PDA

View Full Version : Hai steaua!!!!



zappa
26-08-10, 23:20
Norocul e de partea celor buni. Inca o data STEAUA a demonstrat ca e singura echipa din Romania care joaca fotbal. Restul, doar miuta in campionat.

delta2k2
26-08-10, 23:35
Păi de ce nu a castigat campionatul/cupa anul trecut ? Norocul nu a fost de partea lor ?

Hai Dinamo :clap:



.

cezar2009
26-08-10, 23:37
http://img687.imageshack.us/img687/6194/imageev.png
http://img836.imageshack.us/img836/8905/indexyx.jpg

zappa
26-08-10, 23:37
Dinamo alearga dupa liga campionilor cu limba scoasa. Sa demonstreze in europa ca stie fotbal, nu in liga lu' Mitica si a lu' porcea.

florin2222
26-08-10, 23:41
doar 2 stelisti se agita :sorry:

zappa
26-08-10, 23:43
Restul sarbatoresc. Au de ce.

florin2222
26-08-10, 23:48
OARE ?:2guns:

cezar2009
26-08-10, 23:49
Ar trebui s-a fim mindri de putinele echipe ramase in Europa
http://img185.imageshack.us/img185/9861/indexje.jpg

delta2k2
26-08-10, 23:51
Dacă caştigă şi meciul următor... sunt buni (norocoşi)

Dacă nu ...


PS : mă bucur că au caştigat, ştiu că @zappa va dormi foarte bine noaptea asta



.

stargate
26-08-10, 23:57
STEAUA THE BEST :drinks: restul sunt povesti ... au avut mare, mare noroc in seara asta dar sansa este de partea celor ce spera la performanta . nu au aratat nimic in aceasta seara dar au avut noroc cu carul :lol: dar tot STEAUA THE BEST :drinks:

cezar2009
27-08-10, 00:16
http://img823.imageshack.us/img823/2577/43ma48j06kwv.jpg

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002068C.gif

dic_star79
27-08-10, 07:39
Au avut mare noroc si acela sa numit Ciprian Tatarusanu, bravo lor....

horatyu
27-08-10, 09:34
http://img823.imageshack.us/img823/2577/43ma48j06kwv.jpg

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002068C.gif


asta pare dedicatie pentru Dinamo si Borcea :D

zmeura
27-08-10, 09:46
Bine cantau dinamovistii: Steaua e numai una! :)

stargate
27-08-10, 09:47
ca bine le mai zici :band:

radumx
27-08-10, 09:56
hai sa nu mai ii dam apa la moara la gigel :), steaua a jucat prost si da a avut noroc dar din pacate nu cred ca se va mai intampla in etapa urmatoare.
toate echipele de la noi sunt varza si au nevoie de :doctor:, acest lucru se vede si la echipa nationala!
nu ne mai ramane decat sa privim cu speranta la :tv:
cele bune

stargate
27-08-10, 10:05
este corect STEAUA a jucat foarte prost dar uneori trebuie si sansa si stii vorba " la omul sarac nici boi nu trag " la nivelul investitiilor din tara noastra asta este valoarea cu bani putini nu o sa se faca performanta niciodata nu ajunge doar entuziasmul si cel mai elocvent exemplu este Unirea Urziceni unde din lipsa banilor a disparut si entuziasmul si se vad rezultatele :lol:

Einstein
27-08-10, 14:54
Vorba lui Becali dupa meciul tur:
"Puteam sa le dam 7!" si tiki taka! (elvetienii - stelistilor!):!::!::!:

Pentru steaua se potriveste: "Prost sa fi, noroc sa ai!"

Un joc dezastru pentru "oiţe". Prima ocazie pentru steaua a fost in minutul 57! Joaca fotbal sau miuta?
Un arbitru de tusa care a vazut un offside inexistent.
Un portar in zi mare doar la penalty, pentru ca in timpul meciului a incercat sa prinda sapunu', fara succes insa!

Asta este steaua!?

Sa ii vedeti in grupa cu: Liverpool, Napoli si Utrecht!!!

Cate puncte vor aduna? 1 sau 2? facem un pool?

Hai steaua! :D :D :D (la faliment!)

PS. Ilie Dumitrescu si-a pus cravata violet, pentru ca a fost joi! :D

david7
27-08-10, 15:15
Liverpool
Steaua
Napoli
Utrecht


Cam nasoala grupa

dic_star79
27-08-10, 16:01
Este o grupa pe valoarea Stelei, asa le trebuie daca sau calificat....:D

zmeura
27-08-10, 18:02
Cu cioban sau fara Steaua e tot Steaua.Eu zic ca o sa aduca mai multe puncte decat CFR in Liga.Asta e fotbalul nostru si mai mult nu poate,dar macar Steaua nu s-a facut de cacao ca celelalte echipe,chiar daca a avut noroc.

aliosatvd
27-08-10, 19:02
E bine si cu doua echipe mai rau era daca nu aveam niciuna si bine ar fi daca astea doua care sunt ar aduce ceva puncte la coeficientul tarii nostre ca oricum stam prost.
Daca vom cistiga ceva puncte se impart la sase si va rezulta 0,00 coeficient.

Bafta multa celor doua echipe CFR Cluj si Steaua Buc.

dic_star79
27-08-10, 21:06
Greu , foarte greu pentru cele doua echipe romanesti dar nu imposibil...bafta si mult noroc mai ales la arbitri.

