PDA

View Full Version : Dolce - candva a mers in share ...



Pages : [1] 2 3

sscssc
26-11-10, 18:29
De cateva zile se pare ca cei de la dolce lucreaza ... nu pot sti exact la ce lucreaza ei, cert e ca se repeta iar povestea: KANAL D si Euforia nu mai merg in share. "" ghici ce e? .... sau ce nu o sa mai fie... ""

val
26-11-10, 19:36
Inainte de a posta, cititi va rog si posturile deja existente; informatia a mai fost postata: http://sateliti.info/showthread.php?23-DOLCE&p=150586&viewfull=1#post150586

bibisor200
28-11-10, 16:34
Mda, am citit. Dar subiectul acesta ar merita tratat separat.
La mine sunt 4 canale care nu mai merg in share. Adaugati Playboy si TVRM la Kanal D si Euforia. A incercat cineva cu oscam?

dMd
29-11-10, 09:18
Eu am cardul in oscam, nu merge.

techcenter
29-11-10, 18:27
inceputul sfarsitului???!?

delta2k2
29-11-10, 20:12
Relax ... că doar mai sunt şi alte DTH-uri in Romania

prodata
29-11-10, 20:18
Se mai adauga ANTENA 2 (down in share de azi)

techcenter
29-11-10, 20:29
Relax ... că doar mai sunt şi alte DTH-uri in Romania

mda. dar mie imi placea de zaharos. probabil cel mai mult. no 1 in topul prferintelor. probabil am orienta catre alt dth. probabil de pe alte meleaguri.

sorry 4 quote.

succesuri! :drinks:

bibisor200
29-11-10, 20:44
Nu mai merge nici Antena 2, nici Universal, nici Comedy Star. Si asta cu UA blocat. Desigur schimb providerul. Astia chiar cred ca nu mai pot eu de dragul lor. Chit ca mai pastrez internetul de la ei... Pana se trage fibra de la RDS. Mda, nu prea mai avem de ales. De fapt au ales singuri ce urmeaza. Ce jubileaza RDS acum...

techcenter
29-11-10, 20:53
@bibisor200

mda.. partial adevarat. da' sa te intreb si eu ceva, vis-a-vis de ultima parte din postul tau: daca tot migrezi la gogu', cum te-ai gandit ca o sa scoti cartea din receptorul lor ca s-o poti "baga" altundeva? (bineinteles, intr-un de receptor alternativ). ca la o strategie de genul asta cred c-ar fi fost numa' gogu' pe $har3... interesant... ne ducem spre "flocus"???!?


succesuri! :drinks:

adi sony
29-11-10, 20:58
Mai baieti ,dar cand vedeti ca va doare scoateti si voi capul din barlog ,de vreo 2-3 ani pe unde ati fost ,nu am mai vazut postari care sa infloreasca forumul asta ,acum va vaietati ca babele ca nu le mai da Mazare puiul si kilu de zahar?
Antena 2, Universal, Comedy Star merg f bine .
Nu mai plingeti cu lacrimi de crocodil ca nu inviati mortul .
Trezirea ,sant multe probleme de rezolvat ,daca toti am sta asa cum stati voi sa pice si sa cada din cer ,nu mai facem noi treaba,puneti-va mintea la contributie

prodata
30-11-10, 06:51
Trezirea, da. Bine ca merg la tine. Nu ne spui si noua cum? Sau poate e secret de stat. E vorba de CS.

adi sony
30-11-10, 09:50
Sapa domnu,sapa ,nu mura in gura .

bibisor200
30-11-10, 10:38
@adi sony
Ma bucur ca iti merg toate canalele. Spune-ne si nou cum. Ma refer EXCLUSIV la canale ale providerului 92F intr-un receiver care se respecta.
In alta ordine de idei, astfel de useri "virtuali", gen soni adi, ma determina sa nu postez pe forumuri. Prefer chatul. Privat. Am destui amici cu care sa schimb impresii. Vroiam opinii din afara cercului meu. Dar e greu de inteles pentru unii.
@techcenter
jtag pe un receiver vechi. Don't worry. Ma descurc eu. Dar aici nu e vorba de ce voi face eu ci daca mai merita sa fac ceva in legatura cu amaratii astia de dolce.
Daca aveti ceva util de spus, spuneti. Fara aberatii. On topic. Si asta NUMAI daca aveti dolce ca local si receiver diferit de Coship sau Kaon. Acum chiar imi pare rau ca am postat. Cred ca o sa mai treaca 2-3 ani pana o s-o mai fac din nou.
Sper ca m-am facut bine inteles. Nu mai raspund la comentarii off topic gen soni adi.

adi sony
30-11-10, 21:05
Auzi domnu ,uita-te la nick-ul meu si nu il pocii ,pe de alta parte din 2007 pana acum ai 37 de postari ,daca va moare vaca scoateti capul din barlog ,altfel nu va vede nimeni fatza .
Da va fii intuneric ,iar daca vrei lumina ,iti poti bate putin capul inpreuna cu noi sa vedem care este buba ,sa aduce-ti ceva nou in dezlegarea enigmei .
Daca nu iti parea rau sa scrii puteai posta aici tu si cercul vostru restrans ce ati facut sau concluzii trageti la aplicatiile voastre in domeniu .
Deci atentie la pronuntia si scrierea nick-ului meu .
Este o rugaminte .
Aici inchei ,nu vreau reply la nimic ,faceti ce este bine ptr acest forum.

techcenter
01-12-10, 18:53
ce atitudine.... ntz, ntz, ntz!!!! incepem cu: bine ca esti tu (mai) destept si ai posturi (mai) multe?

revizuieste-ti limbajul si atitudine d-le sony!

val
01-12-10, 20:01
Calmati-va va rog.

mariusbme
08-12-10, 13:23
SALUT! Mai vede cineva in share sau local :A2,A3,PRO-TV INT,K-D,MOVIES24,DISCOVERY WORLD,SCIENCE,T&LIVING,KISS TV,MUSIC CH,TVR 2 ,CULTURAL?La mine antena 3,a mers pana acum o ora restu nu stiu daca au mers sau nu pt. ca nu am urmarit acum cand am ramas fara antena 3 am vazut ca nici restu nu mai merg.

dMd
08-12-10, 14:14
Nu merg, se pare ca pe zi ce trece vor sa "intunece" cat mai multe canale.

mariusbme
08-12-10, 14:27
Urat moment tocmai acum de sarbatorii,ce e de facut acum bagam conservele in lucru sau mai speram ca e ceva trecator????Sunt in ceata rau de tot pt ca sunt in uk si tare mi-e sa nu raman in bezna in mijlocul sarbatorilor.Mai are rost sa tin cardu in dream sau sa bag conserva ??

dMd
08-12-10, 15:50
Si in conserva daca bagi cardul, vei avea o surpriza amara. De sarbatori se pare ca au injectat insulina in noul soft.

mariusbme
08-12-10, 16:40
Lamureste-ma si pe mine ca acum chiar nu stiu ce e de facut.Vrei sa spui ca daca bag cardul in rec.lor tot nu o sa vad canale-le care nu mai merg acum in dream???daca e asa ce e de facut in cazul asta?eu nu am mai folosit rec.de la ei de vreo 6-7 luni

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:11 ----------

am bagat cardul in rec. lor si merg toate canale-le acum a inceput sa isi faca si up-date de soft acum dupa asta daca o mai vrea sa mearga in dream bine daca nu nu e bine pana la urma ca merge in al lor si fac o pauza la sharing....

shadowman
08-12-10, 18:04
Respecte!
Hai sa incercam sa lamurim unele probleme legate de utilizarea cardului in alt receiver decat cel dela RTC.
Azi am studiat contractul si nu am gasit niciunde un paragraf in care sa se "oblige"clientul sa foloseasca cardul doar in receiverul lor.
Singurele paragrafe in care se face o oarecare legatura intre crd si receiver sunt in punctul:
9.Prevederi Specifice,
mai exact la aliniatul :
f)-Dolce poate fi receptionat de Client numai prin utilizarea Echipamentului furnizat de RT.
si la aliniatul:
i) RT este unicul proprietar al tuturor Smart Card-urilor ("Smart Card-ul" este cardul de acces conditionat furnizat de RT ce permite accesul la Servicii prin decodarea canalelor TV retransmise)Clientul va utiliza Smart Card numai impreuna cu STB-ul aferent.Este interzisa transferarea oricarui Smart Card catre terte parti;in caz contrar,toate Smart Card-urile vor fi invalidate.......(restul nu mai are importanta)
Acum eu vad aceste clauze contractuale astfel....
punctul f)-....RT ma informeaza,ca sa zic asa,ca serviciile lor sunt posibile doar cu echipamentul lor,mai exact nu pot sa vad programele furnizate de ei cu echipamentul dela alti furnizori DTH din Romania.
punctul i)-....Eu inteleg astfel....Cardul va fi utilizat in STB-ul aferent,adica daca am 2 sau 4 STB-uri nu voi putea folosi Cardul 1 decat in STB 1 si Cardul 2 In STB 2...s.a.m.d.
Mai exact cardul din STB-ul 3 nu va putea fi folosit cu Cardul 1 si Card-ul 4 nu poate fi folosit in STB 2...s.a.m.d.
Acum daca ei au lasat astfel clauzele,mai exact interpretabile,nu vad dece noi clientii lor nu le-am putea sa le interpretam cum vrem,nu?!
Este pe aici un avocat sau jurist care sa ma lamureasca,cel putin pe mine,daca as putea sa ii "amenint" cu rezilierea contractului pe motiv ca nu pot folosi Card-ul in alt Receiver?
Nu se poate uza expresia de "abuz"din partea lor,faptul sa eu nu pot folosi in alt Receiver Cardul lor,atata timp cat meniul lor e limitat,fie el si la imposibilitatea de a sorta canalele dupa preferinte?
Poate daca ar fi "amenintati" de astfel de rezlieri de contract,datorita faptului ca nu mai pot folosi Cardul in alt STB...poate...poate...
Eu personal nu vad nicaieri "obligatia"sa folosesti Card-ul in STB-ul lor,scurt,clar si concis....
am sau nu am ct de cat dreptate?
Poate,repet e vreun jurist sa ma lamureasca.....
Bafta!

zmeura
08-12-10, 18:26
Clientul va utiliza Smart Card numai impreuna cu STB-ul aferent.
E foarte clar.

