PDA

View Full Version : Bye Bye DOLCE!



-minus
30-11-10, 08:15
Pana la sfarsitul acestui an cardul de dolce nu va mai putea fi sharuit,actiunea a inceput deja,va puteti convinge de altfel si singuri si veti observa ca anumite programe nu mai merg decat in coship,asa ca... ramanem cu 3 DTH-uri care inca mai pot fi folosite in share:
Akta,Focussat,Digi....restul...vom trai si vom vedea.

mario08
30-11-10, 08:49
Corect "vom trai si vom vedea" , fiind in natura omului ca tot ce se codeaza sa se si decodeze
Sa fim noi sanatosi cate asemenea situatii au mai fost cu ani in urma , sint si vor mai fii cu "cele mai tari sisteme de criptare" si care de-a lungul timpului ( vreo 15 ani din ce stiu eu ) unele dintre ele au si disparut

parpaneata
30-11-10, 10:55
Pana la sfarsitul acestui an cardul de dolce nu va mai putea fi sharuit,actiunea a inceput deja,va puteti convinge de altfel si singuri si veti observa ca anumite programe nu mai merg decat in coship,asa ca... ramanem cu 3 DTH-uri care inca mai pot fi folosite in share:
Akta,Focussat,Digi....restul...vom trai si vom vedea.

Ai o contradictie intre ceea ce scrii si ceea ce ai scris in semnatura! :D

delta2k2
30-11-10, 11:21
Spaniolule, ai mai avut profeţii şi in legătură cu jiji.
Tot aşa din surse sigure. Si tot aşa ... de la 1 ale lunii. Si culmea, de mai multe ori.
Nu le-ai nimerit nici atunci. De ce te-ar mai crede cineva ?
Oricum ... nu contează

dan2000
30-11-10, 11:31
spany ai luat si tu microbul cu bombele? sa nu fie epidemie...vad ca se raspandeste...

@papaneata asa sunt semnaturile lui "din putul gandirii" ...acum 2 ani avea situatii care se intorceau la 360 grade.

parpaneata
30-11-10, 12:58
@papaneata asa sunt semnaturile lui "din putul gandirii" ...acum 2 ani avea situatii care se intorceau la 360 grade.

N-am stiut ca @adolf=@spaniolul!
Exista deci...o explicatie! :D
Dezvoltand on topic vestea lui, in cazul ca acest lucru se confirma, raman la parerea exprimata acum ceva luni de zile ca, de pierdut numai ei au. Nu vad cum dezvoltatorii s-ar zbate de moarte pentru a deschide acest pachet in urma inchiderii lui. Asta va insemna o migrare a abonatilor lor, multi...putini, catre cei cu "deschidere" larga! :D Stiu ca sunt ceva baieti inteligenti ce incearca sa desluseasca tainele cardului in privinta canalelor hd. La baietii nostri ma refer dar....inca nu se intampla nimic.

-minus
30-11-10, 13:02
"Vom trai si vom vedea"

Asta era ultima fraza expusa de mine!
Chiar daca sursa este 100% din interiorul lor nici eu nu mai pun baza pe afirmatiile lor asa ca...pt. moment ceva se intampla,daca va fi cum afirma sursa...vom trai si vom vedea!

---------- Post added 30-11-10 at 13:10 ----------


spany ai luat si tu microbul cu bombele? sa nu fie epidemie...vad ca se raspandeste...

@papaneata asa sunt semnaturile lui "din putul gandirii" ...acum 2 ani avea situatii care se intorceau la 360 grade.

Nu!

Am primit un info via mail si dupa ce am verificat cele afirmate in mail am decis sa postez cu " de rigoare,nu mai postez orice zvon inainte de a verifica personal daca este macar 30% ceva real,in cazul de fata programele enumerate ce nu mai functioneaza decat in coship existau in mail,explicatia era ca sa atins targhetul propus ca nr de clienti si acum pot trece la securizarea cardului.

dMd
30-11-10, 13:17
Si b00m a disparut din share si vad ca nimeni nu plange dupa el. Ca orice eveniment va fi comentat atunci cand se va intampla...daca se va intampla, apoi vom astepta in liniste profetii ce vor anunta falimentul ca si la DHT-ul sus amintit. Mare pierdere nu va fi pentru nimeni, DHT-ul va merge inainte iar noi vom viziona canalele TV la concurenta. Un exemplu particular este sky, cand acestia au facut ceea ce face acum d0lce, comunitatea a personalizat oscam-ul si nu odata, noi mergem pe geniala zicala "Iarna nu-i ca vara" si asteptam Mosul sa apara cu un oscam dulce.

-minus
30-11-10, 13:18
Hai sa dezbatem un pic istoria,cine mai foloseste acelasi sistem de criptare in Ro? raspuns ..Boom,cine a preluat partial Boom? raspuns-RTC,cine are interes sa securizeze cardul? dolce,de unde cunostiintele necesare securizarii? evident de la Boom,restul continuati voi.

dan2000
30-11-10, 14:43
cine a preluat partial Boom? raspuns-RTC

asta e ultima bomba... anunta-i si pe ei ...rtc-ul habar nu are!


de unde cunostiintele necesare securizarii? evident de la Boom,restul continuati voi.


mo tu ai ceva cu noi???? sistemul cu toate "securizarile" il livreaza NDS-ul nu dezvolta boom revizii ...

eu zic sa stai linistit 2-3 ore poate iti trece!

-minus
30-11-10, 14:50
Daca ai fi lucrat macar 2-3 ore cu Boom te credeam,eu unul am lucrat cu ei 2 ani si 8 luni, cu dolce 2 ani s.a.m.d asa ca...no comment!
PS! in momentul de fata negociez din nou cu Boom pt. cu totul altceva...
Eu unul inchei aici:
vizionare placuta cu cardul de dolce in receptor dedicat,respectiv coship ori kaon embed DOLCE!

neutrin
30-11-10, 14:51
Să fie ei sănătoşi, avem de unde alege.

val
30-11-10, 15:04
Fara suparare, topic inchis ( "erdeisme" :) )

zmeura
30-11-10, 15:09
Iar bombe si circ.