MihaiP
28-08-10, 07:41
Betia cu apa rece la romani ... campion Gigi ! de fapt eu il banuiesc de oareschce probleme psihice ! de un
defact grav la mansarda ... un mistic imbecil care manjeste tot ce-l inconjoara !
Orice om de bun simt vede o echipa care joaca haotic ...chiar si atunci cand castiga , echipa in mod evident
necondusa de pe margine ... cu doi trei jucatori buni ...cu achizitii facute in ultimii 5-6 ani ..din ce au aruncat
altii ( Poli Timisoara , CFR Cluj ). Vad ca presa , si nu numai ea , o ia razna total ... cum bate Steaua o echipa
de doi lei , Victoria Branesti ... de exemplu , Steaua devine "unica" ... intradevar este unica ... o penibila umbra
a stralucitoare-i campioane de altadata ! Becali a becalizat totul ... presa , echipa , suporterii , politica ...halal
idol ! idolul unei natii de imbecili !

P.S. sint stelist din frageda pruncie ... mai mult de 50 de ani !!!

zmeura
28-08-10, 09:29
Ne bucuram si noi ca au reusit sa se tarasca pana aici.:)
Un popor nu poate fi becalizat decat numai daca are deschidere catre becalizare.In alta tara asta era cel mult cersetor.

stargate
28-08-10, 14:08
in secunda in care presa il va ignora atunci totul se va duce de rapa pentru cioban ... el se hraneste cu dorinta de audienta cu orice pret a presei si a televiziuni si cu cererea de subiecte de scandal a acestui popor :lol: la STEAUA oricine vine si va fi adulat de public si ovationat la scena deschisa va pleca imediat , berbecali se simte bine si in momentul in care un stadion intreg il injura . asa cum statul nu suporta concurenta la furaciune nici berbecali nu suporta concurenta la ovatii fie pozitive fie negative :lol: in fond sunt bani lui si face ce vrea cu ei dar pacat ca murdareste un simbol STEAUA

florin2222
30-08-10, 11:26
inca 2-3 etape negative ptr ilie vijelie si are grija ciobanul de el

zmeura
30-08-10, 12:16
Nu e chiar negativa,poate ei sunt multumiti ca iar au avut noroc si chiar cu un egal au trecut pe primul loc.Oricum Dumitrescu nu rezista mult,ca orice alt antrenor pe la Steaua.Deja ciobanul schimba iar jucatorii dupa cum vrea el,pe unii ii da si aduce altii de la Unirea.

piccolo08
11-09-10, 12:26
Cu aducerea lui Piti s-a incercat debarcarea agemiului dar si reintoarcerea Stelei in gradina Paunestilor &Co.
Numai ca ciobanul vanzator de blugi, a fost atentionat de manevra de "cineva", iar afacerea a cazut.
Piti a plecat si a venit Ilie.
Atata timp cat latifundiarul de carpa va comanda 11-le de baza la orice meci, Steaua poate sa aiba antrenor si pe Mourinho ca tot nu va ajunge la un nivel adevarat de performanta.

florin2222
12-09-10, 09:10
http://www.gsp.ro/index.php?section=articol&screen=index&id=206432&rss=1

suporter
17-09-10, 08:53
Liverpool - Steaua 4 - 1
Napoli - Utrecht 0 - 0

Steaua si-a ocupat deja locul rezervat: ULTIMUL in grupa. Hai Steaua! :D

radumx
17-09-10, 08:57
Steaua a aratat ce poate :), a jucat bine in prima repriza dar se vede lipsa de experienta a jucatorilor, din pacate scorul nu reflecta adevarul din teren dupa parerea mea, ar fi fost prea frumos un egal!
hai ROMANIA!

dic_star79
17-09-10, 09:23
Cum am mai zis ,Steaua nu mai are echipa, poate doar niste oi pe teren!

suporter
17-09-10, 09:28
Steaua a aratat ce poate :), a jucat bine in prima repriza dar se vede lipsa de experienta a jucatorilor, din pacate scorul nu reflecta adevarul din teren dupa parerea mea, ar fi fost prea frumos un egal!
hai ROMANIA!
Daaaa, a jucat cu echipa a 2-a a lui Liverpool! Normal ca merita un egal, numai ca fotbalul se joaca pe goluri!

stargate
17-09-10, 09:44
daca jucatorii din teren au fost de mana a doua atunci cu tot respectul dar "cunosti fotbal" nu gluma :lol:

ps. hai sa nu transformam si acest topic intr-un balamuc , STEAUA nu este o echipa extraordinara dar isi are meritul ei s-a calificat greu dar onorabil in europa ligue si asta este valoarea fotbalului romanesc , cu jucatori adusi liberi de contract si cu contracte plafonate nu poti face performanta dar si fotbalul se pliaza pe problemele generate de criza .

zmeura
17-09-10, 09:48
Cel putin au incercat sa joace.Prima repriza a fost frumoasa.

zappa
17-09-10, 09:56
Asta e fotbalul. Mergem mai departe. Celelalte echipe romanesti ce au facut? Joaca azi pe digi sport? Ups. Am uitat ca ele se bat in liga lu' mitica. Doar CFR-ul - calificata direct. Bravo CFR. Bravo STEAUA.

Ursanu
17-09-10, 15:18
Salut- fratilor !!! Meciul Stelei l-am urmarit pe un canal bulgaresc ...si sincer mi-a fost jena , caci cum o ecipa romanesca a fost umilita practic de ecipa a doua a Liverpolului !!! Iar la urma am ascultat comentariul dansilor despre meci. Sa stiti fratilor, caci si comentatorii bulgari au tinut in timpul meciului cu Steaua ...dar ce folos , pentru ca pana la urma a fost scorul ..care a fost . Si iata ce au zis dansii la urma despre Steaua : " Steaua ( Bucuresti ) in acasta seara a jucat cel mai slab meci ...dar si faptul , caci este intro criza de jucatori . Este de nerecunoscuta ecipa , care prin anii- 86 si 90 a fost spaima tuturor ecipelor europene , dar acuma este spre un dezastru complet " . Antrenorul Ilie Dumitrescu , bietul de el...nu are nicio vina , deoarece are acest lot de jucatori ....:!::!::!:

stargate
17-09-10, 15:23
daca echipa Liverpool care a fost in teren poate fi numita o echipa de mana a doua atunci liga1 ce este ?.... campionat de aruncat cu privirea ?

