PDA

View Full Version : Upload lista de canale echo



robex
10-01-08, 11:22
Salutare,

Imi poate spune cineva pas cu pas cum fac upload la lista
de canale pe echo 771 cu programul chedit?

Va multumesc pt ajutor!

horatyu
10-01-08, 15:43
Salutare,

Imi poate spune cineva pas cu pas cum fac upload la lista
de canale pe echo 771 cu programul chedit?

Va multumesc pt ajutor!

Inainte de toate receptorul trebuie sa fie legat la PC cand acestea...sunt scoase din priza sau oprite de la butonul din spate... cu un cablu null modem( pin2 cu 3 pin 3 cu 2 pin 5 cu 5)

Pt 7X1 asta e programul care...comunica cu receptorul ===>CHedit 8.4 (sau 8.1)
file+load+selectare fisier cu acele canale gata scanate+ok + write data default

daca vrei sa dai jos lista de canale...din receptor click pe read data default+file+save as+ok
+inchizi programul chedit 8.4 si o sa iti apara din nou sa salvezi...din nou lista...si faci acest lucru... si ai...lista..gata facuta pt alta data

genugeo85
10-01-08, 16:34
Eu am introdus(pt Echo790) rs232_boot_2scart_oldhw.bin cu uptool 7.4(UpGrade Boot), dar fisierele din receptor le salveaza tot cu 0 kB(adica goale).

horatyu
10-01-08, 21:39
Eu am introdus(pt Echo790) rs232_boot_2scart_oldhw.bin cu uptool 7.4(UpGrade Boot), dar fisierele din receptor le salveaza tot cu 0 kB(adica goale).

genu partea asta de care spui tu...apare doar...la 7X0 la 7X1 nu am auzit sa fie la cineva ,
Pt tine : incearca sa pui o varianta de soft mai mica....de 2.92 sau 2.92 si pe asta sa pui acea Upgradare de boot,iti spun precis ca merge
si eu eram inebunit...ca de fiecare data puneam sa scanez...la rand toti satelitii..apoi m-am " smecherit"...luat de pe net liste de canale... dar tot trebuia sa le aranjez si apoi am descoperit unde era hiba

robex
11-01-08, 10:15
Inainte de toate receptorul trebuie sa fie legat la PC cand acestea...sunt scoase din priza sau oprite de la butonul din spate... cu un cablu null modem( pin2 cu 3 pin 3 cu 2 pin 5 cu 5)

Pt 7X1 asta e programul care...comunica cu receptorul ===>CHedit 8.4 (sau 8.1)
file+load+selectare fisier cu acele canale gata scanate+ok + write data default

daca vrei sa dai jos lista de canale...din receptor click pe read data default+file+save as+ok
+inchizi programul chedit 8.4 si o sa iti apara din nou sa salvezi...din nou lista...si faci acest lucru... si ai...lista..gata facuta pt alta data

Multumesc de raspuns! :clap: :clap: :clap: