PDA

View Full Version : Noua superoferta prepay a Zapp



SuperSonic
29-04-10, 18:36
Noua oferta prepay a Zapp: credit valabil un an, apeluri catre alte retele si fara niciun ban in cont

Clientii serviciilor de telefonie mobila in sistem prepay de la Telemobil (Zapp) vor putea folosi creditul initial timp de un an de zile si vor putea suna la numere netaxabile din alte retele chiar si cand nu vor avea bani in cont, potrivit noii oferte lansate de companie. Clientii pot apela numere din alte retele si daca au credit zero, insa apelul se intrerupe automat daca persoana apelata raspunde, potrivit Zapp. In locul creditului de 8 eurocenti pentru fiecare minut de apel primit din alta retea, oferta intrerupta din 26 aprilie, clientii serviciilor prepay de la Zapp primesc acum la fiecare 60 de minute de apeluri din alte retele o extindere a perioadei de valabilitate cu 90 de zile.

Sursa : http://www.zf.ro/business-hi-tech/noua-oferta-prepay-a-zapp-credit-valabil-un-an-apeluri-catre-alte-retele-si-fara-niciun-ban-in-cont-6071327/

dic_star79
29-04-10, 20:12
Pe astia de la Zapp nu ia luat cei de la Cosmote? ca eu asa stiam!

SuperSonic
29-04-10, 20:35
Ba da, dar poate mai ofera inca servicii separate pana se contopesc cele doua branduri.

dic_star79
29-04-10, 21:22
Stiu ca au cumparat Zapp mai ales pentru reteau 3G....

zmeura
30-04-10, 09:53
Chiar daca Romtelecom este actionar la ambele e posibil ca o parte din actionariat sa fie (inca) diferit la Cosmote si Zapp (oricum,e o chestie legata de actionariat).Zapp a fost cumparat pentru licenta 3G si deocamdata nu par sa fuzioneze.

michael86
30-04-10, 11:46
Chiar au fuzionat ! Dar au ramas ca 2 servicii separate - gsm si 3G . Cosmonautii la randul lor sunt preluati de catre Deut... ....... , din cate stiu la anu' va incepe actiunea !
Stupize, stupide .... :oops:

zmeura
30-04-10, 11:58
Pai asta pare sa fie ideea,sa ramana grecii cu o telefonie mobila si una sa o de-a (la pachet?) catre nemti.
Nu inteleg actionariatul grec la Romtelecom,actionarii Cosmote Grecia la Cosmote Romania si mai apoi preluare Zapp de catre Cosmote Grup (?).E o nebuloasa.

PS:Am intrebat angajati Cosmote si angajati Zapp ramasi dupa preluare si nu inteleg nici ei ce si cum.Aceeasi actionari dar servicii separate,aparatura separata,piloni separati,etc.Pare fara logica dar sigur dupa ceva vanzari va iesi la lumina ce au de gand.
De fapt Zapp nu prea are piloni,stau cu chirie.Dar nu la Cosmote!

waynejames
18-05-10, 19:23
Se pare ca cei de la D1 si D2 Germania nu s-au hotarat ce accepta din oferta OTE . Dovada ca...

1
acum un an RTC mergea la BOOM pentru o eventuala fuziune
boom sport1 ajunge la Dolce

apre o neintelegere si dolce ramane pentru est
Boom trece la conax --- dolce la bulcrypt

sa vedem ce o sa urmeze... parerea mea ca pe cei de la T-mobile nu-i mai intereseaza dolce

pot cumpara boom foarte ieftin.

2
faza despre care vorbiti cu zapp si cosmote poate fi un pariu asemanator

a se vedea ajutorul european din Grecia, cu suport german


cred ca cei de la T-Mobile au cerut printre toate conditiile : acoperire infrastructura , numar de clienti etc.... altfel ei nu vin cu nici un ban sau renunta .

e doar o parere!

waynejames
26-06-10, 16:50
Mai interesant!

Boom intra in insolventa si cel mai bun cumparator se pare a fi... cine credeti? Romtelecom!!!
Ce inginerie financiara! Doar suntem in Romania!
Bravo lor!