SuperSonic
08-12-10, 19:12
Ei se obligă prin contract sa-ţi asigure serviciul Dolce doar in combinaţia card+receiver primite de la ei, nu iţi interzice să pui cardul in alt receiver doar că aşa nu-ţi mai asigură serviciul respectiv din păcate.

franta
08-12-10, 19:47
am testat acum in receptoru RT si imi merg toate canalele care sant blocate pe dreambox.
poate o sasi revina treaba dar moru de la groapa nu se mai intoarce...

techcenter
08-12-10, 20:00
cineva, pesoana importanta (nu dau nume), utilizator de vaza al acestui forum s-a laudat ca "problema este rezolvata". doar ca noi, puturosii, trebuie sa sapam. vreau o confirmare (sau nu) si din alte surse, de incredere. sau "ating" un subiect sensibil?

succesuri! :drinks:

zmeura
08-12-10, 20:41
Ei se obligă prin contract sa-ţi asigure serviciul Dolce doar in combinaţia card+receiver primite de la ei, nu iţi interzice să pui cardul in alt receiver doar că aşa nu-ţi mai asigură serviciul respectiv din păcate.
Voi tot cautati o portita,dar nu este.Asta: "Clientul va utiliza Smart Card numai impreuna cu STB-ul aferent" inseamna clar ca daca ai semnat te-ai angajat sa nu folosesti cardul decat in receptorul aferent lui.Orice alta interpretare e inutila,oricine citeste chestia aia intelege ca i se interzice sa foloseasca cardul in alt receptor.Chestiile astea sunt scrise in multe alte contracte atat de sat cat si cablu.

Einstein
08-12-10, 21:43
Am mutat aici aceasta discutie!

Se pare ca se strange latul! :oops:

oasisone
10-12-10, 20:01
cred ca se refera la chestia aia cu sunatul la RTC gen ai uitat codul( mergea pt canalele deocheate), ei reseteaza parola, tu scoti repede cardul din REC si merge.....as face si eu asta dar mi-e asa o scarba sa dau de tristele acelea din support....

PAna la urma o sa fac asta si o sa fac si o plangere, o sa le scriu ca folosesc un alt receiver si ca cutia aia a lor e mizerabila...si ca renunt la ei daca nu ma ajuta sa fac asta.
Marog, mai sunt legat de contract cu ei inca vreo cateva luni si nici nu am cum sa orientez antena spre alt satelit...DAR!.....

malefycu
10-12-10, 20:55
o sa le scriu ca folosesc un alt receiver si ca cutia aia a lor e mizerabila...si ca renunt la ei daca nu ma ajuta sa fac asta.

In contractul care l-ai semnat cu ei scrie clar:

Clientul va utiliza Smart Card numai impreuna cu STB-ul aferent.Este interzisa transferarea oricarui Smart Card catre terte parti;in caz contrar,toate Smart Card-urile vor fi invalidate.......(restul nu mai are importanta)

Eu zic sa ceri doar un reset la card si sa vezi daca se rezolva ceva,dar cum spuneai si tu de domnisoarele alea asa dragute de la rel clieti cred ca mai rau te enervezi.

SuperSonic
10-12-10, 21:04
Treaba cu reset-ul ca la XXX nu funcţionează, a fost incercată, rezolvarea este mai complexă de atat.

val2032
10-12-10, 21:20
a testat cineva cardul in alt stb, acelasi model, altul decit cel imperecheat cu cartela? cum e? merg toate/partial/niciunul?

-minus
10-12-10, 22:07
Incet incet se face bezna,altele in bezna in share>


A2,A3,PRO-TV INT,K-D,MOVIES24,DISCOVERY WORLD,SCIENCE,T&LIVING,KISS TV,MUSIC CH,TVR 2 ,CULTURAL

Se duc si antenele...

SuperSonic
10-12-10, 22:17
Felicitări, ai anunţat un lucru care deja se intampla.

-minus
10-12-10, 22:19
Era anuntat in urma cu o luna aici.
http://sateliti.info/showthread.php?21199-Bye-Bye-DOLCE!

Tot de mine,dar la vremea respectiva se radea,drept pt. care sa inchis...

SuperSonic
10-12-10, 22:21
Postul ăla e din 30-11, de atunci au trecut 11 zile nu o luna.

Uite aici din 26-11 ,http://sateliti.info/showthread.php?23-DOLCE&p=150586&viewfull=1#post150586 deci inaintea ta cineva a anuntat ca au inceput sa nu mai mearga in share unele canale.

-minus
10-12-10, 22:28
nu mai conteaza acum,e un lucru cert,important e sa vedem ce va urma cu restul mai ales ca noul UPC/focussat va face schimbari majore incepand de la anul,voi posta la vremea respectiva....

oasisone
10-12-10, 23:59
nu se poate totusi,
alte platforme nu sunt asa de domnisoare ca dolce......ca sa nu vorbesc de toate celelalte probleme ale dolce, suportul tehnic cu care am avut multe discutii si partea de internet care cam forteaza nota.......
trebuie o revolutie, in cel mai rau caz renunt la ei la net si sat si trec la rds pt tv si net si multe alte urari de bine pentru RTC

zmeura
11-12-10, 00:06
In 25.11

Inca o tentativa de stopare a portarii cardului, sau teste simple ce urmeaza a decide portabilitatea in viitorul apropiat ? La ora asta Kanal D si Euforia au ecran negru, doar in conserva oficiala este lumina.
In 28.11

Adaugati Playboy si TVRM la Kanal D si Euforia
In 29.11

Se mai adauga ANTENA 2 (down in share de azi)

Nu mai merge nici Antena 2, nici Universal, nici Comedy Star.
Toate scrise aici pe forum.Dar pe 30 apare un profet.Uraaaa!!!

-minus
11-12-10, 07:34
Eu am specificat cauza,nu am profetit nimic...

stargate
11-12-10, 07:42
se vede ca nu te poti abtine ....lupul isi schimba blana ( nickul ) dar naravul ba ... spaniolul tot spaniol ramane

-minus
11-12-10, 07:56
OK! nu voi mai posta nimic de DTH/uri aici si nici in alta parte,cu o singura exceptie, asa va fi lumea multumita!

stargate
11-12-10, 08:12
cred ca ar trebui sa incerci sa te dai mare numai in exceptia ta si sa nu o mai faci pe profetul aici

artemioxxl
12-12-10, 09:55
am imbulinato rau
dar s*y it de ce merge pe oscam oare ?

---------- Post added at 09:55 ---------- Previous post was at 09:42 ----------

Dar oare nu e din cauza HD si trebuie activat in oscam ceva pentru hd cum e pe s*y ?

badeaghio
12-12-10, 12:44
s-a mai schimbat ceva? nu am cum sa verific, nu am antena pe 39*est.
sa inteleg ca posturile astea nu merg la momentul acesta?

A2,A3,PRO-TV INT,K-D,MOVIES24,DISCOVERY WORLD,SCIENCE,T&LIVING,KISS TV,MUSIC CH,TVR 2 ,CULTURA

franta
12-12-10, 16:18
nu s-a schimbat nimic , dolce a plecat pe ultimu drum...

badeaghio
12-12-10, 19:29
Ok, atunci, poate cineva care a reziliat deja contractul cu ei sa-mi dea niste informatii?
Acum am 2 recievere, din care 1 e in custodie, deci si antena e in custodie.

Vin ei sa ia cartelele+decodor+antena sau trebuie sa li le duc la un sediu RTL?
In cat timp vin sa le ia dupa ce am facut cererea?

PS: rezilierea nu are legatura cu problemele de sharing, ci vreau sa renunt la toate servicile RTL dintr-o locatie, net, sat, tel.
Multam :D

SuperSonic
12-12-10, 20:01
Dacă renunţi vin ei să le ia, in cat timp variază in funcţie de cate echipe sunt pe zona respectivă şi cat de ocupaţi sunt.

oasisone
12-12-10, 23:30
eu am fost vineri sa cer informatii, mi-a zis ca mai am pana in februarie contract cu ei.
Si ca trebuie sa anunt cu 30 de zile inainte ca vreau sa renunt la contract.
Chiar dragut din partea ei, mi-a zis sa fac cererea din ianuarie ca sa pice fix cand inceteaza contractul sa nu platesc in plus :)
Asa voi si face, cred ca trec pe acta sau ceva mai usor de folosit, eventual daca nu reusesc sa ma urc pe bloc pentru a pune antena, iau cardul asa si ma leg iar la providerul de bloc, cu echosmarturile lui....sa ma duc sa-i propun niste head-enduri ca rade lumea de ei, cum ploua cum aparea "lipsa semnal"....ah, acum stiu de ce trecusem initial la dolce....

phys
13-12-10, 15:03
Vin ei sa ia cartelele+decodor+antena sau trebuie sa li le duc la un sediu RTL?
In cat timp vin sa le ia dupa ce am facut cererea?

:D

Salut, vin ei sa ia receptoarele, in cazul meu (Iasi) a trebuit sa sun de 2 ori, sa fac 2 cereri pe "my acount-ul" lor, si cu chiu cu vai. Nu a luat antena si suportul (desi erau in stare excelenta, si antena era si primul model, mai mare si cu brat suport lnb stil click-clack), a luat doar LNB-ul si rec-ul. In schimb a trebuit sa caut prin casa sa ii dau un cablu scart-scart cat mai aproape de original, la mine erau schimbate intre ele si nu mai stiam care e cel original.
Nu a probat nici lnb-ul si nici rec-ul, la mine erau demontate cand venisera.

mnemon
02-01-11, 11:45
nu s-a schimbat nimic , dolce a plecat pe ultimu drum...

sI SE PARE CA AZI este inmormantarea ... . la mine nu mai desch nimik incepand de astazi . Se pare ca au asteptat sa treaca sarbatorile si gata , acum Dwn ! . Daca mai confirma cineva acest lucru sa posteze ..

nicusoft
02-01-11, 11:54
inca merge

dan2000
02-01-11, 12:55
merge, nu au schimbat nimic. la tine e ceva.

franta
02-01-11, 13:22
si la mine merge
ieri am observat ceva ciudat cineva decoda de la mine antena 3 si avea ecm ok ca si cum ar functiona,
dar nu functioneaza
http://img267.imageshack.us/img267/6329/capture1gd.png (http://img267.imageshack.us/i/capture1gd.png/)

laleauaneagra
02-01-11, 13:52
stai linistit asa functioneaza treaba:)si la mine se intampla acelasi lucru,la mine si deschide:)numa ca tot intuneric e:)

franta
02-01-11, 14:17
dar pt celelalte canale blocate de pe dolce imi ratata ecm NOK

mnemon
02-01-11, 15:54
merge si la mine acum , dar a fost ceva ciudat la pranz . Toate programele de la dulce aveau aceiasi simptoma ca si cele care sunt down acum . Bulsat si alti provideri deschidea ok . Arata ca se leaga la un peer / dar nu numai la unul , depinde de canalul pe care il deschideam / se lega si pe alta linie si tot nu deschidea nimic de la niciunul.. Nu sunt sigur ca a fost ceva de la mine sau de la ei ..

laleauaneagra
02-01-11, 15:59
asta depinde si de calitatea liniilor tale,de multe ori un restart al dm mai rezolva asmenea probleme

zmeura
03-01-11, 12:12
Pe viitor nici sa nu mai luati in seama inventiile unora de genul:

