PDA

View Full Version : Picons Thor ?



tod1975
22-05-10, 18:17
Ma ajuta cineva cu picons pentru Thor ,am cautat peste tot dar nu sunt de gasit.
Multumesc.

Diablo1
22-05-10, 21:43
Le scot eu de la mine si le pun
Acum nu sänt acasa mai ai rabdare pänä mäine

mfg

tod1975
22-05-10, 23:32
Ok ,mersi nu este nici o graba.

Diablo1
24-05-10, 20:36
Uite aici :
probabil nu merg chiar toate cum ar fi PV programul de pescuit
3D-HD-Picon_Thor_0.8°W-1.0°W (http://www.easysurf.ro/g7neoc7t5zeh/3D-HD-Picon_Thor_0.8__W-1.0__W.rar.htm)
http://img88.imageshack.us/img88/1952/1011521111e0830bc000.png

Einstein
27-05-10, 00:29
Nu imi functioneaza picon pe Dream Elite 1.3.2. Am incercat atat pe stick cat si pe hdd...
Cum se instaleaza? Un scurt how to install picons pe Vu+ duo se poate?

Am facut cu telnet directorii:
ln -s /media/sdb1/picon /usr/share/enigma2

In meniul device manager, atat hdd cat si stickul apar "not mapped". Cum se mapeaza?
Inregistrarea pe hdd functioneaza.

tod1975
27-05-10, 11:39
Nu stiu daca te ajuta foarte mult dar cine stie ,si eu am avut instalata Dream Elite pentru teste si tin minte ca am facut mount , mapped si format pentru usb si hdd din meniul receptorului buton albastru si pe acolo trebuie sa gasesti (stiu este destul de vag dar ai unde sa cauti) ,cat despre picon ii descarci din addon si anume picon hd usb ,dupa care daca vrei sa mai adaugi prin ftp ii gasesti in media/usb/picon .Cineva care are instalata Dream Elite te poate ajuta probabil mai mult.

Einstein
27-05-10, 21:16
Problema rezolvata!

Pentru instalare picons pe usb stick cu imagine Dream Elite, se procedeaza in urmatorul mod:

1. Se introduce stick-ul in portul usb din fata.
2. Se acceseaza in Devices Manager (buton albastru apasat de 2 ori) si se formateaza stick-ul cu buton galben.
3. Dupa reboot se face map tot in Devices Manager > buton rosu > selectam stick-ul si apoi cu butonele de navigare stanga-dreapta se alege /media/usb si se salveaza cu buton rosu (HDD-ul se mapeaza asemanator alegand /media/hdd)
4. facem inca un reboot
5. dupa reboot se pot folosi doua metode pentru instalarea picons:

A> automat:
de pe serverul Dream Elite (buton verde > buton galben > addons download manager > enigma2 picons se instaleaza pachetele dorite) apoi un reboot

B> manual:
cu dcc dechidem ftp si se creaza un director picon in media/usb apoi se incarca in media/usb/picon picon-urile dorite si le dam atribut 644

se deschide telnet si dam urmatoarea comanda:

ln -s /media/sdb1/picon /usr/share/enigma2

si un reboot...

Einstein
31-05-10, 20:59
Un tool util pentru creat picons:

Name2service