Ursanu
17-09-10, 15:37
Intro oarecare masura sa stiti, domnule stargate caci aveti dreptate ...in cea ce priveste campionatul romanesc actual . Dar sa vorbim serios...si jucatorii adusi in ecipele romanesti din afara sunt de mana a doua ...si nu cum odata d-l Becali a zis : " Iata caci Steaua are jucatori de Barcelona ..." . Sa fi avut Steaua macar un singur jucator de marca Barcelona , atuncea sigur scorul arata altfel , si nu cel inregistrat de aseara !!!

stargate
17-09-10, 15:42
bugetele echipelor din vest sunt imense si nu iti vine un jucator de prima mana sa joace in romania sa fie platit din 4 in 4 luni cu 100.000 de euro pe sezon ... totul se rezuma la investitii daca vrei performanta :tv:

guru69
17-09-10, 16:56
sunt stelist de mic, dar cu tote ca steaua a incasat 4 boabe mie mi-a placut ce a jucat i-a facut p-aia de la liverpool sa le tremure chilotii o repriza intreaga. decat o victorie pe branci (vezi cfr cu marea echipa basel) mai bine o infrangere frumoasa

zappa
17-09-10, 17:44
Un singur jucator de la barcelona ar fi egal zero. Adica ar fi ceva de genul lui nicolita in zilele lui bune. O echipa e alcatuita din 11 jucatori. Daca 1-2 nu joaca bine atunci echipa nu castiga. Nu poti spune ca echipa Frantei nu are valori. Si totusi nu au facut nimic la mondiale.
P.S.: eu as fi preferat o victorie a Stelei pe branci, decat un 1-4. In fotbal conteaza golurile. Chiar daca sunt din 11 m inventat.

Einstein
17-09-10, 21:12
Pentru stelisti:

Visati frumos si nostalgic la ce a fost odata! (Steaua lui Valentin Ceausescu)
Niciodata nu va mai atinge jumatate din performantele din '86.
Fotbalul e frumos cand se joaca pe teren, nu in loje si birouri federale, cu caramizi de bistari in valize! E frumos cand echipa favorita (steaua) marcheaza gol (valabil, nu cadou de la arbitrii) si castiga cinstit meciul.
Voi aprecia steaua, cand nu va mai fi patronata de cioban si va castiga meciurile!

zmeura
18-09-10, 00:30
Cel putin noi avem visele.:clap:

mar1us
18-09-10, 01:12
hai nu mai fiti rai steaua a jucat bine si a aratat ca nu e doar o echipa venita din est si le tremura chilotii cind aud de echipe tari,au tratat meciul cu multa indrazneala,tupeu si au scos ceva,este prima echipa romaneasca care a marcat pe anfield doar ca,na... nu am avut noroc... intre timp au invatat si crainici sportivi de la radio sa pronune corect steaua bucuresti ca o stilceau o numeau stoaia bucharest sau cam asa ceva. :lol:

dic_star79
18-09-10, 07:38
Au sanse minime sa treaca de grupe, dar nu imposibil asa ca daca nu bate echipele aflate sub ea la tragerea la sorti, pa calificare.

zappa
21-09-10, 09:30
Din pacate Ilie a plecat ca o vijelie. N-o sa fie liniste la Steaua nici in urmatoarea perioada.

stargate
21-09-10, 09:42
a avut dreptate cand a zis ca nimeni nu ii ia echipa lui berbecali ... parerea mea este ca a plecat datorita presiunilor ciobanului sa joace cum vrea ciobanul dar si echipa parea dezorientata rau :oops: asta este o luam de la capat problema este ca tot mai putini antrenori de valoare vor mai dori sa vina la steaua :lol:

FORZA STEAUA :clap:

qwess
21-09-10, 10:56
-initial i-am "dat" 2 luni, dar ..., dupa cum am mai zis, ciobanu si-a cam batut joc de toate gloriile Stelei.
stargate:

optimism, dar nu cred ca asta mai e o solutie, din moment ce te intrebi: "asta cat o mai rezista?"Nici un antrenor cu pretentii nu o sa reziste sub comanda lui, poate doar un lingau care are nevoie de imagine si care nu are treaba cu fotbalul.
Liniste nu o sa fie atata timp cat Steaua e jucaria(turma) lui Bheeecali.

f11
21-09-10, 13:51
Dumitrescu a incercat sa impace si capra si varza.Din pacate oaia l-a halit:)
Referitor la partea cu comportamentul bekalului vina o poarta Ilie ca doara Piturca nu a plecat de prost...
Greseala lui a fost ca a cumparat prea multi jucatori de la urziceni stiind ca NU poate sa-i foloseasca in euroliga.El trebuia sa se bazeze pe un nucleu stabil si in jurul lui trebuia sa roteasca jucatorii.Cred ca trebuia muncit pe unitatea echipei dar avea nevoie de timp si de rabdare din partea oierului si din partea fanilor(aici am spus un cuvint mare:( ).
De fapt si Lucescu jr. a schimbat 6 jucatori de la meciul cu albania la meciul cu belarus si tot praful s-a ales.

f11

qwess
21-09-10, 14:40
Se stia din start motivele venirii lui Ilie la Steaua, apropo a reusit sa treaca de fabuloasa suma 10 partide/echipa?- echipa a mers din inertie (Piturca), cum a inceput sa-si frece mainile....
Eu nu inteleg de ce viitorii antrenori mai stau sa "negocieze" clauze contractuale pe distante asa de lungi.
Cred ca ar trebui sa puna accentul pe perioade semestriale, trimestriale sau de ce nu, pe etape, ar fi mai avantajati.