Pana la sfarsitul acestui an cardul de dolce nu va mai putea fi sharuit,actiunea a inceput deja,va puteti convinge de altfel si singuri si veti observa ca anumite programe nu mai merg decat in coship,asa ca... ramanem cu 3 DTH-uri care inca mai pot fi folosite in share:
Akta,Focussat,Digi....restul...vom trai si vom vedea.
Oricum majoritatea nu cred ca a bagat in seama asemenea glume proaste,dar mai sunt si oameni neinformati,mai ales legat de cine posteaza asa ceva.

dan2000
03-01-11, 21:32
soarec nu poti posta unde iti vine. aici e vorba despre dolce asa ca posteaza la digi discutiile despre ei.

zmeura
03-01-11, 21:59
Daca i-ati inchis topicul ... :D

Tot legat de subiect,la un moment dat poate vor pica toate programele ca nu fac ei teste asa de forma,doar ca nu cand vor prezicatorii.Asa a fost si in cazul N2 cand unii ne-au prezis ani de zile venirea intunericului si tot nu au nimerit cand a fost sa fie.

manu_14
03-01-11, 22:55
Ce ar putea insemna:



0:01:46 2A7714E8 r [videoguard2-reader] parental lock setting after disabling: FF 7F 00 00
2000/01/01 0:01:46 2A7714E8 r [videoguard2-reader] type: VideoGuard Dolce Romania (092F), caid: 092F
2000/01/01 0:01:46 2A7714E8 r [videoguard2-reader] serial: xxxxxxxx, BoxID: xxxxxxxx, baseyear: 2004 (/edited)
2000/01/01 0:01:46 2A7714E8 r [videoguard2-reader] ready for requests
2000/01/01 0:01:46 2A7714E8 r found cardsystem
2000/01/01 0:01:46 2A7714E8 r [videoguard2-reader] dolce card detected
2000/01/01 0:01:46 2A7714E8 r [videoguard2-reader] type: VideoGuard Dolce Romania (092F)

nu cumva codarea pe cele programe care nu merg nu mai este videoguard2 clasic? aici scrie ceva personalizat despre type nds ?...

oasisone
08-01-11, 00:22
hmmm....
ma cam supara situatia, daca nu se gaseste o solutie rapida, renunt la dolce...
desi as scrie intai o plangere, sa-mi spuna de ce ma obliga sa folosesc mizeria aia de receiver ce il ofera ei si dupa renunt....

zmeura
08-01-11, 00:32
Daca ai semnat contractul inseamna ca ai fost de acord sa "nu folosesti cardul in alt receptor decat cel furnizat" de ei.Citeste contractul si vei vedea,apoi vezi daca mai poti sa ii intrebi.
La fel si ceilalti provideri,daca vei merge sa ii intrebi de ce nu poti folosi cardul in alt receptor iti vor spune ca astea sunt conditiile lor.Acum ca la unii il poti folosi,totusi,e alta treaba,dar ei spun ca tu te obligi sa il folosesti doar in al lor in momentul in care semnezi contractul.
Eu nu tin cu ursul,chiar deloc,doar iti spun cum se acopera ei cu acel contrat pe care noi il semnam de obicei fara sa il citim.Si daca il citim il semnam si incercam cardul in altceva,ca doar asta e farmecul.;)

oasisone
08-01-11, 14:31
stiu stiu ce e acolo dar vreau sa subliniez de ce renunt la contract, apropo de asta,
pe 1 feb, am scapat de cei 2 ani de contract....

Presupun ca daca se gasesc 100 oameni sa renunte la contract intr-o luna toti motivand acest lucru ca si mine s-ar auzi niste clopotei sunand, sau daca se aduna mai multi oameni sa le scrie pe mailul lor de suport despre asta...
si daca ma supar imi iau si un card erotic pe care il pun la bataie pentru niste linii bune si ii salut calduros pe dulcii mei amici de la rtc

dMd
08-01-11, 14:54
Poti sa le suni si cu talanga, sunt surzi la astfel de cereri. Nu 100 ci 1000 de persoane daca reziliaza in aceeasi zi si nu este problema, din totalul de abonati nu stiu daca 10% au auzit ca exista si variante. Daca HD-ul nu accepta portabilitatea, asta inseamna ca nu s-au facut abonamente ? Daca ai vedea ce oferte telefonice fac la finele contractului... reduceri cu aprox. 50% la acelasi abonament, promit servicii care pana acum erau imposibil de implementat d.p.d.v tehnic..etc numai sa spui un "DA" la telefon si sunt multi care spun. Cine sunt acestia ? cei ce au un telefon fix la tara si vor mai mult de 15 de programe oferite de o amarata de firma de cablu, acestia reprezinta majoritatea si respecta contractul semnat, nu cei 1000 care reziliaza. Singura solutie ar fi ca interesele unui dezvoltator de soft sa se intersecteaza cu nedees-ul lor, pana atunci totul va fi o lupta cu morile de vant...parerea mea.

onell
17-01-11, 20:55
mai merge la cineva protv ?

dic_star79
17-01-11, 21:21
La mine nu, treptat ,treptat se lasa ceata la Dolce....

franta
17-01-11, 21:34
nici la mine nu merge

stargate
17-01-11, 21:43
au avut si cei de la boom ceva bun de vanzare http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-angry017.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

onell
17-01-11, 21:56
imi lesina cardu de la excesu de ecm cerute. noroc ca imi expira contractu in martie

Scary
18-01-11, 09:01
in locul vostru nu as renunta la dolce, e singurul DTH care promite... pana acum sunt singurii cu content HD, sunt in negociere cu eurosport, history, media pro (protv 3d, acasatv hd si mtv ro hd).

si bineinteles umbla zvonuri ca s-ar putea sa castige si liga 1...


nu tin cu dolce, nu lucrez acolo, pur si simplu observ...

dic_star79
18-01-11, 09:11
Asta doar daca il ti pentru tine si nu il folosesti la un schimb.

shadowman
18-01-11, 10:23
Totusi hai sa nu ne demoralizam.Daca Dolce o sa fie ceva serios ca si continut si forma a acestor programe,cred ca se v-a lucra la inseninarea vremii.
Eu unul sper ca intr-o zi sa se faca lumina din nou.E totul legat de timp si interes.
Momentan nu cred ca reprezinta interes prea mare ptr altii,atata timp cat aceleasi programe le au la discretie pe alti provideri.Insa dela un anumit moment se v-a cere si calitate.

laleauaneagra
18-01-11, 12:03
eu as face asa,binenteles ca asta tine si de partea materiala a fiecaruia,as tine dolce pentru mine iar pentru share as alege focus sau max asta datorita ecuatiei simple de ale pune in share

Scary
18-01-11, 12:52
eu nu ma refeream la sharing. ma refeream la un utilizator normal, care plateste ce vrea sa vada.

P.S. in continuare tin sa cred ca nu exista interes pentru dolce pentru sharing. Au receptor pe linux, deci se poate cam orice. "Se sparg" servere NASA, guvernamentale, dar nu reusesc sa afle doua serii dintr-un receptor linux... sa fim seriosi. Ideea este ca deocamdata nu prezinta interes, sau daca cineva din hobby a incercat pe dolce si a reusit nu a publicat nimic pentru ca e doar un hobby.
la ora actuala pe acest forum 90% din utilizatori intra ca sa poata vedea GRATIS, programele PREMIUM fara sa plateasca nici cel putin 10 euro la cel mai amarat DTH de la noi.

adelx
18-01-11, 13:13
cred s-a lasat noaptea (nu ceata) de data asta ...

dic_star79
18-01-11, 15:06
Asta e, ghinion pt cine are dolce in share.

Clock
18-01-11, 16:50
eu nu ma refeream la sharing. ma refeream la un utilizator normal, care plateste ce vrea sa vada.

P.S. in continuare tin sa cred ca nu exista interes pentru dolce pentru sharing. Au receptor pe linux, deci se poate cam orice. "Se sparg" servere NASA, guvernamentale, dar nu reusesc sa afle doua serii dintr-un receptor linux... sa fim seriosi. Ideea este ca deocamdata nu prezinta interes, sau daca cineva din hobby a incercat pe dolce si a reusit nu a publicat nimic pentru ca e doar un hobby.
la ora actuala pe acest forum 90% din utilizatori intra ca sa poata vedea GRATIS, programele PREMIUM fara sa plateasca nici cel putin 10 euro la cel mai amarat DTH de la noi.
Sa nu vorbesti si despre situatia din sharing ... nu prea are legatura cu cei de pe aici.Uite ca despre Boom nu vorbeste nimeni nimic,nu e in share si nu prezinta interes pe forumuri.
Nu e adevarat ca toti ar sta dupa mocangeala,eu de la cine am linii (putine) stiu sigur ca au local chiar daca au mai pus si linii N,si multi au pachete suplimentare sau chiar full.In rest daca eu am Cinestarurile,altul MaxPack si altul XXX tot e bine,ne mai ajutam intre noi ca doar nu da pe foc.Pe cei cu baza ii primesti sau nu,e alegerea fiecaruia.

franta
18-01-11, 20:47
A picat si antena 1....

cipy_1982
19-01-11, 00:02
...si HBO, Eurosport, MTV, Boomerang...au mai ramas cateva...

nel_com
19-01-11, 13:05
....si s-au dus si acelea....:closed:

vladcarama
19-01-11, 16:17
E intuneric total pe Dolce...???

lao
19-01-11, 16:46
Nu. Mai merg 5 canale
tvr3
tvr info
etno
vox news
euforia

vallek2000
19-01-11, 16:48
da e intuneric !

dic_star79
19-01-11, 19:43
Si uite asa cei care au avut dolce in share se orienteaza catre alt operator.

Scary
19-01-11, 20:22
este un lucru bun pentru sharing acest lucru. in viitor cand va mai merge sharingul la dolce, va merge cu HD cu tot...


nu ne ramane decat sa asteptam!

lao
19-01-11, 20:25
Eu cred ca nu e mare pierdere pentru zaharosi. Cred ca sint citeva sute de carduri in share care raportat la numarul lor de abonati e foarte putin. O parte din ei isi vor pastra cardurile si vor lua un altul pentru share (sau vor pune un N acolo).
Eu zic ca vizeaza Liga1 la licitatia care urmeaza, jegu asta de campionat al nostru prezinta interes asa cum e el si cred ca asta e scopul lor sa cistige abonati de la ceilalti, au vazut ca digi a avut succes....

zildan
19-01-11, 20:56
Dar asta inseamna ca nu era nici inainte o mare pierdere.

