PDA

View Full Version : F.C.Bihor nu a primit licenta in Liga 1.



shadowman
07-06-11, 08:48
Dupa ce in prealabil FC Bihor primise licenta de a juca in Liga 1,acum sa revocat acea hotarare si in consecinta FC Bihor nu v-a juca in Liga 1.
D-ul Duru iar a facut o greseala si cu FC Bihor si cu Timisoara si cu Craiova...cam multe greseli d-ul Duru...cam multe....
Ei,asta e....mai stam vreo 7 ani in Liga 2.
Multumim d-ul Mircea Sandu(NASUL),multumim d-ul Dragomir(Corleone) va multumim.sa va multumesc familia!!!!Peste tot....
http://www.frf.ro/sectiune/comunicate-frf/articol/incheierea-procesului-licentiere-celor-10-cluburi-liga-2

dic_star79
07-06-11, 11:10
Care este motivul de nu a primit licenta?

Meridian
07-06-11, 15:02
Clubul are datorii catre jucatori...UEFA impune niste regulamente ce trebuiesc respectate si nu se poate trece peste ele. Eu zic sa il intrebati pe Marius Vizer [patronul clubului FC Bihor Oradea] de ce nu-si plateste datoriile catre jucatori!

shadowman
07-06-11, 20:49
Datoriile fata de jucatori nu au importanta asa mare....mai are datorii fata de finante insa sunt in litigiu,si pana la sentinta definitiva nu se pot considera datorii.Problema e ca,comform regulamentului,dupa care s-ar fi dat prima data licenta,acele datorii nu s-au luat in considerare fata de data aplicarii regulamentului dupa care se dau licentele.Insa interesele sunt altele,daca nu intra FC Bihor,intra Moivenii....banii...Dacia....sau e posibil sa intre si Sibiu,sponsorul sau unul din sponsori e cu un alt interes...Atlassib-ul....al cui o fi ca am uitat!?
Interesant e ce se v-a hotari la sedinta urmatoare....se stie ca si Steaua si Dinamo si Rapid au datorii...sa vedem cum vor fi rezolvate aceste probleme,daca ptr ei se v-a aplica alta hotarare si alt proces de omologare...atunci e clar,fotbalul romanesc e pe cine e mai tare si mare.Interesele sunt mult mai vizibile decat ne-am imaginat.
cand cineva iti spune"Corleone"si "Nasul"ar trebui sa te puna pe ganduri si sa reflectezi dece ti se spune asa?!Dar,nu cred ca pe ei ii mai intereseaza asta....

lao
07-06-11, 21:02
Eu te cred ca esti dezamagit, dar chiar daca stai la granita cu occidentul nu trebuie sa uiti ca traiesti in ROMANIA.

shadowman
08-06-11, 10:00
@lao-nu e neaparat dezamagire,normal e o oarecare suparare,insa nu doar fata de echipa din orasul meu,ci fata de tot fotbalul din Romania.Si mai vrea pacalilciul ala de Dragomir care mai vrea si sume enorme ptr regiile sale,mai vrea si post TV al LPF sa-si prezinte propriile creatii...oare or mai fi asa cretini iubitorii de fotbal sa mai dea bani pe circul si scenariile facute de dobitocii din FRF si LPF?
Daca da,atunci cu siguranta "painea si circul"sunt in exclusivitate pentru romani.
In concluzie....numai am prea multe te spus.Stiti si voi ce ce intampla.Dar ce se intampla nu e bine.

shadowman
08-06-11, 17:09
Dupa ultimile zvonuri,se pare ca Mircea Sandu a promis reprezentantilor echipelor la care nu s-a dat licentierea in LIGA 1 vor juca totusi in prima Liga.
Se vor face modificari ale regulamentului de a se primi licentierea.
Sa speram ca asa va fi.
:clap::)

dic_star79
08-06-11, 19:09
Totusi are suport financiar si echipa sa reziste in Liga 1 ?

franta
08-06-11, 23:56
eu totusi sper ca timisoara sa nu joace in prima liga, personal ma dezgusta , probabil din cauza lu iancu si chivorchian.
.......speranta moare ultima.............

shadowman
09-06-11, 18:44
Totusi are suport financiar si echipa sa reziste in Liga 1 ?
Eu zic ca da.Din pacate FC Bihor,chiar daca merita sa ajunga in Liga 1 de mult timp,nu sa dorit asta,altele au fost si sunt probabil si acum interesele.
In Liga 2 se poate sa "dispara" bani mai usor decat in Liga 1.
Banii nu au fost o problema prea mare la FC Bihor,administrarea lor era"problema".

