PDA

View Full Version : Alternativa Dolce



oasisone
29-01-11, 09:54
Salut,
propun un nou subiect de discutie, pentru cei ce au avut si au pierdut.

Ce ne facem? Unde ne ducem? Dolce IPTV, revenim la cablu? Alt provider?
As propune adminilor sa ma ajute cu un poll.

Eu, nu prea am alternative, ori mai plantez o antena pe casa spre focus sau akta, ori trec la digi pe cablu, oare o sa mearga in DM7025 cu un tuner DVB-C? Am vazut niste topicuri de genul dar nu am apucat sa citesc mai pe larg.

Astept si solutiile voastre.

vladcarama
29-01-11, 11:15
De ce să mai plantezi o antenă pe casă spre focus sau akta, o intorci pe aceasta unde e Dolce spre 5E sau 1 W şi rezolvi situaţia, nu...???

laleauaneagra
29-01-11, 12:35
poate nu are iesire spre 5e sau 1w,eu zic ca cea mai buna alternativa e focus si cred ca pe viitor va avea mult de castigat

kilowatt
29-01-11, 14:22
De ce să mai plantezi o antenă pe casă spre focus sau akta, o intorci pe aceasta unde e Dolce spre 5E sau 1 W şi rezolvi situaţia, nu...???
Pai daca reziliaza contractul trebuie sa o predea pe cea zaharoasa ,sau sa o pastreze pana la sfarsitul perioadei contractuale

oasisone
29-01-11, 15:38
acu vreo doua ore am fost la RTC sa reziliez, nu m-au intreebat nimic, mi-a zis ca ma suna cand vin omuletii sa ia echipamentele.

cat despre antena, dolce este la mine fix in lungul blocului, ca sa vad ceva mai mic decat 39 trebuie sa ma uit prin bloc.....

anthonyy
29-01-11, 16:06
alternativa mea pt dolce...e tot dolce !:) dolce e singurul dth satelit pe care il pot receptiona.
ceea ce ma deranjeaza cel mai mult ca nu pot pune cardul sa il citeasca in alt receptor fara a fi interesat de altceva. dolce daca ar vrea ar putea sa ofere un decodor cu un cam (cum este xdome parca care e semi-oficial sky , dar are si 1 cam). anul trecut l-am avut intr-un echo 792 si de sarbatori planuisem sa trec la hd dar zvonurile m-au facut sa astept..si pana la urma acestea s-au adeverit.
acum astept sa spun asa sa vedem ce se v-a intampla cu dolce ...daca nu solutia..cel putin pt mine e sa iau un alt decodor in care sa pun un alt card......ideea era sa am 2 carduri intr-un singur receiver....dar acum asta e....
acum sunt nevoit sa am dolce dar daca va fi tot asa la prima posibilitate.....arunc decodorul de dolce de pe balcon...

dakotaro
29-01-11, 18:32
Eu am vrut sa trec la HD si mi-au spus ca nu se poate pana nu-mi expira actualul contract...

Cica numai daca mai fac un abo.

Serios ca-mi vine sa-i bag.....

Cum apare ceva pe cablu digital in zona le-am zis pa si pusi. Deocamdata tin cardu tot in Dream, numa asa de chichi. La conserva aia de kk-o nu ma mai intorc.

Bafta si numai bine!

shadowman
29-01-11, 20:15
Ciudat ce se intampla la RTC in ultima perioada,nu stiu ce poate fi insa nici ei numai stiu unul de celalalt.
Eu am sunat sa trec la HD asa de curios.Nu mi-au spus ca nu pot decat dupa expirarea contractului,dimpotriva m-au intrebat de vreo 3 ori daca sa ma treaca la noul abonament sau nu?Asta dupa intrebarile puse de mine si raspunsurile date de ei.Incercau sa ma lamureasca ca nu sunt prea multe receiveruri HD pe stoc.
Eu zic ca daca intr-advar vrei sa treci la HD sa insisti ca sa-ti dea o solutie.
Un prieten,sfatuit de unul din "palmasii RTC"a facut o modificare asa:
-nu a platit facturile pana cand i-a desfiintat serviciile ptr. neplata.Apoi a facut cerere de reinstalare servicii si a platit facturile restante.In 4 zile a avut serviciile restabilite si cu noile oferte.
Acum gasesti tu o solutie.