SuperSonic
19-01-11, 21:00
Asta cam asa e.
Ce pierdeau pe o parte castigau mai mult pe alta parte prin abonamente full pe care le aveam, recomandari de la instalatori, etc...

mondo
19-01-11, 22:44
De astazi sa-si mai ia adio de la un card si un receptor.

oddyutza
20-01-11, 07:57
zaharos sau nu ... nu au foarte multe lucruri de pierdut, posibil ca in viitor sa se faca lumina, cu boom inca nu... deci shansele de a avea success sunt mici, chiar foarte mici ...

am propus celor de la OSCAM un vpn cu full access in DM sa vedem daca vor accepta

expression
20-01-11, 14:59
Daca le dai full access pe conserve ar fi mai util :p , acolo e "secretul".

oddyutza
20-01-11, 16:22
true.. insa nu am o conserva cu zahar.... iar de un card puteam sa fac rost pentru vro doua trei zile ...

oasisone
20-01-11, 20:27
booon, cu aceasta ocazie o sa va salut din mers, maine ma duc la rtc si renunt la abonament,
urmeaza un card freex, cu asta imi gasesc acces la o platforma pe alt sat si am terminat cu balciul, nu mai stau dupa rtc.
Nu vor banii de la mine ii dau la altii prin care am acces la ce doresc

delta2k2
20-01-11, 20:48
Bine faci. Doar că ... li se rupe lor de banii tai.

nenea99
20-01-11, 21:18
Instalatorii de la zaharos cam someaza.... de maine se apuca de schimbat oalele de la booom(alea vechi nu mai sunt bune :)). Cica mai nou au bagat o garantie de 120 ron pentru fiecare abonat nou. Sa fie sanatosi, sa vedem cine mai face abonament la ei si pe langa asta rand pe rand reziliem contractele cei cu cs. Timpul le rezolva pe toate.
Numai bine!

ibaginean
20-01-11, 21:21
de astazi am renuntat la dolce
mi-au facut la oferte de m-au spart ; m-au tinut la telefon vreo 20 min. sa ma lamureasca sa raman la ei
cat am platit nu au facut nici o oferta
trecem pe focus

laleauaneagra
20-01-11, 21:21
sant tare curios sa vad cati renunta la contract,daca se aduna vreo 50/100 e fix pix

ibiza
20-01-11, 21:29
Cati crezi ca aveau dolce in share? Nu cred ca e o pierdere mare pentru ei.

ibaginean
20-01-11, 21:32
eu in lista mea din 35 de lini aveam 7 lini cu dolce

techcenter
20-01-11, 21:33
nu. cu siguranta, nu. dar vor incepe sa-i numere, daca va duceti sa reziliati contractele zilele astea. si vor sti exact cine, ce si cum. simplu, nu?


succesuri! :drinks:

nenea99
20-01-11, 21:34
Multi suntem inca legati de acest dth cel putin un an prin contract.... norocul lor, dar poate se face lumina pana atunci. Ei mizeaza pe liga 1 si cine stie ce mai au in plan.:agresiv:

lao
20-01-11, 21:52
Apropo de reziliat, retineti un lucru --- faceti ce contract doriti cu oricine, dar pentru a rezilia ORICAND vreti trebuie sa nu acceptati absolut niciun bonus la instalare, nicio reducere. Daca procedati asa puteti rezilia orice contract si dupa cateva zile.

shadowman
20-01-11, 21:54
@nenea99-se poate oricand rezilia contractul fara sa platesti clauze sau alte taxe,trebuie doar sa ai ultima factura platita.
si sa le stii spune legea publicata in monitor.
normal ca o sa te zapaceasca ca nu se poate,dar pana la urma accepta.nu au ce sa faca
sunt curios cati vor renunta din cei care au dolce,nu multi oricum,e sigur
o sa-si mai ia un card si gata
asa ca,ptr RTC cativa clienti care pleaca e fix pix,asa ca...

techcenter
20-01-11, 21:55
daca ai acceptat "gratuitati" la semnarea contractului, acesta se va putea rezilia inainte de termen doar cu penalitati. protectia consumatorului n-o sa va ajute in acest caz.

succesuri! :drinks:

ibaginean
20-01-11, 22:15
la rtc daca nu ai luni cadou ai reducere
asa ca la ei nu ai cum sa nu ai gratuitati
cu rezilierea ii mai greu la ei

pin70
20-01-11, 22:28
Sal, oricum pacat de acest provider ca era bun ca si imagine fata de celelalte mioritice.

dic_star79
20-01-11, 22:44
Si eu o sa ma lupt cu ei pt rezilierea contractului.

dMd
20-01-11, 22:53
Si B00m in vremurile de "glorie" a fost la fel de bun, ba chiar ceva mai sus.
Eu personal le-am refuzat politicos oferta de prelungire a contractului, desi faceau niste oferte tentante.

suporter
21-01-11, 09:02
Daca reziliati doar tv dolce e 'fix pix' cum spunea cineva mai sus , faceti reziliere totala , adica , internet clicknet , telefon fix , abonament cosmote... atunci vor simti pierderi.
Daca mai aveti contract nu veti putea rezilia fara penalitati:!:
Singura varianta este sa va apucati de sesizari scrise cu nr inregistrare cum ca nu va functioneaza (dereglati antena, raceptorul, il ardeti... etc... Dupa ce ati strans vreo 5-6 reclamatii puteti cere reziliere pentru probleme tehnice. Apelati la protectia consumatorului daca nu vor....
Spor! :dance:

oddyutza
21-01-11, 10:34
conform noilor reglementari ANRC, daca clientul este nemultumit de calitatea serviciilor oferite de catre provider, poate rezilia inainte de termenului stipulat in contract.

Of cource, trebuie facuta o dovada clara de ce nu sunteti multumiti de acel serviciu,

exemplu : banda asimetrica pentru adsl (upload mic in comparatie cu dwld,)
exemplu : de mai sus, ars stb, timpul de interventie,
exemplu : acoperire semnal cosmote..

sau diferite mizerii ... o duma pe factura, si asa mai departe


LE :
daca cei de la dolce gandesc in felul urmator?
Isi vor rezilia cei care au abonamente, full sau mai putin full, insa de la un singur om , vedeau 10? .. daca din 10 vin doar 5 sa isi faca abonament? ... dolce castiga 4 abonati. si asa mai departe- Este o ipoteza...

A doua varianta ar mai fi:
ok, pleaca 100 de abonati dolce, la cati abonati au , nu o sa se simta diferenta. Plus ca DTH-urile se bazeaza pe clientii de la tara, unde cablu` Oha ... si asa mai departe, implicit internet mai greut in cucu din deal... sau nea vasile care are inca televizor alb negru, sau un teletech color de acum 15 ani ...
ca vor pleca 100 de abonati de la orase... nu se va simti nimic... insa este singurul DTH care ofera HD la ora actuala, si asta a atras mai multi clienti, va atrage si mai multi ... iar ca si concurenta, inca nu o vad... :D ... concluzie : they win again :) ... obligativitatea contractelor etc... iar daca in acest an Alt DTH va aduce hd.. va trebuii sa vina cu ceva nou ... nu tot HBO, Discovery and stuff, ca pe astea daca le am deja, nu o sa imi schimb providerul...

daca am ofensat... mii de scuze

sorin8m
21-01-11, 12:16
Dolce nici nu o sa simta pe cei care renunta la abonament. Ramane in continuare DTH autohton cu calitati cele mai bune. Pacat de receptorul ca nu e mai performans, dar e in avantajul lor :)

oddyutza
21-01-11, 16:51
cica au adus receptoare cu hdd, si cu twin tuner ... nu am apucat sa ma jos cu unul .. urmeaza :D

zildan
21-01-11, 17:39
Daca se va imbunatati continutul HD la acest provider (laudabil este ca deja are canale HD), se vor aprinde si ledurile.

shadowman
21-01-11, 17:50
Si eu sunt de parere ca se vor rezolva problemele,daca vor veni cu ceva tentant.
B00m nu era interesant,deoarece ptr cateva programe proprii nu prezenta interes,atata timp cat aceleasi programe erau vizibile cu o mai putina bataie de cap.
Daca d0lcE aduce HD-uri de interes,sigur vor fi interesati baietii.
Azi am vb cu cineva dela rTc si am discutat,amical normal,despre intunericul TV si mi-a spus ca politica d0lc3 e sa nu incurajeze sh***-ingul.Normal asa e,e adevarat.Si a recunoscut ca sunt putini cei care au recurs la acest sistem,de a da si la altii din"tehnica"lor.Chiar daca vor pierde cativa clienti nu conteaza ptr ei,si ca vor mai veni altii,mi-au spus ca au cereri ptr aproximativ cateva sute in zona unde au ei sectorul.
Mi-a spus ca nici faptul ca cateva car*-uri erau si "la altii" nu ii faceau sa piarda mult,insa,politica firmei.
Cam asta ar fi.
Insa spre sfarsit a "recunoscut"ca nu dureaza mult sa se afle secretul,and light again!!!!
Sa speram ca va fi o provocare si va aduce interes ptr d0lc3.

nenea99
21-01-11, 21:04
@nenea99-se poate oricand rezilia contractul fara sa platesti clauze sau alte taxe,trebuie doar sa ai ultima factura platita.
si sa le stii spune legea publicata in monitor.
normal ca o sa te zapaceasca ca nu se poate,dar pana la urma accepta.nu au ce sa faca
sunt curios cati vor renunta din cei care au dolce,nu multi oricum,e sigur
o sa-si mai ia un card si gata
asa ca,ptr RTC cativa clienti care pleaca e fix pix,asa ca...

Am beneficiat de sase luni gratuite (m-am lacomit la oferta lor) si presupun ca ar fi normal sa le platesc pentru a rezilia inainte de termen. Oricum eu am reusit sa fac schimb cu cineva cu focus si am ramas si cu un card de dolce, poate poate se schimba ceva.... dar restul, ce fac?:!::!::!:

dMd
22-01-11, 12:53
Dolce poate sa vina cu multe oferte tentante de acum inainte ca lumina nu se va face prea curand decat daca vor ei. Este drept ca imposibil nu exista insa Oscam (http://oscam.ump2002.net/board/thread.php?postid=41010#post41010) a cam dat raspunsul la problema pe care o ridica diabetikul.


Here's the official response:

It seems that HD channels use some sort of strong pairing - and possibly are hardware encrypted like OSN. In that case there is unfortunately nothing that we can currently do...

Sorry
asta inseamna ca nu exista la ora actuala un soft minune care sa invinga intunericul ce s-a instalat... deci nu se pune in discutie ca autohtonele prezinta sau nu interes. Viasat HD prezinta interes?

waynejames
24-01-11, 00:25
E foarte clar.

Eu am reziliat acum 3 ani ,fara taxe de reziliere, la 1 luna dupa semnarea contractului tocmai pentru motivele amintite de colegul nostru.

