . personal nu am crezut pana nu am vazut receptoarele , nu stiu cum s-a realizat treaba dar este ceva interesant.

danix71
20-08-07, 16:29
personal am vazut receptor globo 7010cr care avea soft original de fabrica ( nu patchuit ) si nu avea card in cam totusi spunea ca are card si isi facea update lunar linistit ( tipul are receptorul de 6 luni ) tot tipul care a "preparat" acest receptor a mai facut unul , Kaon , care la fel nu are card dar merge linistit pe Focus

Pai primul era patch-uit sau nu ?

cipcirip99
20-08-07, 16:55
Pai depinde cum privesti lucrurile - tinand cont ca softul curat - nu continea keys si nici nu emula de la sine MAX , am putea spune ca nu era patchuit .
Tinand insa cont ca emula o cartela care de fapt nu exista in CAM - probabil ca patchul exista doar - cred eu , in procesorul receptorului si asta ar demonstra existenta unui patch . Dar greu de spus unde si cum atata timp cat proprietarul refuza analiza in amanunt a receptorului .
Oricum cred in existenta unui dump-flash al procesorului cu datele unei cartele (ceva asemanator unui MOSC) . Probabil ca in cazul renuntarii la abonament al proprietarului cartelei si receptorul va inceta sa ruleze cheile .
Necunoscute sunt caile Domnului (precum si ale receptoarelor) !
:gathering:

stargate
20-08-07, 17:05
Pai primul era patch-uit sau nu ?

softul nu era patchuit cartela nu avea in cam si totusi mergea linistit , nici nu stiu cum sa zic "ca este ori ba patchuit " :lol:

Turku
20-08-07, 20:50
Pentru max se zvoneste ca ar fi,unii chiar incearca acest lucru daca vor reusi vei afla tot de pe acest forum.Spaniolul :wink:

Asta depinde daca se lucreaza la clonarea cardurilor asa cum au fost si alte carduri clonate si puse in vanzare.

Turku
20-08-07, 20:57
Pentru cine vrea sa experimenteze poate ai va da vreo idee aici:http://www.digital-laboratory.de/home.htm.
Chiar daca unele nu se deschid se pot gasi in altaparte prin google.