@franta-faptul ca multi nu agreaza pe Iancu si Chovorchian nu trebuie sa "te razbuni"pe echipa si jucatori,datorita unor persoane neagreate.
Timisoara are o echipa buna,suporteri minunati care impreuna fac atmosfera si.....eu zic ca merita sa fie in Liga 1.

lao
09-06-11, 18:57
In mod cert Timisoara merita! Dar asa poate exista o posibilitate sa scape de elefant!
As fi de acord sa fie Steaua penalizata, daca am scapa de ciobanu' analfabet.
E o speranta acum ca s-au pus astia de la armata pe capu lui, poate o iesi ceva....

Meridian
10-06-11, 12:07
Din ce vad...si sper sa nu ma insel...ceea ce s-a intamplat 'a fost doar un avertisment' ce va urma din sezonul urmator...a fost doar experimental...eu astept ziua de 20 iunie 2011 sa vedem veridictul final: Poli Timisoara si Gloria Bistrita raman in Liga 1 si FC Bihor Oradea are drept de promovare...dar daca se va intampla asta...de la anul...nu mai scapa nimeni!!! Cred totusi ca a fost doar semnalul de alarma...

franta
10-06-11, 23:24
deci inteleg ca nu retrogradeaza timisoara, dar locul in liga campionilor e pierdut definitiv, sau mai sant si acolo sanse de razgandire.
personal eu nu am nimic cu jucataorii de la poli timisoara,
faza cu suporterii timisoarei, ca ar fi ceva deosebiri intre ei si alti suporteri ai altor echipe mi se pare o prostie, eu am fost cu galeria poli iasi (demult tare, cand era poili iasi in ''A'') la un meci la timisoara si aia au sarit la bataie ca niste animale, deci nu sant suporterii din timisoara mai de sange albastru,

shadowman
20-06-11, 15:05
Din surse neoficiale,insa cu o oarecare credibilitate,am aflat ca Timisoara si Bistrita,raman in LIGA1 iar FC Bihor are drept de a juca in LIGA1.
Astept totusi rezultatele oficiale.
Timisoara nu merge in EUROPA.
UPDATE:
http://www.sport.ro/liga-1/azi-se-decide-soarta-lui-poli-comitetul-executiv-are-ocazia-sa-indrepte-o-mare-eroare.html

livs
20-06-11, 15:37
Cine are dreptate?
Sau mai bine spus cine e mai bine informat?
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/incredibil-poli-si-gloria-ramin-retrogradate-doar-tas-va-putea-schimba-decizia-244614.html

shadowman
20-06-11, 16:27
Da......sincer nu stiu ce sa zic,sau mai excat nu mai stii in cine sa crezi.Eu am aflat dela un amic,care e colaborator la un post de radio Oradean si la o gazeta locala.
Chiar nu stiu ce sa zic.Mai vedem dupa cateva ore.
Ce ti-e si cu presa asta,unul ca e alba,celalalt ca e neagra.
Cred ca Boc si Basescu sunt de vina.
:)

franta
20-06-11, 18:49
nu domne, mogulii sant de vina :)
din ce am inteles eu a ramas aceiasi decizie dar a dat dreptu ca echipele vizat sa mearga la TAS si acolo se va lua decizia finala
fotbalu romanesc are niste conducatori de rahat, dupa ce au incercat sa retrogradeze aceste echipe acum nu mai au forta de a duce decizia pana la capat si au lasat responsabilitatea pe umerii altor foruri decizionale

shadowman
21-06-11, 10:19
Ceea ce se intampla acum in fotbalul romanesc,daca pot sa-l numesc fotbal,e de neinteles ptr mine,insa cred cu certitudine ca ii depasesc si pe pacalicii aia din conducerea lui.
Se joaca alba-neagra cu aceste cluburi.Daca totusi TAS va spune ca echipele intra in Liga 1 si o va face dupa cateva etape,ce se intampla?
E de neimaginat.Rusine tuturor dein fotbalul romanesc.
Nu inteleg,cum se face ca Dinamo,Rapid,Steaua au datorii si totusi joaca mai departe in Liga1,unde e "judecata dreapta"?
Nu am nimic de castigat nici din faptul ca echipele merg in B sau C,nu am nimic de castigat nici daca ajung in A,ma refer material.Spiritual da,mergeam la meciuri la stadion si in B,pot sa merg si incontiunuare la meciuri si in B,insa totsi sa fii in Liga 1 e altceva.Spuneam ca pot sa merg incontinuare in B la meciuri,dar nu am sa o mai fac,asta o sa fie protestul meu fata de ce se intampa in fotbalul romanesc.Daca toti cei care nu neaparat iubim dar simpatizam fotbalul romanesc sa protestam prin simplul fapt ca nu am mai merge pe stadioane,sa nu ne intereseze meciurile televizate,poate asa sa plece cei de azi,sa vina altii,insa sper ca nu ca ei.
"Rusine Dinu Patriciu!"