""RTC retransmite canalele asa cum sunt... nu-si asuma responsabilitatea pentru continut...bla bla bla""
Le-am cerut teletext la canale...
Am vrut Euronews in 12 limbi sau in cate transmite el....
Lista de favorite...
plus altele...
au venit dupa echipament :)

A mai fost o chestie. Aveam 2 receptoare...in PV angajati RTC nu-l treceau decat pe cel in custodie. Au venit dupa amandoua.... si le-am aratat PV in care imi predasera doar 1 ..

Pe 19 ianuarie a.c. am castigat un proces cu RTC

Pot ajuta cu pareri... Nu-mi place sa dau sfaturi nimanui. O parere mi-o spun cu mare placere.

---------- Post added 24-01-11 at 00:22 ---------- Previous post was 23-01-11 at 22:47 ----------


Apropo de reziliat, retineti un lucru --- faceti ce contract doriti cu oricine, dar pentru a rezilia ORICAND vreti trebuie sa nu acceptati absolut niciun bonus la instalare, nicio reducere. Daca procedati asa puteti rezilia orice contract si dupa cateva zile.

Atentie! Si instalarea gratuita a antenei (daca are valoare in contract) si este doar promotional gratis, o veti plati la reziliere...

Nu sunt de neglijat nici eventuale taxe de activare...care, promotional nu se platesc!

---------- Post added at 00:25 ---------- Previous post was at 00:22 ----------


Daca reziliati doar tv dolce e 'fix pix' cum spunea cineva mai sus , faceti reziliere totala , adica , internet clicknet , telefon fix , abonament cosmote... atunci vor simti pierderi.
Daca mai aveti contract nu veti putea rezilia fara penalitati:!:
Singura varianta este sa va apucati de sesizari scrise cu nr inregistrare cum ca nu va functioneaza (dereglati antena, raceptorul, il ardeti... etc... Dupa ce ati strans vreo 5-6 reclamatii puteti cere reziliere pentru probleme tehnice. Apelati la protectia consumatorului daca nu vor....
Spor! :dance:


Subscriu! Este o solutie !

zappa
24-01-11, 07:38
Odata cu stoparea sharingului au aparut si antenele HD. Asigura receptia semanului full HD chiar fara sa detii un receptor HD. Pentru asemenea scule merita sa te abonezi la ei.
http://img708.imageshack.us/img708/8563/87962125.jpg (http://img708.imageshack.us/i/87962125.jpg/)

asztalos
24-01-11, 09:29
m-da, si banuiesc ca si LNB-ul e full HD cu tuner integrat, iar pe cablu se transmite in format 4:2:2 iar cartela minune transmite catre LNB codurile de scrambling/descrambling ... scuze de off-topic !!

Un_Q_
24-01-11, 09:51
@zappa
Nu are treaba antena cu tipul de semnal video.

delta2k2
24-01-11, 09:55
Un_Q_ , ai omis (nu ai sesizat) mesajul ironic transmis de zappa ...

zappa
24-01-11, 09:57
Nu??? Pai atunci de ce scrie pe ea HD? Chiar ma gandeam sa ma abonez la ei pentru antena cu sigla rosie.

Un_Q_
24-01-11, 10:02
Ih, iar am citit din viteza :).
Sorry.

asztalos
24-01-11, 10:07
desigur, nici antena nici LNB-ul nu au in mod direct de-a face cu HD, ei fiind responsabili doar de receptie respectiv conversie de frecventa in banda IF. Dar la fel de adevarat este ca fara un receptor HD n-ai ce sa faci cu stream-urile HD, deci pot sa zic ca nici receptoarele SD nu au nimic de-a face cu transmisiile HD, deci degeaba ai avea card care ar permite decodare HD daca nu ai receptor care sa-l decodeze.

Clock
24-01-11, 12:19
Deci tot nu ati inteles ironia.

oddyutza
24-01-11, 12:51
bai ... lasand caterinca... si fazele astea...dupa cum reiese si din poza, pare a fi HD 3D :).. steoroscopie de mare arta :)


LE : oare poti prinde si HBO hunedoara? ca poza acolo pare a fi facuta :)

stargate
24-01-11, 12:52
hai gata cu fotosinteza ... treceti la ontopic

shadowman
24-01-11, 13:03
Am inpresia ca datorita seriozitatii acestui forum,nu se mai pot intelege glumele,ironiile si restul...
scuze de off nu m-am putit abtine.
@zappa o sa-mi pun si eu un abtibild cu 2xHD+3D si o sa colorez antena sa prind si color imaginile!:cool2:

zappa
24-01-11, 14:15
Pai am dat-o in offtopic pentru ca nu mai e nimic de discutat despre acest subiect. E un capitol incheiat. Ramane de vazut daca se va (mai) redeschide.

franta
24-01-11, 15:31
asta e cam asa nu mai e de discutat decat daca cineva aduce ceva vesti legate de posibilitatea de a face lumina dinou. pana atunci se poate inkide

oasisone
24-01-11, 22:50
Dolce poate sa vina cu multe oferte tentante de acum inainte ca lumina nu se va face prea curand decat daca vor ei. Este drept ca imposibil nu exista insa Oscam (http://oscam.ump2002.net/board/thread.php?postid=41010#post41010) a cam dat raspunsul la problema pe care o ridica diabetikul.

pai daca vor sa afle ce e hard codat acolo le dau eu abonamentul si receiverul pe gratis, le si trimit pe banii mei, numai sa rezolve problema , vb serios!

laleauaneagra
24-01-11, 23:07
oscam a spus ca e imposibil din punctul lor de vedere,adica a emulatorului oscam,asta nu inseamna ca altii nu pot sau e imposibil

oddyutza
25-01-11, 08:09
oscam nu a spus nimic concret.... si au mentionat ca pentru moment! ..
cu riscul de a repeta


It seems that HD channels use some sort of strong pairing - and possibly are hardware encrypted like OSN. In that case there is unfortunately nothing that we can currently do...

insa in ticket`ul de pe traker ( #588 ) au spus ca "no 39E here" ...

parerea mea personala este ca momentan nu prezinta interes pentru ei ... cat prezinta pentru noi ... posibil in viitor sa doreasca sa aloce mai mult timp pentru develop asupra acestei probleme

shadowman
25-01-11, 10:50
Mai baieti,hai sa fim optimisti.
Asara ma uitam la TVR2 la o emisiune cum ca noile carduri,cele cu CHIP se pot clona datele din el cu doar o scurta " scanare" cu un dispozitiv de marimea unui iPad.Apropo,aveti grija cu ele,se zice ca emit frecvente radio.
Acum ma intreb,chiar nu se poate face ceva cu D--ce?!E vorba de interes,eu unul nu ma pricep unde si ce sa ma uit dar sa mai si rezolv problema...:agresiv:
In momentul cand se v-a stabiliza problema si dupa noile programe(care se zvonesc ca vor apara) poate vine si interesul,problema e disponibilitatea celor care pot ajuta pentru asta.
Probabil ca o accelerare a acestei rezolvari s-ar putea sa vina si dela noi,ma refer la insitenta de a le solicita ajutorul celor care pot sa o faca.

pin70
25-01-11, 17:10
oscam nu a spus nimic concret.... si au mentionat ca pentru moment! ..
cu riscul de a repeta



insa in ticket`ul de pe traker ( #588 ) au spus ca "no 39E here" ...

parerea mea personala este ca momentan nu prezinta interes pentru ei ... cat prezinta pentru noi ... posibil in viitor sa doreasca sa aloce mai mult timp pentru develop asupra acestei probleme
Salutare, dar pina atunci cum procedez? ca imi expira contractul la Dulce in februarie, si ce fac? reziliez sau nu contractul? voi ce ati face in situatia mea?

delta2k2
25-01-11, 17:26
Dacă aş fi in situaţia ta, şi dacă aş fi interesat de fotbal ... aş mai aştepta puţin, să văd cine ia Liga 1 (parcă aşa ii zice).
Dacă nu te interesează fotbalul , poţi alege : Focus, Akta, Digi. Nu neapărat in această ordine.
HD-urile nu intră in calcul momentan.

shadowman
25-01-11, 17:27
Nu cred ca cineva poate hotari in locul tau sau sa te influenteze.
E decizia ta.Tu stii daca iti convine sau nu,tu stii care ar fi motivele daca merita sa prelungesti contractul sau daca vrei sa-l inchei.
Incearca sa pui in balata minusurile si plusurile fiecaruia DTH dela noi.
Vezi care are calitatea cea mai buna,suport tehnic satisfacator.
Eu unul pentru moment nu am sa renunt la D--ce.Astept sa vad ce v-a mai fi din orice punct de vedere si care vor fi rezolvarile lor.
Dar asa cum am spus,doar tu decizi ce vrei sa faci.

laleauaneagra
25-01-11, 17:42
corect,nu poate nimeni sa ti spuna ce sa faci,iti dam doar sugesti,insa daca esti preocupat de share acolo vei pierde cu siguranta

pin70
25-01-11, 18:22
Ok, multumesc celor care mi-au raspuns, dar intrebarea ar fi, daca pot sa prelungesc contractul cu ei pe o perioada mai scurta? 6 sau maxim un an. sa vedem ce se mai intimpla. pt. share sunt alte variante mai bune.

Clock
25-01-11, 18:51
Dupa cum au zis toti depinde de situatia ta,nr de receptoare pe care le ai si poate ai nevoie de ele,poate ai fix,poate ai net de la ei,poate-poate-poate.Iti faci un calcul,vezi cate receptoare ai nevoie in casa,cum e legat de celelalte servicii,ce alte variante ai.Vezi cine ofera nr de receptoare (cartele) pe un singur abonament ca sa te satisfaca.La digi de exemplu nu prea cred ca vei gasi unu,ca de mai multe nu mai zic.Tu stii de ce ai nevoie si ce ai in casa.La fel si legat de bani,tu ai portofelul in mana,ca altfel daca te dau banii afara eu iti spun sa te abonezi la toti si gata.:)

pin70
25-01-11, 18:59
mda, cam asa e. d.p.d.v. al receptoarelor si cartelelor pe un singur abo. dolce are avantaje si poate si ca imagine mai buna, zic eu. sa auzim numai de bine.

SuperSonic
25-01-11, 19:07
dar intrebarea ar fi, daca pot sa prelungesc contractul cu ei pe o perioada mai scurta? 6 sau maxim un an. .

Dar să şti că nu eşti obligat să prelungeşti contractul după ce expiră acea perioadă obligatorie de 2 ani sau cat ai semnat tu la instalare. Poţi să mergi cu plata abonamentului in continuare că nu iţi desfiinţează serviciul şi renunţi la contract peste 3,5,9... luni cand consideri tu că e cazul.

pin70
25-01-11, 19:15
mersi Supersonic, e exact ce ma intereseaza.

hydr0xygen
27-01-11, 10:58
Nu mai merge deloc in sharing sau pe sistemul echosmart cu share prin rs232 inca functioneaza?