mar1us
23-09-10, 22:54
Va fi Dan Petrescu urmatorul antrenor al stelei?

stargate
23-09-10, 23:41
personal imi doresc acest lucru pentru steaua dar pentru binele lui petrescu nu mi-asi dori sa vina sa fie improscat cu noroi de cioban ... pofta cea poftit sa fie ciobanul antrenor sa nu il contrazica nimeni :lol:

qwess
24-09-10, 07:23
DA!!! el patron, el antrenor.In cazul azta o sa-i trebuiasca o oglinga mare sa dea intructiuni antrenorului.
O sa vedeti ca il demite si pe "ala" !!:lol:

stargate
26-09-10, 22:13
din pacate Steaua nu isi mai gaseste cadenţa ... acum ciobanul a anuntat ca il aduce pe Marius Lacatus inapoi antrenor , Doamne ce face foamea de bani din om :lol:

http://gsptv.gsp.ro/viewVideo1.php?video_id=41173&title=Gigi_Becali_l_a_adus_pe_L__c__tu___la_Steaua___n_pauza_emisiunii_Premium_Liga___

zappa
27-09-10, 13:16
Cata vreme becali va ramane la Steaua nu va fi liniste. Am sperat, dar degeaba. 4 antrenori in 9 etape e prea mult.

stargate
27-09-10, 14:08
dobitocul nu intelege ca este prost pe banii lui ... il mananca lingai din jurul lui de bani si practic il pune sa ia numai decizii prostesti .

hd56fox
27-09-10, 17:20
Am zis si eu catre un prieten , cum dracu mai merge Lacatus la Steaua ?
A zis : ce-i prost sa nu ia niste bani ca lumea ? Si cred ca are dreptate, pana la urma prostul trebuie sa fie altul.
Si tot e, si tot e...

stargate
27-09-10, 17:53
lu' berbecali i se potriveste de minune zicala " prostu' nu e prost destul daca nu e şi fudul " :lol:

mar1us
28-09-10, 14:25
E vai de steaua noastra ce sa mai zici...

stargate
28-09-10, 14:55
dobitocul baga bani si asigura conditii pentru echipa :oops: dar daca nu lasa antrenorul sa-si puna in practica ideile degeaba :comp:

stargate
30-09-10, 00:41
Pamflet preluat de pe hotnews.ro

Pamflet: Steaua, cea mai antrenata echipa

Steaua incepe partida in urmatoarea formatie:

Tatarusanu - Latovlevici, Abrudan, Geraldo, Banel Nicolita - Brandan, Cristi Tanase, Bicfalvi, Apostol, Bogdan Stancu - Bilasco. Antrenor: Eduard Iordanescu.

Minutul 11: Lovitura libera Steaua. Latovlevici suteaza peste poarta, este scos de pe teren si vandut la Dacia Unirea Braila.

Minutul 19: Gol Otelul! Sarghi marcheaza cu capul din centrarea lui Vigilanti. In timp ce galatenii sarbatoresc reusita, Edi Iordanescu este demis, iar in locul lui ia loc pe banca Leo Strizu. Finantatorul Becali declara "e doar interimar, pana il aduc pe Dan Petrescu sau pe Hagi".

Minutul 23: La Steaua intra Adrian Mutu. "Am o datorie de 200.000 de euro la Gigi, am venit sa o platesc", declara acesta la marginea terenului.

Minutul 27: Abrudan greseste o pasa simpla, punandu-l pe otelarul Paraschiv intr-o situatie buna, pe care acesta o iroseste. Leo Strizu isi da demisia de onoare. Titi Dumitriu este noul antrenor al Stelei!

Minutul 43: Iese Adrian Mutu, in scandarile suporterilor "Mutu, mutu, zece mii minutu". Titi Dumitriu pleaca.


Minutul 45: La pauza, stelistii sunt condusi cu 1-0. Galeria Stelei cere demisia. La vestiare apare Marius Lacatus, venit tocmai din Spania pentru a antrena Steaua. "Fiara" le explica jucatorilor ce tactica trebuie sa adopte, moment in care este intrerupt de aparitia lui Gigi Becali, cu care are o discutie aprinsa. Lacatus este dat afara, impreuna cu Apostol si Brandan.

Minutul 46: Steaua iese de la cabine cu alt tonus si alt antrenor: Anghel Iordanescu. "Am venit sa spal rusinea fiului meu" declara acesta, nu inainte de a-l ceda pe Bicfalvi la Otelul Galati, de unde il ia la schimb pe Ochirosii. Cei doi jucatori fac schimb de tricouri inainte de fluierul de start al reprizei a doua.

Minutul 58: Noua achizitie a Otelului, Eric Bicfalvi, il intinde serios pe Tatarusanu cu un sut puternic. Ochirosii revine la Otelul, Bicfalvi la Steaua. Presedintele Duckadam este destituit pentru modul defectuos in care se fac transferurile la formatia din Ghencea.

Minutul 64: Gigi Becali ii cere presedintelui galatean, Marius Stan, sa-i achite pe loc un imprumut de 15 milioane de ROL pe care i l-a acordat in urma cu doua luni. Marius Stan, neavand cash la el, accepta sa-i cedeze la Steaua pe Paraschiv, Sergiu Costin, Giurgiu, Vigilanti si Salageanu. Acestia ies de pe teren, fiind inlocuiti cu fotbalisti de la Steaua II, adusi special in acest scop cu autocarul echipei.

