PDA

View Full Version : Firmware Dolce CDVB5668



birrbert
27-02-11, 14:12
Salutare pentru toti!

Caut firmware-ul receiver-ului Dolce CDVB5668. Mai concret, caut fisierul .rs232. In mod normal acesta ar trebui sa fie public, dar nu-l gasesc nicaieri. Are cineva informatii?

Cu stima,
birrbert

expression
27-02-11, 15:35
Suna la ei la 1930, si intreaba-i, in mod normal trebuie sa ti-l dea.

fery21
27-02-11, 17:05
:):):) da se poate...

birrbert
27-02-11, 18:13
Mai, va rog sa ramanem seriosi. Eu v-am intrebat cu serioziate maxima. Daca am postat la locul nepotrivit, sau am gresit cu intrebarea, imi cer scuze.

Incerc sa fac o favoare unui prieten din Ungaria, care, in timpul lui liber, se ocupa cu modificarea si dezvoltarea firmware-urilor pentru diferite receiver-e.

95% din angajatii Romtelefon sunt incompetenti, nu mai mult decat roboti instruiti.

Cu stima,
birrbert

horatyu
27-02-11, 20:05
omule nu ti-l da nimeni

nu exista public

nu mai cauta

daca ar fi public probabil ar intelege mai multi care se pricep sistemul de codare NDS si de asta e asa mare secret

mesterika
01-03-11, 12:20
cauta pe net despre rec-urile de la Coship , si vezi ca se potriveste unu din ele. pentru setari sau modificari ale conservei , trebuie sa intervi si in hard(placa de baza) , pentru ca nu stie diseq si sunt si unele modificari , nu numai din cauza softului. pe placa de baza gasesti si un conector pentru j**g , si de akolo se poate mdifica bin-ul sftului. mai intii incearca sa bagi un card original , pentru a face AU , extragi pentru orice eventualitate binu cu j¼¼g-ul , daca gresesti cu a pune un alt soft de free sau cu un ci pe el . parerea mea este ca nu merita..... are o imagine la iesire de kk si nu merita efortul ....... daca frend-ul tau vrea sa faca ce consider eu , sa stii ca nu merge.... mai bine folosesti o placa de captura sat , ss2 si ii foloseste la ce vrea anume.... . spor la treaba


bafta

Clock
01-03-11, 14:00
1.Ce firmware de pe net se potriveste?
2.De cand se poate face jtag pe acest tip de receptor?
3.Modificare hardware pentru diseq?
3.Cum adica modifici "binul softului'?
4.Daca face update de soft ce rezolva?

Si ar mai fi,dar ma opresc pentru moment.:)

milumil
01-03-11, 14:34
http://img87.imageshack.us/img87/6157/sunp0004j.jpg (http://img87.imageshack.us/i/sunp0004j.jpg/)



pe un astfel de cd se gaseste un fisier numit maindrv cu extensia lib,3,51MB
Ce vrea sa fie?