PDA

View Full Version : Ce va fi dupa dolce?



oasisone
09-08-11, 08:51
As propune un poll, cei care au avut dulce si a trebuit sa renunte la abonament dintr-un motiv sau altul, ce au facut?

1. alt provider
2. au trecut la un provider de cablu
3. au renuntat de tot la posturile romanesti?

expression
09-08-11, 09:35
Focus reincarcabil.

dic_star79
09-08-11, 09:59
Unii au ramas la Dolce(cei care habar n.au de share), cei care au habar au trecut la Focuss, iar cei care s.au descurcat de niste receptoare au trecut la Digi!

zappa
09-08-11, 10:10
Eu am vandut "plazma" si riciveru de necaz ca nu mai merge dulce in share. Care-i rostul acestui poll? E sponsorizat de dolce?

bumbu
09-08-11, 10:49
Nu am avut dolce, am avut Akta. In nici un caz DOLCE, am o boala pe NDSu asta, sunt magari foarte mari. Vorbesc in calitate de abonat, nu de CS. Sa scoata domne un Modul NDS pe piata, in care sa functioneze toate cardurile NDS, si gata. Receiverele originale sunt de toata jena pentru anul 2011, sa fim sinceri.

Avut AKTA si DIGI, am trecut pe DIGI si DIGI.

Numai bine

phys
09-08-11, 12:46
Unii au ramas la Dolce(cei care habar n.au de share), cei care au habar au trecut la Focuss, iar cei care s.au descurcat de niste receptoare au trecut la Digi!

subscriu...

anthonyy
09-08-11, 12:52
buna..eu am dolcce din nevoie...momentan nu am pozitie la antena pt celelalte DTH romanesti...dar prin ce am trecut zilele astea cu dolcce... NU VOI MAI ACCEPTA NICIODATA PRELUNGIREA CONTRACTULUI SI NICI O OFERTA DE.....CARE DUPA CATEVA ZILE LE SCHIMBA EI CU PROPRIE PUTERE....
.....faza cu camul oficial nici macar la vise nu o pot pune.., ma multumeam macar cu posibilitatea sa aranjez eu canalele cum vreau eu...chiar era ceva...nu mai spun ca sa poti sa ai acces la alti sateliti deci....
...personal cred ca focus e alegerea cea mai justa..."ODATA" era si akta...

pharma
09-08-11, 15:08
Azi am reziliat contractul avut cu ei.M-a infuriat enorm expresia folosita de ei : ,,ne-am gandit ca pentru tine ar fi util ... asa ca am ales pachetul......"! Faptul ca nu am fost anuntat in prealabil privind schimbarile preconizate,cred ca a fost factorul decisiv de a solicita rezilierea contractului.Am aflat de aici de pe forum despre schimbari.Asa ca ...ramane focus.....

delta2k2
09-08-11, 15:37
Răi mai sunteţi....
Aştia de la romtelecom vă vor binele ... se gandesc la voi ... ştiu ei ce-i mai bine pentru toată lumea. Mofturoşilor :ha:

Ehe, unde-s vremurile de altă dată cand plangeai pentru o linie de telefon fix. Uitam de ...cum ii spunea ... taxa pe lucrări de mentenanţă. Şi abonament plătit in avans.

@oasisone , ai propus un poll. Dar care este de fapt rolul acestui poll ? Ai intrebat , dar nu ai dat nici un fel de explicaţie.

cipryDXfeed
09-08-11, 16:02
Eu am focus din 2005 :) si sunt multumit de ei mai ales cu sistemul de plata + accesul de a pune cartela in alt receptor.


Romtelecom din cate am vazut sunt niste magari cu modificarile lor , eu zic ca merg doar in pierdere prin cumpararea AKTA ce urmeaza.....

sorin8m
09-08-11, 16:24
Sa zic si eu ceva, dolce nu am avut ar am montat cateva receptoare de ale lor si mai multe de Total TV (pachet sarbesc) similar celor de la dolce.
Eu sunt de vreo 7 ani sau mai mult la Digi TV si sunt destul de multumit de pachetele lor (zic pachete nu si de receptoare, dar comparabil cu cele de la dolce sunt mai bune si cele de la digi )

SuperSonic
09-08-11, 17:24
Si eu am renuntat la Dolce tot din cauza ca nu mai mergea cardul in alt receptor, pretul si grila de canale imi conveneau, am avut de la inceput
abonament full. Acuma sa le fie de bine.
M-am orientat catre provideri straini nu romanesti.

anthonyy
09-08-11, 19:23
cine e norocos sa plece la concurenta....bravo lui...

franta
09-08-11, 19:29
am avut dolce si dupa '' marele crash '' am trecut la focus , plus un card strain.
dolcele l-am pastrat in dormitor , cu speranta ca va rasari soarele pe stada aia.
polu nu prea isi are rostu dintre cei care au skimbat provideru 80% au trecut pe focus pt ca e mai accesibil....