Minutul 68: Steaua are mai mult posesia, dar fara a-si crea ocazii importante. Cristi Tanase se accidenteaza. Meciul este intrerupt, prilej pentru Anghel Iordanescu de a-si da demisia si de a organiza o scurta conferinta de presa. "Sunt prea batran pentru asta", declara nea Puiu.

Minutul 69: Leo Strizu revine pe banca Stelei.

Minutul 70: Gigi Becali iese pentru a vorbi la telefon. Intra Teia Sponte.

Minutul 71: Finantatorul vorbeste in continuare la telefon. Leo Strizu pleaca secund la Anorthosis Famagusta si este inlocuit cu Titi Dumitriu.

Minutul 73: Iese Teia Sponte, reintra Gigi Becali. Titi Dumitriu pleaca principal la Anorthosis Famagusta. Steaua nu are antrenor pe banca. Galeria scandeaza "Demisia! Demisia!".

aliosatvd
05-10-10, 01:23
Ete ca dupa doua meciuri de la revenirea lui Laca'' parca au mai inviat putin.
Mai datile o sansa poate totusi isi revin si nui mai vorbiti atita de rau.
http://forum.sifteam.eu/images/smilies/36_8_7.gifhttp://forum.sifteam.eu/images/smilies/36_8_7.gifhttp://forum.sifteam.eu/images/smilies/36_8_7.gif


Sa auzim numai de bine.

mar1us
05-10-10, 20:42
Poate-i invata cineva ca fotbalul se joaca in doua reprize,nu in prima dam gol si in a doua ne asezam la noi in teren si asteptam arbitru sa fluiere finalul partidei ...

cezar2009
25-04-11, 20:34
FORTA STEAUA
http://img546.imageshack.us/img546/5111/i24671315052984.jpg

nykanor
26-04-11, 10:47
Parerea mea este ca daca vrei sa cistigi trebue sa joci fotbal nu miuta pe maidan si cu asa echipa steaua nu va cistiga decit ura suporterilor ,sa nu mai zicem si de cei din conducere in frunte cu Becali :slabi domnilor slabi:!:

gabrield
26-04-11, 14:44
Jalnic s-au prezentat stelistii.

Parca juca Avintul Prabusirea cu Soimii Tarom, nu Steaua - Dinamo.

Nici in tribune, nici pe gazon nu s-a dorit fotbal.

Aia din tribune aveau doar o grija, sa dea **** la toti, lui jiji, la jucatorii proprii sau la dinamovisti, aia din teren stateau cu urechile ciulite la ce spune galeria.

Si cum isi auzeau numele, cum bagau 1-2 sprinturi de ochii lumii.

In rest, sa nu dai tu gol de la 3 metri si zici ca esti la Steaua...

zappa
26-04-11, 16:23
Chiar daca a pierdut tot cu Steaua tin. Ce imi pare rau e ca a castigat o echipa care nu a miscat nimic. Si in plus a luat gol de la cel mai mic jucator de pe teren (torzta - juma' de buletin) si ala dat cu capul.

stargate
26-04-11, 16:40
Trup si suflet pentru culori

http://1.bp.blogspot.com/_j8P7xnzMtMY/TEgdX5S_u-I/AAAAAAAAAGw/l4MLHB-Jg1I/S890-R/untitled.JPG

ghita_49
26-04-11, 18:57
eu cred ca banel este cam in plus la steaua.mai sunt cativa pe langa el care n-au ce cauta acolo.dar pe banel ii obligat antrenorul sa-l bage,recomandarea ciobanului.

zappa
27-04-11, 09:54
Eu am spus de multa vreme ca banel alearga cam fara rost. Poate la Branesti sa faca performanta.

ghita_49
27-04-11, 21:44
eu consider ca orice antrenor roman vrea sa lucreze cu ciobanul nu va face purici multi.
ciobanul degeaba are bani,nu are minte.ii numai fudulia de el. se lauda de pasti ca si-au terminat calugarii agheasma si rugaciunile pt. el si echipa steaua. cred ca popii s-au rugat pt. dinamo,ciobanul a platit slujba. sa-si duca antrenor strain. ala o sa stie sa-i faca contract astfel sa nu il poata arunca ca pe o masea. mai mult,putini antrenori profesionisti accepta sa faca unul ca alde ciobanu echipa.

gabrield
28-04-11, 12:56
eu cred ca banel este cam in plus la steaua.mai sunt cativa pe langa el care n-au ce cauta acolo.dar pe banel ii obligat antrenorul sa-l bage,recomandarea ciobanului.

Cam tirziu a inteles lumea ca alergatul nu are treaba cu fotbalul.
Si calul alearga, dar nu face lapte...

Decit sa iau un Banel care alearga maraton dar nu da nici o centrare buna, mai bine iau unul care sta mai incet, dar o pune intre 6 si 11.

Treaba cu recomandarea ciobanului, iar e o prostie a lui jiji.

El vrea performanta, dar antrenorul sa bage ce vrea el si sa faca ce vrea el.

Ca si cum m-as duce eu la un laborator de bombe nucleare, dau banii sa imi faca o bomba, dar daca dau banii sa puna doar paie si nisip, ca asa vreau eu, ca eu am dat banii.

