PDA

View Full Version : FINALA LIGII CAMPIONILOR(handbal feminin)



gessle
05-05-10, 20:28
FINALA: CS Oltchim Ramnicu Valcea - Viborg HK

Prima mansa: 8/9 mai -Viborg
Mansa secunda: 15/16 mai-Bucuresti(ambele manse le vom vedea pe PRO TV)

HAI OLTCHIM!!!:) Ciuruiti-le!:D

Einstein
15-05-10, 22:56
Oltchim - Viborg 31-32



Viborg a ciştigat meciul retur al finalei Ligii Campionilor. După victoria obţinută in Danemarca (28-21), jucătoarele lui Jakob Vestergaard s-au impus şi in meciul de la Bucureşti, scor 32-31 şi şi-au adăugat in palmares cel de-al doilea trofeu consecutiv!

http://www.gsp.ro/sporturi/handbal/oltchim-a-pierdut-dramatic-in-fata-danezelor-de-la-viborg-pe-teren-propriu-oltchim-viborg-31-32-final-190154.html

yky
16-05-10, 12:42
Pacat!.....
Se putea castiga...eu m-am enervat dupa 10 minute(am si schimbat programul)....am vazut doua mari greseli personale de joc ale "inter"-ului de pe stanga in atac, (cum e posibil ca la nivelul ala sa scapi mingea din mana sau sa te incurci cu ea in propriile-ti picioare)? Doua, trei faulturi ..."gratuite" cand nu-si aveau rostul si gata ciorba.
Oricum s-a jucat "la cutite" si ma bucur ca antrenorul si-a impus "amprenta"
in jocul echipei. Cu ceva mai multa concentrare se putea castiga.
Dar asta e pana la urma e un sport .....asta e ...poate la anul!

shadowman
16-05-10, 14:15
Respecte!
Nu vreau sa zic ca e tipic romanesc,sa "ne incecam ca tiganul la mal",ptr ca au mai facut-o si alte echipe,insa fetele noastre nu au avut un joc constant,nu au stiut sau nu au putut sa profite de momentele de superioritate pe teren,nu au jucat asa cum au jucat in alte meciuri.
Eu unul nu am crezut ca vor reusi sa recupereze cele 7 goluri.Erau prea multe.Mai ales ca nici Viborg nu ar fi cedat usor.Poate un 3,4 goluri erau ceva mai real.
Apoi mai trebuia 1 gol peste sa castige.Era greu.
S-au vazut multe greseli si in aparare si in atac.
Probabil,"greutatea"finalei,posibilitatea sa castigi o cupa europeana au fost mult mai grele decat meciul in sine.
Oricum trebuie sa fim mandri ca fetele au ajuns in finala,trebuie sa fim fericiti ca au jucat finala,trebuie sa credem ca data viitoare v-a fi mai bine.
Felicitari Oltchim!Felicirati fetele,felicitari publicului!
Bafta!