PDA

View Full Version : Romtelecom a lansat platforma web Dolce Tv !



technomate
09-03-11, 18:46
Romtelecom a lansat platforma Dolce Tv http://www.dolcetv.ro .
Se pot vedea anumite posturi tv gratuit,anumite inregistari ale principalelor emisiuni si destule filme gratuit si in regim PPV.
Eu zic ca iarasi au facut un pas istet .
Sunt curios daca merge si de pe ip-uri non RTC

malefycu
09-03-11, 19:11
Merge si cu alte ip-uri adica non romtelecom verificat, cred ca merg pe deviza ""platesti te uiti""

P.S. Vezi ca a mai postat cineva anuntul acesta

costibarda
09-03-11, 21:44
Doar in Romania merge cred ... am incercat sa vad si imi scrie "Ne pare rau, continutul accesat nu este disponibil pentru teritoriul in care va aflati."

stargate
09-03-11, 22:08
oricum se pare ca doar cu internet de la romtelecom merge in parametri normali , eu am internet de la rds fiberlink2 si in mod TV imi da foarte des "Latime banda insuficienta.Buffering" cu toate ca pe alte siteuri cu continut video nu am probleme de acest fel .

dMd
09-03-11, 22:27
E posibil sa fie un mic truc aplicat de rtc, prin care sa demonstreze ca serviciile lor de net sunt cele mai ...

malefycu
09-03-11, 22:52
Eu cu netul de la Ines fiber-to-fiber merge impecabil.
Cand treci la fullscreen se modifica si rezolutia poate atunci cere mai multe resurse.

franta
09-03-11, 23:00
poate incerca sa faca publicite la viitoru serviciu iptv

val2032
09-03-11, 23:27
E posibil sa fie un mic truc aplicat de rtc, prin care sa demonstreze ca serviciile lor de net sunt cele mai ...


nu cred ca are vreo legatura cu Romtelecom.

Domeniul este intr-adevar al Romtelecom, e tinut pe DNS-uri Romtelecom dar hosting-ul il face DirectONE (www.directone.ro).

roderttam
09-03-11, 23:28
La mine pe cablelink 2 merge foarte bine pe fuul screen si chiar e inainte cu 7 scunde decat nova sport hd satelit

nel_com
10-03-11, 14:43
Pe net UPC merge foarte bine full screen, inclusiv tvr-hd.

roderttam
16-03-11, 23:01
Nu se lasa la altii.Au introdus Transilvania channel.Poate urmeaza si alte canale de top