O iesi bomba din astea ?

delta2k2
28-04-11, 13:15
La romani ies bombe din orice :)

qwess
28-04-11, 15:03
De exemplu, ultima bomba: iar i-a batut FC Ciobanestii d'Bucuresti pe FC Miorita d'Tunari, in tarcul lor si cica pechinezul Torja le-a muscat rau de tot:)
Macar de-am avea oi si caini de rasa dar astea fac doar kkreze.
@zappa trebuie sa-ti para bine nu rau ca ciobanestii au jucat prost ca daca jucau bine, le muscau RAU RAU, nu trebuie sa alergi ca nebunul tot terenul, ci doar sa fi eficient, vb lui @gabrield (cam exagerat totusi- te uiti prea mult la campionatele de afara, noi nu avem asemenea piese)
Acum pe bune, Cartu e de Steaua? ziceti merçi ca nu v-a luat de la inceputul campionatului, el intelege invers ierarhia clasamentului- si in colaborare cu Bhecali cine stie...adevarat insa ca s-au cam epuizat resursele, ce antrenor cu pretentii poate veni in Ghencea?
Pana nu scapam de Vraci, Baci si Hingheri nu mai vedem football pe plaiurile noastre, bine ca ne ocupam timpii cu satelitii, doar asa suntem la "curent".
Asta e si mai tare: acum avem si ARENA acoperita, dar nu mai avem ECHIPE, de aia MARE nu mai zic!!!

Apropo OINA mai avem?

florin2222
05-05-11, 00:23
probleme la stana din nou, Pancone marcheaza si oitele striga ce stiu ele mai bine ,,ciobane pleaca din ghencea ,, :tv1:

mar1us
05-05-11, 01:14
cit a fost scorul ? ca nu am vazut meciul !

suporter
05-05-11, 09:55
Mai conteaza scorul? Important este ca au luat-o iar de la Rapid! :clap:

zappa
05-05-11, 10:02
Asta e! Anul asta cred ca avem bilete la intertoto. Ca nici de cupa nu cred sa ne lipim. Halal joc! Dar mai sunt cateva etape. Vedem dupa ce se termina campionatul. HAI STEAUA!

zmeura
05-05-11, 10:02
Pai cat e ciobanul acolo Steaua e ingropata.Auzi acolo,Cartu antrenor!
Deja circula o gluma,cica Steaua e prima echipa condusa de Cartu care cu 6 etape inainte de finalul campionatului nu e retrogradata.

qwess
05-05-11, 11:11
ramane valabil....inca: http://sateliti.info/showthread.php?19833-Hai-steaua!!!!&p=141965&viewfull=1#post141965
ma intreb oare cum au reusit Olaroiu/Protasov sa-l "fenteze" pe eternul conducator.
de Borcica am scapat s-a indragostit:) lu asta ce sa-i facem e imun la d'astea, poate o gasi si el o miorita sa-i suceasca mintile si sa plece.

zappa
05-05-11, 19:11
Tzac-pac. Olaroiu antrenor la Steaua. Gata; cu el luam campionatul. Mai sunt 3 etape in care luam 20 de puncte. Mai luam 3 puncte din meciul cu dinamo (fularul) si inca unul de aseara (gol anulat). Tiki-taka.

florin2222
06-05-11, 08:39
o valiza , bricheta , jumatate din echipa urziceniului si campioni iesiti

stargate
06-05-11, 09:04
florinele fii calm tata nu te agita asa mult

qwess
06-05-11, 11:35
@stargate : e de inteles atat a mai ramas din echipele noastre, doar agitatia suporterilor!
sa nu orpim si asta

zappa
06-05-11, 20:55
Pierdut valiza cu brichete pe stadionul giulesti. Cel ce o gaseste primeste un rezervor cu motorina. Sa fie primit!

zmeura
06-05-11, 21:09
Stelisti cu bricheta,rapidistii cu lanterna.:D

qwess
06-05-11, 23:02
Stelisti cu bricheta,rapidistii cu lanternasi dinamovistii cu torta..
numai d'astea luminoase, am impresia ca astia umbla dupa luminita de la capatul tunelului:)

zappa
08-05-11, 19:32
Pentru carcotasi (poate unii dintre voi erau prea mici) - 7 mai 1986.

Steaua (4-4-2): 1-Helmuth Duckadam, 5-Ştefan Iovan (c), 3-Miodrag Belodedici, 4-Adrian Bumbescu, 2-Ilie Bărbulescu, 10-Gavrilă Balint, 6-Lucian Bălan (15-Anghel Iordanescu, ‘75), 11-Laszlo Boloni, 8-Mihail Majearu; 7-Marius Lăcătus, 9-Victor Piţurcă (14-Marin Radu, ’107). Antrenor: Emeric Ienei



http://www.youtube.com/watch?v=qlCUNL3yQN0

dic_star79
08-05-11, 20:07
Daca nu castiga in seara asta adio calificare.

zappa
08-05-11, 20:15
Dinamo a luat tot gazul. N-a mai ramas pentru nimeni. Egal sau bate Steaua.

dic_star79
08-05-11, 20:23
Sper sa castige, dar o sa fie foarte greu.

cezar2009
08-05-11, 20:43
http://img217.imageshack.us/img217/3833/11884217.jpg
http://img861.imageshack.us/img861/6972/stfvfmcu6t9uxu1fbeirpqx.jpg

qwess
08-05-11, 21:22
Pentru carcotasi (poate unii dintre voi erau prea mici) - 7 mai 1986.

