PDA

View Full Version : are cineva mai multe receptoare dolce pe un abonament ???



lucibix
09-01-11, 11:25
am cautat la ei pe net-nu m-am lamurit ??
dintr-o sursa "nesigura" am inteles ca DOLCE a cumparat MAX-Tv
stiam ca sepregatea cu BOOM dar.....
stiti de asa ceva????
personal nu cred
dar daca e asa sunt nevoit in delta la o pensiune sa schimb tot ce inseamna rec viaccess (humax fox )cu receptoare de la dolce basca abonamente si schimbat rotire atantene
ma intereseaza daca pot avea (am inteles maxim 4 rec) de la ei cu cartela aferenta pe un singur abonament
cine ma poate ajuta cu informatii sigure
respect
lucian

zmeura
09-01-11, 12:33
Nu te lua dupa zvoneri,arunci bani pe geam numai asa pe vorbe.
Poti lua 4 receptoare la Dolce pe un singur abonament,cred ca efortul financiar ca sa le cumperi e cel mai greu,apoi nu ai treaba.

expression
09-01-11, 13:04
Si cumpara second hand, gasesti la 50 lei.

lucibix
09-01-11, 14:25
pai momentan ramin pe max atunci
dar daca iau 4 rec dolce sh cartele optin de la ei?
si care e modalitatea,preturi ???
ca sunt cam saraci in afirmatii
multumesc
lucian nutu

echo2008
09-01-11, 15:18
Salut!
Eu am Dolce cu patru riceivere.Primul este al meu.Pe asta nu a trebuit sa platesc nimic.Al doilea a fost 224,87 ( acesta l-am platit in rate pe un an ).Al treilea a fost 237,17 lei,iar al patrulea a fost 254,51 lei.Pe al treilea si al patrulea le-am platit integral.In completare iti spun ca pentru al treilea si al patrulea a trebit sa platesc lunar pentru fiecare in parte cite 3 Euro+TVA,taxa de intretinere,cam asa mi-au explicat ei.
Mentionez ca am terminat cu romtelecom.

shadowman
09-01-11, 16:43
pai momentan ramin pe max atunci
dar daca iau 4 rec dolce sh cartele optin de la ei?
si care e modalitatea,preturi ???
ca sunt cam saraci in afirmatii
multumesc
lucian nutu
Cartelele le poti cumpara dela magazinele Romtelecom cu 10 euro/bucata(nu stiu daca cu TVA sau fara)
Spun asta deoarece am vorbit la Call Center la ei si mi-au spus ca se pot achizitiona cartele si separat.
Modailtata exact nu stiu ca inca nu am fost insa banuisc ca trebuie sa te duci cu buletinul sau eventual si o factura sa dovedesti ca ai un abonament la ei.Restul...bani sa ai.
Activarea lor se face sunand la ei si dupa chestionarea datelor se pot activa.

echo2008
09-01-11, 19:36
Cele 4 riceivere pe care eu le-am primit,la fiecare mi s-a dat cite o cartela.
Nu stiu cum comercializeaza romtelecom cartele,deorece cartela se imperecheaza cu riceiverul.
Nu stiu cum de nu ti s-a spus acest lucru.

shadowman
09-01-11, 21:21
iti spun sigur ca se comercializeaza cartele separat.
ca sa te convingi,poti sa suni si tu la ei.

Scary
09-01-11, 21:34
Salut!
Eu am Dolce cu patru riceivere.Primul este al meu.Pe asta nu a trebuit sa platesc nimic.Al doilea a fost 224,87 ( acesta l-am platit in rate pe un an ).Al treilea a fost 237,17 lei,iar al patrulea a fost 254,51 lei.Pe al treilea si al patrulea le-am platit integral.In completare iti spun ca pentru al treilea si al patrulea a trebit sa platesc lunar pentru fiecare in parte cite 3 Euro+TVA,taxa de intretinere,cam asa mi-au explicat ei.
Mentionez ca am terminat cu romtelecom.

nu mai baga lumea in ceata. poti sa ai ai 4 receptoare sd sau hd. fara sa platesti alte taxe suplimentare decat abonamentul lunar.

zmeura
09-01-11, 21:42
Optiunea asta a aparut doar de cateva luni si nici macar nu informeaza lumea legat de ea,poate de asta colegul nostru nu stie noutatile.:)
4 receptoare pe un singur abonament,fara alte taxe suplimentare,receptoarele trebuiesc cumparate,cred ca inafara de primul.

paduraru
09-01-11, 21:53
Nu se mai plateste taxa tehnica de 3 euro pt al treilea si al patrulea decodor,doar trebuie cumparate decodoarele.

dMd
09-01-11, 23:12
Pe pagina lor la "Echipamente SD" este afisat asta :

http://img825.imageshack.us/img825/3906/225ee31.jpg

P.S. Ar trebui sa tii cont de sfatul dat de @zmeura, astepata ca Akta sa devina D0lce (sa nu fie doar o petarda lansata de sarbatori) iar in timpul asta sa te documentezi si sa cantaresti bine care DHT corepunde cerintelor tale.

echo2008
10-01-11, 00:46
nu mai baga lumea in ceata. poti sa ai ai 4 receptoare sd sau hd. fara sa platesti alte taxe suplimentare decat abonamentul lunar.


Eu nu bag in ceata pe nimeni.Atunci cind eu am facut abonamentul ( in 2008 ) asa a fost.
Eu i-am prezentat doar,celui care se interesa,cum a fost la mine.Nu cred ca am gresit cu ceva.