PDA

View Full Version : Timisoara retrogradata



zappa
31-05-11, 14:30
Fulgerul aek poli timisoara nu a primit licenta. Impreuna cu gloria bistrita vor evolua in liga a3a. Se destrama cooperativa.

dic_star79
31-05-11, 14:50
Pe bune? Ca pe la 12 se lauda Iancu ca va participa in CL tur 3.

Meridian
31-05-11, 19:12
Daca s-ar face curatenie generala ar mai ramane in Liga 1 doar 5-6 echipe! Multe dintre echipele din Liga 1 ar trebui desfiintate...mai ales pentru trecutul lor ! Deci...atata timp cat pe acolo misuna oameni precum : Mircea Sandu sau Mitica Dragomir...la ce sa te astepti !?

P.S : Timisoara s-a bazat pe faptul ca va castiga campionatul si astfel isi putea plati linistita datoriile catre Benfica Lisabona. Ajutata din plin de sforarii din FRF si LPF, formatia Otelul Galati...si-a impartit banii cu cine trebuie. Logic daca nu se faceau atatea greseli de arbitraj Sporting Vaslui castiga detasat campionatul. Sunt suporter Rapid Bucuresti - asta ca sa nu fiu acuzat de ceva.
Rog pe cei care nu au habar despre fotbal sa se abtina !!!

stargate
31-05-11, 19:51
sunt STELIST dar sincer mi pare extrem de rau ca timisoara sa fie retrogradata nu este de vina echipa pentru jocurile de culise ... eu unul sper ca totusi sa nu se intample acest lucru .

lao
31-05-11, 20:41
E pacat ca exista niste jigodii care cred ca pot ei sa fenteze orice. Echipa aia a muncit si elefantu si-a batut joc de munca lor.
Trebuie sa fie Frustrant tare!

P.S : Timisoara s-a bazat pe faptul ca va castiga campionatul si astfel isi putea plati linistita datoriile catre Benfica Lisabona.
E gresit, te bazezi pe pielea ursuluii din padure?
Nu cred ca de asta, ci pentru ca a facut o divizare smechera, pasivul si datoriile s-au dus pe alta societate care a falimentat probabil si ei au ramas curati!
Asta e sfanta manevra care a tot mers.....

Pacat de oamenii aia si de suporterii lor

cezar2009
31-05-11, 21:10
Ar fi pacat pentru fanii Timisoarei

http://img52.imageshack.us/img52/2240/suporteripolitimisoara1.jpg

Meridian
31-05-11, 21:37
Personajele astea doua conduc si decid soarta fotbalului din Romania. Chiar nu are nimeni curajul sa ne scape de ei?

http://media.realitatea.ro/multimedia/image/201001/w460/ms_29063100.jpg

mar1us
01-06-11, 23:33
Dupa faptul ca nationala e o echipa de ... nu mai sperie pe nimeni,acum asta cu Timisoara,or sa traga fotbalul Romanesc intr-o groapa de nu o mai scoate nici o echipa formata din 10 jucatori ca Messi,pacat de jucatorii de la Poli sincer imi pare rau si de fanii timisoreni
PACAT MARE PACAT domnilor care conduceti fotbalul Romanesc !
Mai ginditi-va si la repercursiuni !

zappa
02-06-11, 06:22
Mitica si sandu nu au niciun merit in aceasta poveste. Singurul vinovat e Iancu. Toti trebuie sa plateasca datoriile. De ce ar fi poli aek mai cu moţ? Ce mare echipa e asta infiintata acum cativa ani? Poli aek timisoara nu are nimic in comun cu Politehnica Timisioara (adevarata echipa a orasului Timisoara). Sforarul iancu trebuie sa plateasca.

gabrield
02-06-11, 09:32
Meritul lui Mitica si al lui Sandu este ca nu au avizat clubul sa isi plateasca datoriile.
Au tacut, au mers pe burta pina a expirat termenul.
Stan de la Galati stia asta.

Echipa asta era o echipa buna si ca nu reprezinta Timisoara conteaza mai putin.
Daca e asa buna Poli aia originala, sa vina in A si sa arate ce stie.

zmeura
02-06-11, 09:55
Fotbalul la noi inseamna spalare de bani,cluburi private sponsorizate cu bani de la consilii locale sau inreprinderi de stat (culmea ca si acelea falimentare) dar patronii sunt superbogati,jucatorii nu joaca nimic pe sute de mii de euro pe an si fraierii se aduna sa "moara" pentru ei.
Mai bine iesiti la o bere,la o plimbare,nu merita sa va pierdeti timpul pentru ... nimic.

zappa
02-06-11, 12:17
Meritul lui Mitica si al lui Sandu este ca nu au avizat clubul sa isi plateasca datoriile.
Au tacut, au mers pe burta pina a expirat termenul.

Tu ai gandit un pic cand ai scris? Orice om de fotbal stie ca sunt niste reguli clare. Cluburile primesc an de an licenta daca NU au datorii.



Echipa asta era o echipa buna si ca nu reprezinta Timisoara conteaza mai putin.
Daca e asa buna Poli aia originala, sa vina in A si sa arate ce stie.

Fosta echipa din Timisoara - Politehnica Timisoara - a fost distrusa de zambon si altii de teapa lui. Nu cunosc prea bine toata povestea. Daca e cineva avizat ne poate spune mai multe.

franta
02-06-11, 12:28
Nesimtitu ala de iancu e vinovat de tot ce se intampla cu poli timisoara !
Daca nu-ti platesti datoria esti pedepsit , sper ca federatia sa nu schimbe decizia, pt ca merita sa fie retrogradati, prea era Iancu si Chivorchian cu nasu pe sus, au facut smenuieli si au fost prinsi

parpaneata
02-06-11, 14:07
De cateva luni bune se discuta pe la colturi sau mai direct despre neacordarea licentei unor anumite cluburi. Cine a vrut sa inteleaga treaba asta si-a luat masuri. Smecherii nu.
Prin similitudine: legile romanesti se supun legilor europene....legile FRF se supun legilor UEFA.
FRF nu are cum sa schimbe decizia. Nu exista " nu joci in Europa " dar " joci in Romania....tara tuturor posibilitatilor "!

sorin8m
02-06-11, 21:09
Sunt timisorean si imi pare rau de ce sa intamplat cu clubul de fodbal. Pacat ca nu jucatori sunt devina ci patroni ca nu sunt capabili sasi administreze......
Nu stiu toate detaliile ca nu prea urmaresc fodbalul, dar fodbalul romanesc e de toata jena, sa nu zic stirile sportive, eu leas zice mai bine stirile sportive de barfe.

franta
02-06-11, 23:08
toate stirile sportive din romania sant la panarama facute....
...avide dupa cancan...

lao
03-06-11, 21:57
De acord cu tine! Dar...
E vorba de societati comerciale, ele trebuie sa vanda ce se cere ca altfel ii mananca falimentu!
Sa nu mai dam click pe paginile cu ciobanu, elefantu si alte scarbe! Cand o sa vada ca au trafic mic pe acele pagini o sa le scoata singuri.
Sunt stelist, dar cind apare ciobanu pe post, automat, fara exceptie schimb canalu, iar in ziare nu dau click pe titlurile cu "ciobanu a zis, ciobanu a facut..."
Deci, e vorba de cerere si oferta pana la urma. Ei nu au datoria sa ne educe, poate doar o datorie morala....
Si printre ziaristi sunt destui care isi arata aversiunea, dar nu poti face ce vrei intotdeauna.