PDA

View Full Version : Probleme cu H-H



tuborgx2
13-01-08, 12:59
Am un Echo 791 soft 2.92 si am o problema cu montura H-H (Strong DM 2100)
Dupa ce reglez toti satelitii pentru semnal maxim si verific daca merg toate canalele din lista antena ramine fixa pe ultimul satelit reglat.Daca incerc sa schimb pe un canal de alt satelit nu merge ,ramine fixata pe ultimul satelit vizionat.Pina acum a mers bine,nu au fost probleme.Ce pot sa fac?

me1960
13-01-08, 14:32
Am un Echo 791 soft 2.92 si am o problema cu montura H-H (Strong DM 2100)
Dupa ce reglez toti satelitii pentru semnal maxim si verific daca merg toate canalele din lista antena ramine fixa pe ultimul satelit reglat.Daca incerc sa schimb pe un canal de alt satelit nu merge ,ramine fixata pe ultimul satelit vizionat.Pina acum a mers bine,nu au fost probleme.Ce pot sa fac?
salut , o solutie : muta antena pe satelitul tau cel mai sudic ( punctul 0 pe gradatia motorului ) , fa un reset la motor si memoreaza in receptor , din nou pozitiile la sateliti , mutand antena din satelit in satelit . bafta .

horatyu
13-01-08, 16:02
vezi ca ai optiunea...din telecomanda.. " PAL/NTSC " SI TREBUIE SA DAI DE ACOLO ACTIVARE

zappa
15-01-08, 09:04
Foloseste functia USUALS si nu te mai complica cu memorarea satelitilor. Trebuie sa bagi doar coordonatele si sa activezi ptr fiecare satelitunde vrei sa se duca aceasta functie.
Merge garantat.