PDA

View Full Version : subtitrare Natioanal GEO



luciandan
03-01-11, 07:41
Salut,

Rog frumos daca imi poate confirma un posesor de echosmart 792S ca ii merge subtitrarea pe National Geographic din pachetul Focussat. La mine nu merge, in sesul ca nu apare cu taote ca din meniul receptorului spune ca ea este activata. Am incercat cu mai multe versiuni de soft dar fara nci un rezultat... Nu mai stiu ce sa-i fac...
Daca merge la cineva poate imi trimite si mie un flash de la receptorul sau...sau daca aveti alte sfaturi, va sunt recunoscator.

multumesc

val
03-01-11, 08:27
... cu toate ca din meniul receptorului spune ca ea este activata

Nu este suficient, din telecomanda apasa SUB.T (butonul verde), alege STANDARD + OK. Daca tot nu vrea, sterge canalul respectiv si rescaneaza-l.

luciandan
03-01-11, 19:34
Am incercat si ce zici tu dar degeaba, nu apare. La tine merge?


merci

cipryDXfeed
03-01-11, 20:45
La mine merge subtitrarea eu am ver 3.79 imi apare acolo cand apas butonul sub.

Ce ver de soft ai?

luciandan
03-01-11, 22:14
Eu am 3.80.
Azi am mai incercat inca o data si acum merge. Pot sa jur ca zi noapte nu mergea, adica undeva pe la 4 dimineata ca am facut niste teste. Am pus mai multe versiuni 3.65,3.73, 3.76. 3.79 si 3.80 si nu a vrut. Acum merge , poata ca l-am lasat deconectat de la curent peste noapte...nu stiu ce sa zic, dar si azi noapte l-am scos de cateva ori din priza si nu aparuse subtitrarea...Si da, azi noapte mergea subtitrarea pe NAT GEO ca o testasem cu alt receptor...
In fine bine ca si-a revenit...

multumesc pt ajutor.