PDA

View Full Version : echolite bug sunet?



eugencj
06-11-07, 10:43
la digi film 1 si 2 pe echolite nu are sunet cand filmul este in sistemul audio dolby aC3 nu existA nici o solutie?
nici pe av/rca. sau coaxial nu apare sonor............la fel pe hbo la filmele ac3

horatyu
06-11-07, 17:00
la digi film 1 si 2 pe echolite nu are sunet cand filmul este in sistemul audio dolby aC3 nu existA nici o solutie?
nici pe av/rca. sau coaxial nu apare sonor............la fel pe hbo la filmele ac3

dar la alte programe unde e disponibila functia AC3 iti merge sunetul? poate ca nu merge pe nici un program ,eu stiu ca pe 790 am incercat odata si nu mai vroia sa imi scota sunetul nici normal ,daca umblam la acea functie pe DIGI1 sau 2 ,nu mai retin pe un din cele doua si trebuia sa pundin nou softul si sa nu mai incerc sa schimb acolo pe AC3 ,ma gandesc ca poate nu il transmit ei AC3 si de aici problema sau..e un bug de soft ,desi cred ca problema e la cei de la digi nu la receptor.

repty74
09-11-07, 13:11
Problema e din softul receptorului, si intr-adevar daca pui softul si nu umbli la setarile de sunet, o sa ai sunet normal chiar si pe programele care transmit AC3. Daca vrei sa scoti AC3 din el nu prea merge in mod normal, trebuie sa il pui sa scaneze dupa ID-ul coloanei sonore AC3 si atunci abea merge, insa dupa ce mai comuti iar de pe AC3 pe sunet normal iar se pierde.
I-am spus cuiva de problema asta si mi s-a spus ca programatorii se vor ocupa de ea dar ca este destuld e greu de rezolvat.
Ca fapt divers muuuult mai bine si corect merge conserva Hyundai de la Digi ... scaoate AC3 fara nici o problema. Cind m-am confruntat cu problema asta la Echosmart (Echolite) 790 ... voiam sa il trimit la gaarntie ca e defect ... dar toate au facut la fel :(
In asteptarea unui soft mai bun ... toate cele bune.

boy2good
02-12-07, 09:20
si eu m-am lovit de problema asta.am verificat insa pe programele germane de pe astra unde au si ac3 si receptoarele scot pe coaxial corect.eu tind sa cred ca problema este de la digi

P8M1C0
19-04-08, 03:13
daca mai este cineva interesat de chestia asta cu sunetul cred ca am gasit solutia... toate audio lang. din setarile receptorului in engleza si se va auzi si ac3-ul chiar pe 2 ch! Bafta!

daradici
20-04-08, 11:58
Ati vazut (auzit de fapt!) careva cum functioneaza sunetul pe 31.5W ?
Interesant este ca daca faci inregistrare pe stick revine la normal, chiar si dupa ce ai incheiat inregistrarea ! Daca freci un pic receptorul din telecomanda iara revin trepidatiile pe sonor !