PDA

View Full Version : Dolce - mort !!!



babicu
04-02-11, 04:24
Incredebil, dar ADEVARAT: s-ar parea ca blestemele aruncate de "netrebnicii de INFRACTORI deosebit de periculosi" care foloseau cartela "in alte receptoare decat cele ale Furnizorului" s-au IMPLINIT, oameni buni !!!
Pe la 2 jumate, in plin "program" (nu mai stiu exact pe ce eram) A CRAPAT ... Cu totul !!!
De cel putin TREI SFERTURI DE ORA e tot la fel !!! SA LE FIE TARANA USOARA ... :)))))
Nu pot sa cred, parca, ditamai "OPERATORUL" sa ramana fara curent la Moghioros ... Ca alta explicatie (pana sa apara "pe surse" mai tarziu) logica si rationala nu gasesc !
Intru repede in panica si scot cablul sa-l mut in 791, ca poate o fi LNB-ul, poate o fi crapat tunerul conservaciunii, ca doar nu puteam sa gandesc la una ca asta: sa fie "de la ei" !!!
Iau Satlook-ul (ca-mi era la-ndemana) sa ma edific, dar nu stiu ce are si ala, ca nu "vede" nimic, culmea ... O fi fost defect, ma gandesc !
Cand dau drumul Echo-ului, toate TP-urile "BALGARSKY" linistite si la locul lor, ba chiar cheia era inca valabila si se vedeau efectiv, iar "GRETZYLLI" care mai este ei PUTINI pe-acolo, tot la fel de "cuminti" evoluau, in schimb TARAF si ETNO (ca pe-alelalte le-am STERS din memorie, daca oricum nu mai merg) MOARTE CURAT !!!
Dau sa scanez TP cu TP si la fel: DOAR transponderele Dolce sunt MOARTE COMPLET ...
Astept CU INTERES zilele care vin, sa vad ce "parascovenie" au mai realizat romanasii nostri in stilul tipic de si-au dat asa cu stangu-n dreptu' !!! Sper sa apara "pe piata" cat mai curand "Vestile" de prin interior, ca sa "ne radem" de ei nitel asa ... :))))))

gabriela
04-02-11, 04:32
cica au probleme in toata tara , am stat cam 20 de min ca sa raspunda o tanti si sa zica ca a cazut satelitu' . care satelit cucoana ca merg bulgarii doar dolce e MORT ?!:p
asteptam ( pe banii nostri ) sa avem semnal . :tv1:

michael86
04-02-11, 04:56
incredibil !!!
h : 3.58 inca nu s-a remediat ! de top 10 la gafele anului .
ps. cine i-a sabotat sa le spuna domle ce a stricat ca altfel ....

gabriela
04-02-11, 06:05
gata . si-a revenit dolce cam de o ora:clap:

phys
04-02-11, 09:23
o fi incurcat unul butoanele si in loc sa taie la astia netrebnici care foloseau cartelele in alt receptor decat conserva lor, a zis sa le taie la toti, sa fie sigur :-))

babicu
04-02-11, 17:00
cica au probleme in toata tara , am stat cam 20 de min ca sa raspunda o tanti si sa zica ca a cazut satelitu' . care satelit cucoana ca merg bulgarii doar dolce e MORT ?!:p
asteptam ( pe banii nostri ) sa avem semnal . :tv1:

SATELITU' DE PE "STRADA" MOGHIOROS crec-a cedat !!! :)))))))

JENANT ... Eu una ca asta n-am mai auzit-o NICIODATA !!!

Si n-oi fi eu cine stie ce mare expert in domeniu, da' creca am destule la activ ...

---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:53 ----------


incredibil !!!
h : 3.58 inca nu s-a remediat ! de top 10 la gafele anului .
ps. cine i-a sabotat sa le spuna domle ce a stricat ca altfel ....

NOTA 10+ pentru replica asta: SUPER-simpatica a fost ! :))))

SA LE SPUNA, DOMNE, CE-A STRICAT ... :))))))))))

Creca le-a spus pan' la urma ... ori au gasit pe unu' mai "rasarit" pe-acolo de s-a prins cum sta treaba cu treburile astea sateliticesti ! :))))

neutrin
04-02-11, 17:08
Mult zgomot pt nimic

laleauaneagra
04-02-11, 17:29
asta vroiam sa zic si eu dar am lasat in voie

voi e prima oara cand vedeti un dth "cazut de pe satelit"??

babicu
04-02-11, 18:12
o fi incurcat unul butoanele si in loc sa taie la astia netrebnici care foloseau cartelele in alt receptor decat conserva lor, a zis sa le taie la toti, sa fie sigur :-))

Asta e o alta replica DE REMARCAT ... :)))))))

N-a fost prea "inspirat" ma gandesc omu' respectiv !!! :))))))))[COLOR="Gray"]

ptr. @laleauaneagra

Eu unul sunt sincer pana la capat si marturisesc ca DA !!! Sau cel putin pentru atata timp si IN TOTALITATE ... In rest de mesaju-ala cu "Depunem toate eforturile pentru remedierea problemei" m-am plictisit eu de cate ori a aparut TOT LA EI, culmea, dar macar ERA SEMNAL pe transpondere, statia emitea !!!

pauldemon
05-02-11, 21:57
Ce se intampla cu Antena1? Sunt momente in care se vede foarte prost, pana la un mic blocaj al imagini. Parca e filmat cu telefonul mobil (compresie foarte mare). Acest fenomen este de aseara si din fericire nu se inampla des. Encoderul video e cu probleme!

babicu
07-02-11, 00:41
Mult zgomot pt nimic

STIAM ca suntem "monitorizati" ... Gata, puteti sa raportati sefilor ca va meritati salariul si luna asta, ca luna "aviatoare" cine stie, poate va nimeriti in mia ci ceva (parca asa citisem pe undeva) care nu se mai pot "mandri" cu statutul de angajat RTLC ... :))))))

val
07-02-11, 08:09
Reveniti va rog ontopic, problemele tehnice postati-le in maniera tehnica nu le transformati in "telenovele" cu actiuni si intrigi de rigoare.