PDA

View Full Version : Nedumerire ...



delta2k2
28-03-11, 15:50
Din cate ştiu la echipa naţională ar fi "crema" Romaniei in materie de fotbalişti. Deci ... topul fotbaliştilor romani.
Zilele trecute ne-au arătat cam ce le poate capul. Adică mai nimic. Nu pot , nu ştiu ... treaba lor.

Dacă ăsta este fotbalul prestat la nivel de naţională, cum de unii cer nişte preţuri aberant de mari pentru Liga 1 ?
Ce primeşti de banii ăia in afară de exclusivitatea transmisiilor ? Blaturi ? Scandal ?

techcenter
28-03-11, 18:28
diferenta este urmatoarea: la nationala, sunt convocati; la echipe, joaca pe bani. fa si tu aritmetica!

succesuri! :drinks:

delta2k2
28-03-11, 21:05
Conform aritmeticii tale, la naţională se duc aşa ... de gura lumii. Un fel de muncă in folosul comunităţii. Sau altfel spus : se duc ... la chemarea patriei.

Si fotbal de calitate , adică sport adevărat ... unde ar trebui să vedem? La naţională sau in ligă ?

techcenter
28-03-11, 22:21
:cool2: la marile premii de formula 1! fotbal romanesc nu mai exista de mult timp! parerea mea... eu am renuntat la a mai urmari vreo forma autohtona a competitiilor acestui sport in Romania. punct!

succesuri! :drinks:

p.s. promit ca nu mai intervin in acest thread.

delta2k2
28-03-11, 22:33
Ei şi tu ... :)
Sunt sigur că ai inţeles foarte bine intrebarea.

De altfel, nedumerirea mea este retorică.
Pe scurt : calitatea fotbalului romanesc este invers proporţională cu preţul. Tipic romanesc ...

zappa
29-03-11, 06:03
Se vinde showul de dupa meciuri, nu cel din timpul meciului. Fotbalul a incetat sa mai fie un sport; e o afacere. Si in Romania e condusa de mITICA, nASHU sANDU si bECALI brothers. Si fii sigur ca mitica va lua banii pe show.

gabrield
29-03-11, 08:40
Lasa ca vedem spectacol diseara cu Luxemburg, parca vad ca le dam 1-2 boabe...

PS
Vi se pare prea putin ? eu spun ca e enorm... avem echipa si Luxemburg a demonstrat ca e "smechera".

horatyu
29-03-11, 09:29
eu as face un pariu ca Lucescu jr chiar daca pierdem cu Luxenburg tot o sa ramana si nu o sa demisioneze

pacat ca M. Sandu nu vrea sa accepte idea ca antrenorul asta nu este bun.

Existe o diferenta intr-un antrenor si un bun selectioner. Poate daca ar sta 1 an cu niste jucatori ar avea rezultate, dar ca selectioner nu este bun deloc

stargate
29-03-11, 10:45
nu avem jucatori si in cazul asta nici Mourinho nu scoate echipa asta din rahat . uitati-va la cei tineri ce fite au in cap in basca ii doare daca freaca banca de rezerve iar daca le da patronul de o masa in Bamboo sunt cei mai fericiti nu au inoculata ideia de a fi cel mai bun ci de a avea femei , masini si cat mai multe tatuaje .