SuperSonic
27-01-11, 11:14
Nu mai merge indiferent de metoda.

piccolo08
28-01-11, 00:54
Probabil va mai merge doar atunci cand v-a exista unitate intre forum-isti si pasionatii de receptie SAT cu mai multe/putine cunostinte de programare!
Atata timp cat pe anumite forumuri vor exista replici de genul "ba pe-a matii" sau asa zisi "experti" nu vor fi in stare sa elimine singuri o amarata de parolo la un DM500 sa nu avem pretenti la mai mult.
Deranjeaza mereu intrebari de genul: TVR merge in 3c? Sugar mai merge in 7c?
Pai nu vor merge fratilor niciodata daca un cap mai luminat dintre noi nu va pune mana sa faca ceva!
Credeti ca cei de la CCcam fac ceva gratis?Va inselati amarnic!
Hai sa fim sanatosi!

laleauaneagra
28-01-11, 01:12
pai cam asa e,daca tot asteptam de la altii atunci vom astepta mult si bine,cred ca santem singura natiune care nu prea facem mai nimic in acest sens,doar mici invarteli,ce sa i faci daca nu stim mai mult decat,vb ta,in aia mati
am mai spus o,o spun si o voi spune in rest pace,voie buna si sanatate

noroc ca fac altii si avem si noi la ce ne uita

suporter
28-01-11, 13:30
A facut cineva cerere de reziliere?

echo2008
28-01-11, 18:50
Da.Eu am reziliat contractul cu si.

slack21
30-01-11, 01:36
Fratilor , dolce nu au facut decat sa "activeze" un rsa generic in conservele lor , problema este ca nici un softcam nu are suport de RSA pentru nds :( chiar daca s-ar extrage RSA-ul din conserva lor (un RSA soft , ca e in firmware nu in cpu ) nu avem deocamdata ce sa facem :(

franta
30-01-11, 01:57
poate spun o prostie dar nu se pot compara 2 firmware unu functional acum in conserve si unu mai vechi dintro conserva nefolosita de cateva luni care sa aiba firmweru neupdatat.

slack21
30-01-11, 02:55
nu prea se pot compara pentru ca update-ul este "incremental" , dar in teorie se poate scoate firmware .... problemele sunt urmatoarele: nu prea exista documentatie despre procesoare ( decat despre coship se gaseste ceva dar nu are legati pinii de jtag) si nu exista softcam nds care sa suporte RSA :(

oasisone
31-01-11, 22:56
si eu am reziliat, nu m-au intrebat de ce si cum, intr-un minut am terminat....
pacat ca am stat vreo juma de ora la coada totusi

oasisone
06-02-11, 21:38
m-a sunat acum doua zile de la RTC, o duduie, sa ma intrebe de ce reziliez, si ii spun ca nu imi mai merge cartela, ii explic ca o am in alt receiver, ca bla bla, cartela sotiei si cartela dolce intr-un singur receiver etc.
Si ma intreaba daca nu vreau sa trimita pe cineva sa se uite la cartela si rec, poate se poate repara sa mearga din nou, eu ii zic ca nu cred ca reusesc omuletii sa o rezolve p-asta....ea: nu cred, daca mergea sigur se poate repara.....eu in gand: cata bunavointa din partea ta, daca ai sti tu....
Si pana la urma, ma intreaba ce receiver am, sa ii intrebe pe cei de la tehnic poate stiu eu sa rezolve.
I-am zis de DM 7025.....sunt curios daca o sa ne mai auzim.....

laleauaneagra
06-02-11, 21:53
buuuuuun,m ai facut curios:)

franta
06-02-11, 22:35
adresa ta o au, tu leai confirmat ca ai folosit cartela in alt reciver, esti inca sub contract cu ei, poate or sa dea o lectie tuturor.
nu e bine sa faci glume de astea ca poate au mintea odihnita....

Meridian
03-03-11, 18:32
Si poate ca va merge iar Dolce si poate chiar si Boom si alte...ecouri...din padure! In curand lumea va ramane cu gura cascata! Amin!

:drinks:

laleauaneagra
03-03-11, 19:35
te rog.........

dMd
03-03-11, 22:46
Sa speram ... ca lumea nu va ramane cu gura cascata din cauza ecourilor.

adi sony
04-03-11, 07:02
Am o intrebare ,cum poti sa a putut sa ii spui asa ceva ,toantei de la capatul firului ca ai alta conserva si alte cele ,se pare ca nu prea gandesti ,scuze ,asta este adevarul .
Asteptati sa treaca perioada de abonament si la gara ,repede acum toti ca Fata mare sa reziliati contractul ,iar cand m-ai vorbiti la telefon sau fatza in fatza cu anumite persoane aveti grija ce porumbei va ies din gura Este valabil ptr toata lumea.
,,I-am zis de DM 7025.....sunt curios daca o sa ne mai auzim..... ,,-esti mandru de prostia ce ai debitat-o?
Rog a nu se sterge postul ,sa vada si alti mesteri din acestia .
P.S
O faci pe pielea ta ,dar ce faci tu si altii ne afecteaza si pe noi ,daca eu iti spun ,@oasione ,dute tata si te spanzura ,tu asa faci ,tu nu gandesti ,oare e bine ,de de mia spus ala sa ma spanzur?
A stai ,ai reziliat contractul ,esti liber acum ,iesi afara in strada si striga in gura mare ,Sant liberrrr si am facut un lucru bun . poate asa te crede cineva de ce prostii vorbesti.
Scuze ,asta este adevarul.

fery21
04-03-11, 09:46
Vorbim iar fara sa ne dam seama de consecinte!!!

1.) Nu mai mere, in CS
2.) Nu se preconizeaza ca va mai merge in viitorul apropiat.
3.) Discursul de gen am auzit..am aflat ca va mai merge nu sunt valabile !!
4.) Daca cineva stie ceva e o problema personala si poate folosi ori ce tip de CS pe propria raspundere !
5.) Discutile de voii abordate in acest thread nu fac decat sa inrautateasca situatia acuala, care e si asa destul de precara.
6.) "TACEREA E DE AUR"

soarece
04-03-11, 09:49
tare faza adita !!! citi or mai fi din astia ???:clap:

Clock
04-03-11, 10:07
Iar va luati dupa zvoneri si raspandaci.A scris unul la vecini o prostie si imediat o raspanditi pe toate forumurile fara sa fi verificat sau vazut clar daca e adevarat.
In rest ca te lauzi la fatucile de la call center ca ai dreambox e egal cu zero,alea habar nu au de coship,crezi ca au auzit vreodata de dreambox sau ca le intereseaza?
Actiunea este a NDS,ei raspund de criptare/securizare.In rest sa nu vorbim despre ce?Despre ceva ce nu merge in sharing?Corect,nu mai copiati prostii scrise de copii pe net.

franta
04-03-11, 19:03
de mentionat ca mai sant cateva canale caree merg in share .........

oasisone
05-03-11, 11:01
@adi, nu vad care este problema, cat timp le platesc abonamentul vreau sa ma bucur de el, asa cum vreau eu, nu cum vor ei! Sunt atatea alte DTH-uri care ofera cartele in viaacess sau conax, in asa fel incat sa-ti folosesti receiver-ul tau...

nu mai sari asa cu gura ca femeile ciupite de cur, crezi ca cei de la dolce nu citesc forumurile? daca tu esti asa de unghie in gat si luai dolce in sharing si acum esti suparat din cauza mea nu iti mai merge esti cam simplut de fel.....

si las-o te rog mai usor cu injuriile, nu am fost colegi de banca incat se permitem dinastea.


PS: nu stiu sa scrie in contract ca nu ai voie sa folosesti cartela in alt receiver, ei zic ca nu merge si ca oricum nu ofera garantie

dMd
05-03-11, 11:30
ART.8 PREVEDERI SPECIALE
i) ..... "Smart Card-ul" este cardul de acces conditionat furnizat de RT ce permite accesul la Servicii prin decodarea canalelor TV retransmise. Clientul va utiliza orice Smart Card numai impreuna cu STB-ul aferent.

Conditii generale pt furnizarea serviciilor..
5.Fraude. 5.2 ...Clientul TV are dreptul sa utilizeze Smart Card-ul numai impreuna cu echipamentul..

adi sony
05-03-11, 11:56
Auzi man ,nu am injurat pe nimeni ,iar ca nu mai merge Dolce chiar ca ma doare undeva .
Am Dolce sa stii ca nu ma uit la programele lor care sant pe toate dth-urile romanesti ,si nu sant suparat pe tine .Vorbesti ce nu trebuie aia e buba ,prost si mult.
Rugamintea mea e sa iti vezi de treaba .
Cand ai semnat,in contract specifica cele spuse de colegul @dMd
Am incheiat !

oasisone
05-03-11, 12:12
.......................

marog, tocmai au venit si au luat receiverul si antena+ LNB, nimeni nu a intrebat nimic.

laleauaneagra
05-03-11, 12:28
si totusi dolce a mers candva...........

franta
05-03-11, 12:41
@oasisone: oricum asa ceva nu se face , nu e nevoie de publicitate suplimentara

laleauaneagra
05-03-11, 15:43
si totusi dolce mergea candva..........cred ca e ultima oara cand o mai spun

oasisone
05-03-11, 18:39
ce publicitate zici tu, nu cred ca este o surpriza pentru ei,
plus, aici nu e vorba de sharing, este vorba de dorinta mea, si nu numai, de a avea libertatea sa foloseasca orice alt receiver, aici a picat prost dreamboxul pentru ca este prea popular.

franta
05-03-11, 20:14
in sfarsit @dmd a concluzionat ce trebuia , noi santem oftopic . gata, bravo tie , sa-ti fie de bine

coco20
22-03-11, 18:28
pentru adi sony daca tu crezi ca cu cei ca tine se vor rezolva treburile in tara asta te inseli si in italia cand au inchis sky crezi ca italianul a fost tacut .... omul a procedat bine si bravo lui si asa sa procedeze si alti ca iel ca sa rezolvam ceva ca altfel o sa moara mandria romanului cu ..... nu se vor rezolva treburile in italia nu e asa se duce italianul peste ei si uitete si tu la sky la publicitate sa vezi ce aparaturi li se ofera abonatilor nu te uita numai la pro tv si kanal d ......

Te rog sa pastrezi un limbaj civilizat fata de userii acestui forum . multumesc

laleauaneagra
22-03-11, 18:35
adica ala in italia merge peste aia de la sky sa le zica ca nu merge in share????????tu crezi ca aia de la sky de aia dau asemenea echipamente????

omule,regandeste te rog

val
22-03-11, 19:06
pentru adi sony....
Daca era numai pentru @adi sony trebuia sa-i trimiti PM; postul tau nu poate fi considerat decat flame, ca sa nu mai spun ca este offtopic.