oasisone
09-08-11, 19:55
@delta2k2

eu de ex. am renuntat la uitat la TV pentru cateva bune luni, intre timp am trecut la providerul de cablu din bloc, nu trebuie sa zic ca se vede mizerabil, odata la cateva zile vad pe canale meniul de la un receiver dubios pe care scrie ori lipsa semnal ori sunati la nr pentru reinnoirea abonamentului...ca sa nu mai vorbesc de faptul ca mor cu telecomanda in mana pana schimb postul....
drept urmare ma gandeam si eu la focus...vroiam sa-mi citesc parerea in alte quote-uri:)

mario08
09-08-11, 20:52
Din pacate Dolce ( sau cei de la Rontelecom ) nu se gandesc la binele abonatului ci la binele lor
Nu zic ca si celelalte dth-uri nu fac la fel , insa o fac mai diplomatic prin preturi mai modice sau oferte la alegerea clientului si nu impuse cum am citit mai jos ( topicuri anterioare )
Acest lucru/idee este mostenita de pe vremea cand Romtelecomul detinea "painea si cutitul" in domeniul telefoniei fixe/net-ul prin modem , insa si acel domeniu la pierdut tot din cauza preturilor la abonamente sau conditii impuse
Pacat insa ca din 5 dth-uri au rams doar 3 si numai unul dintre ele mai merge "neimperecheat" , mare prostie si cu imperecheatul asta
Probabil ca cei de la conducerea Romtelecomului vor spera ca asa nu o sa mai fie sharing , insa se inseala deoarece "este in firea omului in a face si desface"
Cei mai vechi inteleg despre ce am scris si timpul le va rezolva pe toate , lua-ti exemplu fostelor sisteme de codare care au fost folosite pana acum si toate promiteaua "marea cu sarea" insa incetul cu incetul au disparut sau au trebuit sa evolueze fiindca intr-un final au fost decodate/sparte

laleauaneagra
09-08-11, 23:19
iara visati la dolce in share??..of

neutrin
10-08-11, 10:20
mario08 te inseli, eu cred ca Romtelecom are grija de abonati, in sensul ca nu pot face nici din greseala configurari gresite, nu pot sa stearga canale etc. Asta ii face pe 99% dintre clienti sa fie multumiti si se adapteaza la orice a stabilit Dolce ca e scris in piatra. Ce spui tu este valabil celor probabil sub 1% din romani care considera ca unele lucruri ar putea fi mai bine facute si sunt dispusi sa le faca ei insisi. Asa ca nu mai bateti toba nemultumirii ca o faceti degeaba, abonatii Dolce sunt foarte multumiti. Singurul lucru care-i face sa se gandeasca la alt DTH este ceva de genul "Dolce nu are GSP" sau te miri ce alt program preferat. Asta e situatia, trebuie sa multumesti majoritatea, nu pe cativa considerati "excentrici", iar Dolce face asta cu brio!

P.S. Nu am si nu voi avea Dolce in conditiile actuale, doar constat care sunt faptele la nivel macro.

delta2k2
10-08-11, 10:53
... Asa ca nu mai bateti toba nemultumirii ca o faceti degeaba, abonatii Dolce sunt foarte multumiti ...

Uau ... m-ai spart.
Dacă nu ai dolce ... de unde ştii ?

dMd
10-08-11, 11:36
Daca ai vede ce multumiti sunt abonatii Dolce cand le schimba grila dupa propriul plac al staffului RTC si constata ca pentru a viziona in continuare canalele oferite la contractarea abonamentului, trebuie sa mai puna ceva la factura .... Nu e abonat care sa nu radiaze de fericire si sa nu le trimita multumirile specifice pentru grija permanenta ce le-o poarta acest DHT.

mario08
10-08-11, 11:49
Neutrin - Asta ii face pe 99% dintre clienti sa fie multumiti si se adapteaza la orice a stabilit Dolce ca e scris in piatra - Asta personal imi cam suna - Din inima partidului............ ( stiu unii continuarea mai departe a frazei )
In plus imi place la tine ca tot ce ai scris mai sus , stergi cu buretele prin PS-ul tau - Nu am si nu voi avea Dolce in conditiile actuale, ...............
De ce oare , daca tot ai scris ca 99% sunt............?
Cel putin eu ce am scris am scris pe baza faptelor si neplacerilor avute cu Romtelecom-ul pe vremea cand detineau domenile telefoniei fixe si internet si eu eram unul dintre abonatii lor in aceste domenii , deci ceva palpabil/practic si nu constatari micro/macro cum ai scris tu
Totusi , de ce oare teoria nu se potriveste mai intotdeauna cu practica ?