Steaua (4-4-2): 1-Helmuth Duckadam, 5-Ştefan Iovan (c), 3-Miodrag Belodedici, 4-Adrian Bumbescu, 2-Ilie Bărbulescu, 10-Gavrilă Balint, 6-Lucian Bălan (15-Anghel Iordanescu, ‘75), 11-Laszlo Boloni, 8-Mihail Majearu; 7-Marius Lăcătus, 9-Victor Piţurcă (14-Marin Radu, ’107). Antrenor: Emeric Ienei



http://www.youtube.com/watch?v=qlCUNL3yQN0

de acord dar ai cam exagerat cu: "carcotasii"
o zi istorica pentru Romania ,care nu vad se re repete prea curand si singura realizare notabila a rivalitatilor personale si stim bine a cui, totusi as vrea sa intreb in afara de dinamo, steaua si victoria mai erau si alte echipe?
Unde le erau toti jucatorii de valoare ale restului de echipe furate cu zapca?
De ce doar aceste 2 echipe ajungeau in faze superioare europene semifinale, finale sferturi...?
Acei ce vor sa sublinieze performantele Stelei a lui Dinamo, sa o faca dar strict pe realizarile obtinute din munca corecta si nu prin furt ca de pilda de ACUM sau ma rog in ultimii 10 ani(nu pot spune ca momentan se munceste corect dar da posibilitatea si altora)!!!
Cand s-a castigat acea cupa TOATA suflarea romaneasca indiferent de culorile clubului favorit sa bucurat ENORM(aici sa zicem un 90%)
daca tot ai enumerat acei jucatori din finala precizeaza te rog si cum au ajuns la Steaua si de unde, cu cati bani au fost cumparati, etc etc...!!!!
Din moment ce anumite cluburi erau FORTATE sa piarda contra...despre ce performante vorbim?
Sa urmarim de exemplu dreptul la replica actual a acelor echipe si vedem exact diferentele actuale cu cele de atunci.
Iata si parerea celor ce se ocupa de statistici:

This is the biggest of many derbies in the city of Bucharest. In the communist period, until 1989, FC Steaua had support from the Ministry of Defence while Dinamo was supported by the Ministry of Police. So in some way, it's Army vs. Police. Steaua had the support of the Ceausescu family as well.

Nu sunt carcotas doar realist....haideti sa traim cu prezentul si nu din amintiri, si sa speram ca acea performanta se va repeta indiferent cine o va obtine

Cum bine zicea cineva: Hai Steaua, Dinamo sau cine mai vrem dar.....LA MUNCA.

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 20:54 ----------

ps: preluata de pe chatbox:

La multi ani celor nostalgici ..azi e ziua partidului comunist

zappa
08-05-11, 22:33
Asa face si Real Madrid; ia jucatorii cu japca. Normal ca ce e mai bun ajunge la cele mai bune echipe. Si cum Steaua si dinamo aveau la ora aia cele mai bune conditii era firesc ca cei mai buni fotbalisti sa ajuga acolo. Gandeste-te ca pe vremea aia bateam Italia, care era campioana mondiala. Daca Steaua nu forma o echipa cu cei mai buni jucatori din tara nu am fi avut niciun trofeu intercluburi castigat. Restul e invidie.

gabrield
09-05-11, 09:07
Pentru carcotasi (poate unii dintre voi erau prea mici) - 7 mai 1986.

Steaua (4-4-2): 1-Helmuth Duckadam, 5-Ştefan Iovan (c), 3-Miodrag Belodedici, 4-Adrian Bumbescu, 2-Ilie Bărbulescu, 10-Gavrilă Balint, 6-Lucian Bălan (15-Anghel Iordanescu, ‘75), 11-Laszlo Boloni, 8-Mihail Majearu; 7-Marius Lăcătus, 9-Victor Piţurcă (14-Marin Radu, ’107). Antrenor: Emeric Ienei



http://www.youtube.com/watch?v=qlCUNL3yQN0

Cu tot respectul, numerele jucatorilor sint putin incurcate.
Belo a avut nr. 6, nu 3.
Balan juca cu 5.
Barbulescu avea 3.
Iordanescu avea 13.


Despre prostia ca Steaua fura jucatori, as avea si eu o opinie.
Sa imi spuna cineva un jucator de atunci care nu vroia sa vina in Bucuresti, mai ales la Steaua.
Nu ii fura, le propunea un trai mai bun, jucatorii si normal ca acceptau, vroiau si ei sa joaca in Europa.

Iar valoarea Stelei de atunci nu poate fi contestata, cind juca Steaua in deplasare, echipa gazda facea o sarbatoare daca marca un gol, macar.
Nici vorba de victorie sau egal...
Si culmea, Steaua juca cu jucatori luati chiar de la echipele respective, adica nu cine stie ce valori...
Doar ca jocurile din Europa le-au adus valoarea...

C E Z
09-05-11, 18:24
Steaua are o istorie in spate. Pacat ca astazi lucrurile nu merg deloc bine sau, ma rog, cam slabutz. Situatia actuala a Stelei m-a cam deconectat de la fenomenul fotbalistic. Daca in prima faza a actualei decaderi mi-am zis ca nu ma mai uit deloc la ei si ma "alimentez" cu campionatul englez, spaniol sau italian, recunosc ca nu am rezistat si am inceput din nou sa ma uit la ei. Criza lor s-a perpetuat si uite ca acum am ajuns sa "transpiram" pentru un loc de Europa League. Si cu toate acestea.. Steaua nu poate iesi nicicum de la inimile suporterilor. Un fapt, poate banal, (si cred ca nu sunt subiectiv) mergand zi de zi cu metroul, observ cum oamenii asezati de-o parte si de cealalta pe scaune, mergand fiecare la treaba lui, se impart in doua categorii: unuii/unele citesc Click, can-can sau mai stiu eu ce alta bazaconie de ziar-scandal iar altii sunt pe o pagina de sport. INSA ceea ce m-a frapat f tare este ca sunt pe un articol cu/sespre Steaua. Nu vreau sa se supere prietenii care simpatizeaza cu alte echipe, tot respectul dar majoritatea sunt stelisti. Sper ca in curand jocul lor sa ne faca sa ne "batem" pe bilete si sa revenim cu drag la stadion.
Forzza STEAUA!

qwess
21-05-11, 22:26
oare va continua?
2006/2007: Dinamo pe 1, Steaua pe 2
2007/2008: Steaua pe 2, Dinamo pe 4
2008/2009: Dinamo pe 3, Steaua pe 6
2009/2010: Steaua pe 4, Dinamo pe 6
2010/2011: Steaua pe 5, Dinamo pe 6
2011/2012: ???????

ma refer la ambele

zappa
21-05-11, 22:37
La anul Steaua va fi campioana.

cezar2009
22-05-11, 00:02
Daca ar juca in continuu ca astazi Steaua

gabrield
22-05-11, 09:51
Sa nu ne amagim...