Demonstreaza-ne ca tu nu faci parte din categoria "romani lasi si deneincredere" altfel cu prima ocazie vei sta ceva timp pe tusa. Daca nu ai facut-o pana acum, treci pe la regulament: http://sateliti.info/showthread.php?3-Regulament-Forum-si-Shoutbox ; exista regula nr. 6: Vorbiti civilizat si cu respect!

oasisone
23-03-11, 22:47
@ laleauaneagra

cine a zis ceva de share? sari si tu ca si adi de cur in sus aiurea! nu va mai credeti asa underground si shareri, oamenii folosesc DMurile si la alte scopuri, nu era vorba de sharing este vorba de a putea folosi serviciul lor asa cum se cuvine, sunt dispus sa cumpar si un cam de la ei, doar sa-mi mearga fara conserva,
sunt sigur ca si digi ofera cam-uri sau alte solutii pentru a putea citi cartelele lor in alte echipamente.
asa ca haideti sa concentram discutie spre solutia cu cam pentru cei ce doresc sa isi pastreze serviciile dolce, eu m-as intoarce la ei daca ar oferi o asemenea solutie.

laleauaneagra
24-03-11, 00:23
auzi te intreb un lucru

de ce naiba ma citezi????am vb cumva cu tine????maa si nu mai faceti comparatii maa intre sky si alte balarii romanesti,v ati trezit si voi la poarta cu sky si oferte si aveti ce povesti

si spune mi si mie dar sincer la ce folosesti dumneata dreamu??????la vizionarea canalelor fta?sau pui cam uri si smargo pe el????fi ma omule serios si da dovada ca nu esti in hobby ul asta venit cu pluta

dar chiar sant curios ptr ce ti ai cumparat si la ce iti foloseste tie dream ul??????chiar ai cumparat dreamu sa pui cam si carte de sky pe el??????

sper sa fi sincer

si las o usor cu UNDERGROUND

oasisone
24-03-11, 00:45
DMul l-am luat ca sa pot sa-mi bag cartela de dolce si cea de TNK 13' intr-un singur aparat, in plus mai vine ca pot sa-mi pun muzica pe el, si sa vad filme cu VLC, cu o singura cutie nu 3.
In plus pentru DM sunt o gramada de forumuri si softuri,, suport si alte resurse la care poti sa apelezi cand nu iti iese ceva

adi sony
24-03-11, 09:28
Apropo ,@oasione ,apeleaza pe acele forumuri ptr Dolce daca aici nu iti convine
,nu te tine nimeni sa frecventezi acest forum .
Valabil si ptr alti useri foarte suparati pe Dolce si pe forumul ce nu ii ajuta .

Clock
24-03-11, 12:00
Nu prea se mai intelege nimic pe aici.
Problema e simpla: deocamdata cardul nu merge in altceva decat in receptorul lor.Cui ii convine se aboneaza,cui nu ii convine nu se aboneaza.

stargate
24-03-11, 12:20
ce abonament ... toata lumea vrea moka . toti se vad hackeri daca au o liniutza in cutiuta viselor http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-computer002.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php) si striga sus si tare daca nu mai deschide de pe net programul preferat http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-shocked003.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php).

hydr0xygen
25-03-11, 10:28
de mentionat ca mai sant cateva canale caree merg in share .........

Ai dreaptate, am imprumutat si eu de la cineva o cartela si functioneaza


c 1 anonymous 000.0.0.00 dvbapi 25.03.11 10:20:00 00:03:12 092F:00E8 Dolce TV: TVR 3 [NDS] by myinternalreader (107ms) 00:00:05 OK

c 1 anonymous 000.0.0.00 dvbapi 25.03.11 10:20:00 00:06:54 092F:00FC Dolce TV: TVR Info [NDS] by myinternalreader (109ms) 00:00:05 OK

matecucu
07-04-11, 22:04
maiine imi aduc o cartela dulce acasa... am luat-o ca vreau sa vad campionatu' tot...

am o intrebare: tot nu s-a reusit nimic cu share la acesti baieti?
io sunt utilizator de focuss si focus e bun ca e pe satelitu ala cu jiji...

mondo
07-04-11, 22:11
Despre ce campionat e vorba ?

matecucu
08-04-11, 22:20
cum ce campionat
liga 1 cum ce campionat... optiunea 2;

sa am si de la ei... ca de la restul am in share :D ma refer la jiji

apropos: se mai aude ceva cu shareul pe dulce? ca ma enerveaza placinta de moooorrr

zmeura
08-04-11, 23:56
Softul din receptoare e public.Cine mai stie incearca dar informatiile sunt putine si ambigue.

mondo
09-04-11, 02:01
cum ce campionat
liga 1 cum ce campionat... optiunea 2;

Liga 1 de Cricket poate !

matecucu
10-04-11, 13:27
cum zici tu da au luat-o ... asa ca pana mea, tre sa-l avem si p-asta

oricum ma costat 85 lei un receiver secc hand vechi... restul e oricum platit

zmeura
11-04-11, 13:20
Spor la treaba:
http://www.megaupload.com/?d=4RYOA0UR

gymi
12-04-11, 14:58
Cu Up-tool 1.2 da eroare "Invalid Rs232 File".Asta e pt J-tag ?

zmeura
12-04-11, 15:02
Sunt pentru studiu fiind extrase din receptoarele Coship.Poate s-ar putea scrie in receptor cu jtag,daca ar merge jtag pe ele,dar ar avea bk de la receptoarele din care sunt citite.

costel_mcb
13-04-11, 17:00
daca s-a putut citi din rec, si s-au vazut diferentele care ar fi urmatorul pas??? trebuie adaptat emu pt bk ???

al_pacino
18-04-11, 01:48
Am un Ipbox 910 HD, mbox, si inca mai sunt abonat la Dolce. Abia acum, dupa vreo 4 luni am aflat si eu ca nu mai merge in share... Ceva alternative de carduri, care sa mearga in share cu Ipbox 910 & mbox, care ar mai fi la ora actuala?

stupidman
22-04-11, 08:40
offtopic....inseamna ca erai foarte interesat de cardul care il aveai in share.....
ontopic...celelalte alternative de carduri merg...dar trebuie avuta grija la noile preluari de firme..si de evolutia viitoare data de noua firma care face preluarea

gymi
22-04-11, 16:26
Am un Ipbox 910 HD, mbox, si inca mai sunt abonat la Dolce. Abia acum, dupa vreo 4 luni am aflat si eu ca nu mai merge in share... Ceva alternative de carduri, care sa mearga in share cu Ipbox 910 & mbox, care ar mai fi la ora actuala?

Focus sat deocamdata.Akta a fost cumparata de romtelefon.

mario08
14-06-11, 11:08
Deci sa inteleg ca daca voi deveni abonat Dolce ( prin preluarea lui Akta ) pot spune "la revedere sharing" pe un receptor Optibox - cartela Akta - Viaccess ?

zappa
14-06-11, 12:12
NU e chiar asa. Poti suna la relatii clienti si sa le ceri acceptul ptr a utiliza cardul in in dreambox. Vezi ca trebuie sa ai neaparat dm800 sau compatibil HD (vu+, etc) ca sa iti mearga cardul la capatitate maxima.

mario08
14-06-11, 13:12
Multumesc de raspuns , insa in situatia mea nu se schimba nimic fiindca serverul de cccam este pe un receptor nonHD si receptorul HD nu stie cccam fiind doar client , deci...........

zappa
14-06-11, 13:36
Deci o sa vezi doar canale SD.

cristian
14-06-11, 15:15
deci daca ai dm500s.. nu merge ??...asta in ideea ca dau linie unui alt receiver hd pe care il am in casa....

zappa
14-06-11, 15:41
Voi v-ati uitat la titlul topicului? Cititi-l pana intelegeti si dupa aceia scrieti pe o foaie de hartie de 100 de ori; cadrul de dolce NU mai merge in sharing.
Si daca mai vreti sa intrebati cum sa puneti cardul dulce in alt receptor inseamna ca nu ati scris suficient. Si luati alta foaie de hartie.
O zi buna.

cristian
14-06-11, 16:11
nici chiar asa....am crezut altceva... nu-i bai...am fost doar un pic indus in eroare uitand faptul ca a pune o cartela in alt receiver nu inseamna sharing...imi fac mea culpa...
si sa stii ca nu este nici o problema sa iau alta foaie de hartie...:thx::gata:

laleauaneagra
14-06-11, 17:05
sa pui cartea in alt rec hai ca nu ar fi o prob...dar precum ziceai si tu...vrei sa ti dai linie din acel rec:)

si tu mario m ai dezamagit:)

cristian
18-06-11, 12:02
NU e chiar asa. Poti suna la relatii clienti si sa le ceri acceptul ptr a utiliza cardul in in dreambox. Vezi ca trebuie sa ai neaparat dm800 sau compatibil HD (vu+, etc) ca sa iti mearga cardul la capatitate maxima.

am incercat.....cei de la call center ptr dolce au zis ca este ok ..si vor veni cu cartela...
a venit ziua cea mare .....pe comanda scria clar instalare cartela dolce hd in receiver proprietate....eu am un alligator in care cartela sd mergea fara sa pui box key....au dat telefon la Bucuresti ...le-au spus ca nu se poate face nimic..si au plecat la fel cum au venit:agresiv:...
nu cred ca mai trebuie sa mai spun ceva in plus

laleauaneagra
18-06-11, 12:09
tu iti bati joc de noi??/

michael86
18-06-11, 13:18
am incercat.....cei de la call center ptr dolce au zis ca este ok ..si vor veni cu cartela...
a venit ziua cea mare .....pe comanda scria clar instalare cartela dolce hd in receiver proprietate....

probabil au crezut ca e vorba de o conserva nds , kaon aflata in propietatea ta . altfel iti spuneau clar de la inceput ca nu merge .
ps. nici in vemurile bune nu se accepta alta destinatie a cardului .

