PDA

View Full Version : ajutor



alycrys_20
30-09-10, 20:24
povestea este urmatoare:in primavara am luat un offset 1,2 fier,un h-h strong 2100,antena este montata pe boloc si dupa 2 luni h-h si-a facut joc atit de mare incit in momentul in care incepe sa adie vintul putin mai tare pica semnalu pe orice satelit .intrebarea este daca cumpar un h-h stab face fata la 1,2 fier ?sint fiabile ?

stargate
30-09-10, 22:45
monturile h-h stab sunt printre cele mai bune daca nu cele mai bune si rezista la antena ta dar este forte scump... din cate stiu eu din auzite monturile h-h strong au un surub de reglare a jocului .

me1960
01-10-10, 08:53
Salut, recomand STAB 120 : http://www.satmultimedia.ro/Motoare-H-H/Stab/Stab-Diseque-1.2-Motor-for-120-cm.html ( transport gratis )

Noroc .

ps: am acest motor de 3 ani , sunt super multumit .

am citit pe forumuri , useri cu motor STAB folosit timp de 7 ani .....

sorin8m
01-10-10, 11:54
Din pacate ai pus o antena grea pe un motor care nu e prevazut pentru antena asa de grea. Da exista suruburi de reglaj, dar poate sa fie si alte cauze. Cel mai bine du motorul la o firma de specialitate sati rezolva problema (daca se poate si daca se pricep), eu iti vorbesc din experienta.
Pentru antena ta, si din cauza grautati si eu tiar recomanda un stab.
Pe strong merg bine antenele de pana la 1m, dar nu orice antena ca unele sunt mai usoare iar altele sunt foarte grele.