PDA

View Full Version : Intrebare intrebatoare!



-minus
19-01-08, 20:49
Bun,tot am citit si rascitit pe n forumuri despre sharing ce si cum se procedeaza,eu unul am incercat dar nu am reusit sa fac Gbox-ul sa mearga,mai mult ca sigur undeva gresesc pana la urma voi vedea cum dar sa revenim la subiect;
deci; ca sa intri in sharing iti trebuie o linie,ca sa obti o linie trebuie sa te rogi la un prieten sa te ajute,dar daca nu ai la cine apela? [nu e cazul meu] ti se cere sa platesti o suma lunar,dar daca nu poti face plata? ti se cere un CARD LOCAL pe care sal pui la bataie,e aici e aici si acum vine intrebarea intrebatoare;
Merge acest CARD sa fie pus in sharing? doar e un card local nu?:)
http://www.elstar.ro/?page=shop/flypage&product_id=413&ps_session=ec720b18a6d657c1339cb9ea04f4f3b1

outcast
19-01-08, 21:00
Bun,tot am citit si rascitit pe n forumuri despre sharing ce si cum se procedeaza,eu unul am incercat dar nu am reusit sa fac Gbox-ul sa mearga,mai mult ca sigur undeva gresesc pana la urma voi vedea cum dar sa revenim la subiect;
deci; ca sa intri in sharing iti trebuie o linie,ca sa obti o linie trebuie sa te rogi la un prieten sa te ajute,dar daca nu ai la cine apela? [nu e cazul meu] ti se cere sa platesti o suma lunar,dar daca nu poti face plata? ti se cere un CARD LOCAL pe care sal pui la bataie,e aici e aici si acum vine intrebarea intrebatoare;
Merge acest CARD sa fie pus in sharing? doar e un card local nu?:)
http://www.elstar.ro/?page=shop/flypage&product_id=413&ps_session=ec720b18a6d657c1339cb9ea04f4f3b1
mda....cine naiba are nevoie de tvr? eu am cumparat mct si al jazeera sport si nu au nevoie.......cit despre g box eu cred ca arunc dreamul pe geam..deja sunt 3 saptamini decind il frec si nu merge....o fi modem router sau oi fi eu natarau...

-minus
19-01-08, 21:09
mda....cine naiba are nevoie de tvr? eu am cumparat mct si al jazeera sport si nu au nevoie.......cit despre g box eu cred ca arunc dreamul pe geam..deja sunt 3 saptamini decind il frec si nu merge....o fi modem router sau oi fi eu natarau...


De mers merge sa pui gbox-ul o sa reusesc si eu dar nu prea am timp cat despre card eram curios sa vad daca cineva poate oferi o linie pentru un astfel de card,orcum eu o sa pun la bataie un card mult ravnit de pe la noiu dar sa configurez gboxul si sal fac sa mai si mearga,apropo; incearca sa pui gbox-ul fara a avea altceva[cam] instalat asa mau sfatuit niste prieteni dar nu am incercat cica ar exista conflicte daca e si un alt cam instalat.

Einstein
19-01-08, 21:15
Problema acestui card este ca defapt nu intereseaza pe nimeni cu gbox. Daca ai prieteni adevarati iti vor face loc in cwshare!
Gboxul merge si daca ai camuri instalate. Problemele cu gbox in general tin de deschiderea porturilor in router sau de configurarea corecta a cwshare sau gbox_cfg.

outcast
19-01-08, 21:21
Problema acestui card este ca defapt nu intereseaza pe nimeni cu gbox. Daca ai prieteni adevarati iti vor face loc in cwshare!
Gboxul merge si daca ai camuri instalate. Problemele cu gbox in general tin de deschiderea porturilor in router sau de configurarea corecta a cwshare sau gbox_cfg.
daca tot esti pe aici,cum naiba nu reusesc nici sa vad dolce pe dream?nu merge cardul desi am urmat tutorialul din upload pas cu pas.???

-minus
19-01-08, 21:29
daca tot esti pe aici,cum naiba nu reusesc nici sa vad dolce pe dream?nu merge cardul desi am urmarit tutorialul din upload pas cu pas.???


Ai incercat cu MGccamd? la mine asa a mers prima data fara sa fac nici o setare nicaieri

-minus
19-01-08, 21:31
Problema acestui card este ca defapt nu intereseaza pe nimeni cu gbox. Daca ai prieteni adevarati iti vor face loc in cwshare!
Gboxul merge si daca ai camuri instalate. Problemele cu gbox in general tin de deschiderea porturilor in router sau de configurarea corecta a cwshare sau gbox_cfg.

O sa mai incerc zilele astea,am crezut ca voi putea maine dar am 6 instalari de facut si nu am timpul necesar ca sunt la vre-o 60 km de mine.

outcast
19-01-08, 21:36
Ai incercat cu MGccamd? la mine asa a mers prima data fara sa fac nici o setare nicaieri
vorbesti de cardul dolce?

-minus
19-01-08, 21:41
vorbesti de cardul dolce?

Da,am incercat la inceput de curiozitate sa vad daca il citeste si mi la deschis cu mgcamd nu am stat sa vad daca il deschide fara probleme,adica daca se blocheaza etc,cam 7-10 min dupa care mam reintors pe astra 19 si am pus cardul la loc in receiverul lui,acum nu stiu daca vor trebui facute alte setari pentru a deschide,dar e NDS si mgcam stie nds.

pacala68
20-01-08, 01:59
.......cit despre g box ..deja sunt 3 saptamini decind il frec si nu merge....
cu key decodeaza ??
- versiuni < 2.5 testezi cu seca1 sau via1
- ver.2.5 - cu nagra2 :D
etapa 2 - a : il pui sa citeasca un card
etapa 3 - il dai dura pe net :)

cardul diabetic este citit de NewCS si evident acestuia ii trebuie un softcam ( gbox / mgcamd etc )

outcast
20-01-08, 02:55
cu key decodeaza ??
- versiuni < 2.5 testezi cu seca1 sau via1
- ver.2.5 - cu nagra2 :D
etapa 2 - a : il pui sa citeasca un card
etapa 3 - il dai dura pe net :)

cardul diabetic este citit de NewCS si evident acestuia ii trebuie un softcam ( gbox / mgcamd etc )
MERSI:)
da , 2.25 decodeaza mega dth-ul,nu insa si premiere...citeste card in viacces nu si nds...pe net ..inca e devreme...de pasti poate..:D