IonutNFS
01-09-11, 18:25
Poti scapa acum de Dolce cu noul tarif {5,9 euro} de la 4.9.

acidu
24-11-11, 16:55
salutare

prot hd, sport.ro HD, tvr1HD

restul SD am incercat doar Acasa, si Discovery

---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 14:43 ----------


am incercat.....cei de la call center ptr dolce au zis ca este ok ..si vor veni cu cartela...
a venit ziua cea mare .....pe comanda scria clar instalare cartela dolce hd in receiver proprietate....eu am un alligator in care cartela sd mergea fara sa pui box key....au dat telefon la Bucuresti ...le-au spus ca nu se poate face nimic..si au plecat la fel cum au venit:agresiv:...
nu cred ca mai trebuie sa mai spun ceva in plus

nus ce sa zic.. dar imi este foarte greu sa cred.. dar daca este adevarat atunci e o minune, si la urma urmei... iti merge acu in dreambox sau nu?... o poti pune la ``bataie``? ca sa ne convingem si noi.. nu de alta dar daca e adevarat si merge... atunci asta e ``salvarea`` multora

lao
24-11-11, 17:53
Nu e o minune, tocmai ca nu i-a facut activarea
.........................
Eu va recomand sa testati care aveti carti in oscam....
http://img100.imageshack.us/img100/2189/ngwild.png
http://img812.imageshack.us/img812/868/dshd.png

gauloises
24-11-11, 18:01
am eu abo(sd) la dulce si 1 alien.bag cartela in receiver si atat?mai tre sa fac ceva in oscam?incerc dupa ora 20

tmdmitza
24-11-11, 19:01
ce sa intelegem??? programele hd merg cu cardul de dolce?? si cele sd nu merg??

lao
24-11-11, 19:04
Merg doar alea la care ai subscriptia platita, ce platesti aia vezi.

costibarda
24-11-11, 19:05
Ca cineva stie ce sa scrie la INS7E?
Sau?

App... asa se vorbeste si de Polaris de pe 39 EST ca nu merge in sharing si ma luminat un sarb din lista de mess ca merge... cel putin pentru 1 zi cat mia lasat linia deschisa!!!

dorinelu
24-11-11, 19:06
La mine nu deschide HBO,HBO Comedy si HBO HD
adica maxpack
mentionez ca imi deschide cu CCcam din hop2
restul se deschid toate

http://img689.imageshack.us/img689/3400/dolcehd.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/689/dolcehd.jpg/)


Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

tmdmitza
24-11-11, 19:14
deci dolcele merge iarasi in share...... dar programele sd merg?? pt ca nimeni nu mi-a raspuns la intrebare....

SuperSonic
24-11-11, 19:28
App... asa se vorbeste si de Polaris de pe 39 EST ca nu merge in sharing si ma luminat un sarb din lista de mess ca merge... cel putin pentru 1 zi cat mia lasat linia deschisa!!!

Polaris foloseste Bulcrypt, nu are legatura cu problema de la Dolce. In ce ai bagat linia sarbului, in cccam sau oscam ?
@tmdmitza, merg si cele sd.

lao
24-11-11, 19:33
@tmdmitza
Ti-a raspuns clar dorinelu

restul se deschid toate
http://img842.imageshack.us/img842/4469/acasasd.png

costibarda
24-11-11, 19:36
Stiu ca nu are legatura Polaris cu problema de la Dolce....
Insa Polaris e pus pe lista cu MAXTV CRO, DIGITALB HD TOTALTV si restu de NU MERG IN SHARING!!!

Sarbu zice ca ia rezolvat cineva rec cu 1500 euro (nu lam intrebat dacat trebuia ceva extras nu prea ma pricep :)) ... ca sa puna Polaris in sharing...

Iam zis ca e scammer si na... sa suparat si mia trimis linie C de test .... (o zi a lasat-o) ... apoi am trimis-o la un prieten de prinde 39 est si mia confirmat ca merge...
folosea CCcam 2.1.3 prietenul meu!!!

Face schimb cu Polaris dar normal ca vrea TOTAL TV , DIGITALB HD SI ALTE CARDURI RARE!!!

dic_star79
24-11-11, 19:41
Daca vrea DIGI HD sa ii spui ca ii dau eu...eeee daca ai corectat cu DIGIALB HD sa ii spui ca n.am...

delta2k2
24-11-11, 19:55
(Inca) merg si o parte din canalele SD . Testat in oscam

lao
24-11-11, 20:15
Acum se merge pe vechiul algoritm, cu ecm-uri vechi, cele cu 18 bytes mai mici.
Asa ca bagati cartile la "munca" care le mai aveti. Cardul care merge e un card normal, pus in oscam.
Astept sa probeze 3 amici sa vedem rezultatul...

franta
24-11-11, 20:22
in cccam nu este citit, trebuie o versiune speciala de oscam?

delta2k2
24-11-11, 20:29
Pe alien 8900 : OSCam , version 1.20-unstable_by_EasyBuild_svn, build #6024 (sh4-linux)
Probabil merge si cu alte versiuni ...

dic_star79
24-11-11, 20:35
Ce facura.ti mo ati tras cartela din share ca nu mai merge...

parpaneata
24-11-11, 20:39
Confirm !
Vad din hop 3 dar e ok.

lao
24-11-11, 20:40
Merge, merge.... Acus o sa apara mai multe.
Un amic i-a dat branci in oscam si a luat-o

Ideea e cat o sa tina? Ca daca invart astia iar surubu...

IonutNFS
24-11-11, 21:02
Exista vreo varianta sa folosesc Dolce cu Digi cu un dm 500? Acum am digi in el, dar am si cardul de dolce care as vrea sa-l folosesc.[ cu interfata cumva? ]

malin
24-11-11, 21:03
Nu se deschide cu vechile CAID-uri de la dolce , la mine deschide cu CAID - 4AEE, ma gandesc ca are legatura cu pachetul bulgaresc (Bulsatcom ?) si ceva teste ... gresite de la dolcegari.

Oricum .. am facut un pariu ca pana la sfarsitul anului o sa mai vedem dolce in share, evenimentul se consuma asa ca astept lada de bere.

La buna vedere.

lao
24-11-11, 21:12
Exista vreo varianta sa folosesc Dolce cu Digi cu un dm 500?
Teoretic exista, pui un phoenix pe serial, dar trebuie sa vezi daca te duce scula!
E acelasi caid 092f si vechile sid-uri (nu toate)

PS Au aparut carduri la vreo 3 peeri

tmdmitza
24-11-11, 22:02
@lao
scuze dar nu m-am uitat la postarile de mai sus si de aceea nu am observat ce a scris dorinelu...

am si eu din hop 3 doua cartele care imi deschit pachetul full dar nu se stie cat o sa tina minunea aceasta cu dolcele..
se stie ceva concret?? adica e o gresala din partea la cei de la dolce(nds) sau cei de la streamboard i-au dat de cap ?? din cate s-a scris aici in Cccam nu vrea sa se lumineze, deci doar in oscam se lumineaza??

lao
24-11-11, 22:09
Asa e. Doar oscam. Mie mi-e frica sa nu fie o actiune care sa vizeze focus, adica sa deturneze ceva doritori. Ii concureaza acum cand fac si ei o lansare importanta, fura ceva abonati si apoi strang surubu la loc. O sa vedem, oricum trebuie sa tina ceva o asemenea campanie.

ovidiumarius
24-11-11, 22:09
Nu e vorba de cei de la streamboard sa ii dea de cap ... ei i-au dat de cap mai demult (sau cel putin au deschis o portita), ce trebuie facut in continuare tine de cei ce au carduri.

franta
24-11-11, 22:13
@ovidiumarius spune mai multe daca stii mai mult...
mie imi merge cu o veriune mai veche de oscam deci nu are influenta munca celor de la streamboard

gauloises
24-11-11, 22:34
ma ajuta cineva?am reusit cu hexul,am gasit asta:http://sateliti.info/showthread.php?17502-D*lce-si-oscam,copiez conf,server si user,le adaptez la mine ,restart si apare oscam off.ce sa mai fac?in oscam server mi-am lasat si liniile mele.am alien si oscam svn build 5606.mersi

vladcarama
24-11-11, 22:41
merge şi in cccam, la mine de pe hop 2 deschide cccamul...

zmeura
24-11-11, 22:45
Normal ca merge in cccam,in sensul ca deschide.Era vorba despre citirea cardului.

franta
24-11-11, 22:46
eu astept sa vad ce se intampla zilele urmatoare , daca o sa continue sa functioneze, si dupa aia am sal bag definitiv , daca mai e cazul.
asta o fi cadou de sarbatori :)

lao
24-11-11, 22:50
ma ajuta cineva?am reusit cu hexul,am gasit asta
Nu ai nevoie de nimic, merge chior, ca tvr . pune-l intr-o versiune noua de oscam, peste 5900

[reader]
label = Dolce_HD
protocol = internal
device = /dev/sci0
caid = 092F
detect = cd
mhz = 368
cardmhz = 368
ident = 092F:000000
group = 1
emmcache = 1,3,2
blockemm-unknown = 1
blockemm-u = 1
blockemm-s = 1
blockemm-g = 1

laleauaneagra
24-11-11, 22:57
@malin ai inteles gresit,lada se da daca se va vedea dolce in share datorita noua,adica celor ce sant capabili si au cu ce.....deocamdata acum nu avem nici un merit,dar chiar nici unu:)

malin
24-11-11, 23:05
eh, acum ai dat-o in diverse, renunt la lada de bere ca vad ca sunteti toti zgarie branza, si plus de asta am primit si interdictie de la medic. Din pacate nu o sa tina prea mult, deoarece orice minune tine 3 zile nu ? Succes si aveti grija sa nu dati in diabet.

tutri
24-11-11, 23:47
Imi intra posturile SD, dar la HD imi sare BERea de pe masa. Intradevar am semnal destul de slab ~45%. Ce as mai putea sa ii fac?

tmdmitza
24-11-11, 23:59
sa iti regelzi antena....

tutri
25-11-11, 00:09
Intrebarea este: cum?
Momentan e reglata destul de bine, parerea mea. USALS o duce bine pe fiecare satelit.
Maine pe zi, voi incerca sa ii fac niste ajustari fine.

Meridian
25-11-11, 09:02
Am zis de foarte mult timp ca pe dolce 'nu-i apuca paltonul' [vezi postul #160 (http://sateliti.info/showthread.php?21163-Dolce-merge-in-share-.../page7)]. Nu e nicio minune si se intampla ceva normal. A fost o provocare si 'sunt multi care si-au ascutit sabiile' pentru a le incrucisea cu acest provider slab. Se poate compara acest provider cu Sky Italia, Germania sau Anglia? Niciodata!!! Retransmite: Tvr 1,2,3...si au cateva canale proprii in rest apa de ploaie. Sharing-ul era doar un compromis pentru ca lumea avea abonament full pe dolce...e mai bine ca multi au fugit? Nu e bine! Cert e ca nu te poti lupta cu morile de vant.

Asta e paltonul de care vorbeam. Cei de la dolce il pot imbraca de astazi cu placere mult timp de aici inainte.
http://jiniy.com/goods/images/20101009113658b.jpg


:tv1:

cristian
25-11-11, 09:25
Mda...vad in sharing dar nu vad de pe cartela mea....desi este in oscam...
deschide doar trv3 si tvrinfo....
restul vad de la altii....
asta-i treaba romaneasca....

lao
25-11-11, 09:50
Cum merge la multi fara vreo setare speciala, trebuie sa mearga si la tine, mai gadila oscamu, e vreo greseala pe undeva, da-i debug mode , vezi ce zice....