CFR pe ce teren a jucat ?
Nu poti sa afirmi despre Steaua ca joaca bine, cind intilneste echipe non combatante.

mar1us
22-05-11, 12:03
Am uitat de meciul stelei,am fost cu Leana si Costel ne-am apucat de :cheers: concentrat fiind cu sfirsitul lumii si dezamagire am pierdut si meciul !

shadowman
22-05-11, 13:30
Am uitat de meciul stelei,am fost cu Leana si Costel ne-am apucat de :cheers: concentrat fiind cu sfirsitul lumii si dezamagire am pierdut si meciul !
Stai linistit,nu ai pierdut nimic,dimpotriva daca ai baut si te-ai simtit bine,ai avut numai de castigat.
Hai Dianamo!!!!!

zmeura
22-05-11, 14:09
Hai Steaua .... unde?Daca si ei incep sa se pregateasca pentru Liga Campionilor ca dinamovistii e clar.:D

zappa
22-05-11, 16:23
La dinamo e traditie ca an de an sa se pregateasca de liga campionilor. Macar Steaua a mai fost si o sa mai fie in ucl.

mar1us
22-05-11, 19:15
stai linistit,nu ai pierdut nimic,dimpotriva daca ai baut si te-ai simtit bine,ai avut numai de castigat.
Hai dianamo!!!!!
raule !

coca cola
26-08-11, 13:21
La dinamo e traditie ca an de an sa se pregateasca de liga campionilor. Macar Steaua a mai fost si o sa mai fie in ucl.
sau in EL!!

aliosatvd
06-12-11, 02:21
Dinamo 1 - 3 Steaua................la scorul asta Dinamo incepe sa se pregateasca de Liga Campionilor.
Multa bafta latratorilor !!!!!!!!!

http://www.clopotel.ro/muzica/funclubfoto/funclub37293.jpg

zappa
06-12-11, 06:50
Le doresc cainilor niste sarbatori fericite; petrolul sa invinga pe dinamo, iar steaua sa se califice in primavara europeana. Au, au, auuuuuu!

zmeura
06-12-11, 07:28
Cand nu e acasa Borcea ca sa dea telefoane la arbitrii ...

zappa
06-12-11, 08:49
Borcea isi vede de shaormeria de la Miami. Dar in etapa 33 e posibil sa vina punctele inapoi, daca situatia o cere.

stargate
06-12-11, 10:09
Ehe ... am prin si noi curaj acum , acum pot ridica si eu capul sus la munca ca toti behaiau pe langa mine la ce rezultate are Steaua .

delta2k2
06-12-11, 10:30
Da guralivi mai sunteţi. Aţi prins curaj.
Sper să vă exprimaţi la fel şi cand pierde Steaua.

Să nu uit : Hai Dinamo :)

P.S. recunosc că dinamoviştii au jucat ca nişte amatori; spun amatori ... pentru a nu fi dur in exprimare

stargate
06-12-11, 10:50
Ne-am racorit si noi un pic .... nu fi caine si te lua de noi :drinks:

delta2k2
06-12-11, 11:01
Am o simpatie pentru Dinamo, dar nu sunt fan. Am văzut doar a doua repriză din meciul de ieri. Cam atat din tot sezonul.

V-am lăsat seara trecută să vă bucuraţi, dar gata ... :)

zappa
06-12-11, 14:51
dinamoviştii au jucat ca nişte amatori; spun amatori ... pentru a nu fi dur in exprimare

Pai numai amatorii se uita la TV cand sunt cupele europene. Iar Liga Campionilor e intrerzisa cainilor! Si ciorilor!

Miau!

delta2k2
06-12-11, 14:58
Deja m-ai pierdut ... vorbesti limbi straine.
Acum pe bune, cine sunt ciorile ?

zappa
06-12-11, 16:21
Intreaba-l pe florin2222. Are fular visiniu.

delta2k2
06-12-11, 16:27
florin2222, avand in vedere ca ai fular vişiniu , spune-mi te rog .. .care e treaba cu ciorile.
Multumesc

zappa , e bine aşa ?

zappa
06-12-11, 16:43
E perfect. Asteptam sa apara florin sa spuna ceva de Steaua. Sunt sigur ca a pariat gresit si iar a pierdut.

delta2k2
06-12-11, 16:48
Hai Florine, nu mă lăsa singur cu steliştii.

Hai Dinamo :)

zappa
06-12-11, 16:59
Are teme de facut.

franta
06-12-11, 23:56
ori cum steaua nu are un joc constant, problema lor e una psihica, acuma s-au montat pt ca e un meci cu istorie in spate si de fricaa fanilor, da maine cand nu va fi derbi poate sa piarda si cu chiajna sau alta din categoria aia.
oricum rapidu da ceata stelei , uitate in clasament...
PS oftopic : imediat ce o sa-l skimbe pe lucescu de la rapid o sa aibe sanse la titlu

zappa
07-12-11, 06:57
Daaaa.....marele antrenor Rada o sa vina in locul baiatului lu' tata. Ori Rada ori portarul de la stadion tot aia e. Dar intre Ilie Stan si Rada e diferenta doar de aspect in favoarea celui dintai. Ambii sunt soldati disciplinati ai patronilor. Numai ca una e sa fii antrenor la Steaua si alta la Rapid.