PDA

View Full Version : mai multi sateliti



boy2good
14-01-08, 08:05
cum pot sa adaug mai multi sateliti pe echo?deocamdata am astra-hotbird-sirius-thor.folosesc un switch cu 4

dic_star79
14-01-08, 09:56
cum pot sa adaug mai multi sateliti pe echo?deocamdata am astra-hotbird-sirius-thor.folosesc un switch cu 4
Intrebarea ta este cam in ceata dar ma rog ce am dedus eu din ea consta in faptul ca vrei sa vezi mai multi sateliti printr un sistem multifeed, vezi ca este deschis un thread pe acesta tema aici :
http://www.sateliti.org/showthread.php?t=1421
Configurare Comutator Diseq 8/1!!!!!! - ROMANIAN SATELLITE PROVIDER
Gasesti si pasi pe care trebuie sa i urmezi in configurarea receptorului pt a vedea mai multi sateliti.

boy2good
14-01-08, 17:45
Intrebarea ta este cam in ceata dar ma rog ce am dedus eu din ea consta in faptul ca vrei sa vezi mai multi sateliti printr un sistem multifeed, vezi ca este deschis un thread pe acesta tema aici :
http://www.sateliti.org/showthread.php?t=1421
Configurare Comutator Diseq 8/1!!!!!! - ROMANIAN SATELLITE PROVIDER
Gasesti si pasi pe care trebuie sa i urmezi in configurarea receptorului pt a vedea mai multi sateliti.

deci teoretic se poate folosind optiunea motor.si mutand stanga dreapta ti se modifica semnalul pe iesirea comutatorului?

gelu_dh
14-01-08, 18:08
cum pot sa adaug mai multi sateliti pe echo?deocamdata am astra-hotbird-sirius-thor.folosesc un switch cu 4
In primul rand conteaza si marimea antenei. O antena mai mare ,are posibilitatea de a receptiona mai multi sateliti. Ce marime e antena ta?

dic_star79
14-01-08, 20:11
deci teoretic se poate folosind optiunea motor.si mutand stanga dreapta ti se modifica semnalul pe iesirea comutatorului?
Corect asa ceva am eu si functioneaza de minune,deocamdata am doar 5LNB dar vreau sa ma extind catre 28est si 15 vest,este super ok desi costa mai mult:)

boy2good
15-01-08, 08:10
In primul rand conteaza si marimea antenei. O antena mai mare ,are posibilitatea de a receptiona mai multi sateliti. Ce marime e antena ta?

am 2 antene fiecare cu suport de 2 lnb.una pe thor si sirius si a 2 cu astra hotbird.vreau sa mai extind sistemul si vroiam sa stiu daca la echo se poate adauga mai multe lnb decat 4