pharma
10-08-11, 12:06
mario08 te inseli, eu cred ca Romtelecom are grija de abonati, in sensul ca nu pot face nici din greseala configurari gresite, nu pot sa stearga canale etc. Asta ii face pe 99% dintre clienti sa fie multumiti si se adapteaza la orice a stabilit Dolce ca e scris in piatra. Ce spui tu este valabil celor probabil sub 1% din romani care considera ca unele lucruri ar putea fi mai bine facute si sunt dispusi sa le faca ei insisi. Asa ca nu mai bateti toba nemultumirii ca o faceti degeaba, abonatii Dolce sunt foarte multumiti. Singurul lucru care-i face sa se gandeasca la alt DTH este ceva de genul "Dolce nu are GSP" sau te miri ce alt program preferat. Asta e situatia, trebuie sa multumesti majoritatea, nu pe cativa considerati "excentrici", iar Dolce face asta cu brio!

P.S. Nu am si nu voi avea Dolce in conditiile actuale, doar constat care sunt faptele la nivel macro.
Toate astea le spui din convingere,sau doar de dragul de a polemiza ? ,,Romtelecom are grija de abonati " ??????Ha ha ha.Parca abonatii ar fi niste persoane cu handicap,care ar avea nevoie de ingrijitor! ,,orice a stabilit Dolce ca e scris in piatra''-In aceasta tara,nimic nu se respecta! Totul este relativ,ambiguu si interpretabil !Legi,contracte,etc.Totul se rezuma la BANI.Nicidecum de ,,grija'' sau de ,,sris in piatra''!Din pacate.

delta2k2
10-08-11, 12:25
http://www.ziuaveche.ro/exclusiv-zv/reportaj/romtelecom-teapa-duolce-22239.html

No comment ...

zappa
10-08-11, 13:48
Daca te-ai fi uitat si la data cand a fost scris articolul....2011-02-28.

delta2k2
10-08-11, 14:00
Am dat un search pe google privind "grija" romtelecomului pentru abonaţi.
Am ales (şi crede-mă, este de unde) un articol ceva mai actual. Şi desigur ... cu cat mai multe detalii.

Oricum, atata grijă m-a induioşat pană la lacrimi ...

neutrin
10-08-11, 15:01
Toate astea le spui din convingere,sau doar de dragul de a polemiza ? ,,Romtelecom are grija de abonati " ??????Ha ha ha.Parca abonatii ar fi niste persoane cu handicap,care ar avea nevoie de ingrijitor! ,,orice a stabilit Dolce ca e scris in piatra''-In aceasta tara,nimic nu se respecta! Totul este relativ,ambiguu si interpretabil !Legi,contracte,etc.Totul se rezuma la BANI.Nicidecum de ,,grija'' sau de ,,sris in piatra''!Din pacate.

Poate daca ai sti sa citesti ce scriu ai intelege: majoritatea zdrobitoare a clientilor sunt multumiti, asta pentru Romtelecom inseamna: "noi avem grija de ei". Altfel nu ar mai avea clienti, nu crezi? Cine incepe polemica? Cred ca tu.

---------- Post added at 15:01 ---------- Previous post was at 14:58 ----------


Neutrin - Asta ii face pe 99% dintre clienti sa fie multumiti si se adapteaza la orice a stabilit Dolce ca e scris in piatra - Asta personal imi cam suna - Din inima partidului............ ( stiu unii continuarea mai departe a frazei )
In plus imi place la tine ca tot ce ai scris mai sus , stergi cu buretele prin PS-ul tau - Nu am si nu voi avea Dolce in conditiile actuale, ...............
De ce oare , daca tot ai scris ca 99% sunt............?
Cel putin eu ce am scris am scris pe baza faptelor si neplacerilor avute cu Romtelecom-ul pe vremea cand detineau domenile telefoniei fixe si internet si eu eram unul dintre abonatii lor in aceste domenii , deci ceva palpabil/practic si nu constatari micro/macro cum ai scris tu
Totusi , de ce oare teoria nu se potriveste mai intotdeauna cu practica ?

Sterg cu buretele? Cu alte cuvinte daca nu sunt prieten, sunt dusman? Crezi ca nu sunt in stare sa analizez dintr-o perspectiva neutra, in special facand abstractie de sharing si libertatea de alegere a receptorului?

Am vrut sa pastrez obiectivitatea dar se pare ca eu sunt cel subiectiv, tinand cont ca nu am cumparat niciodata servicii Romtelecom. Pe de alta parte se pare ca voua va place sa barfiti ca babele la coltul strazii, cu acelasi efect: nici unul.

In orice caz, nu ma mai bagati in seama. E mai simplu.

anthonyy
10-08-11, 15:40
dolcce are "grija"de abonati numai cand e de prelungit contractul....in rest....

mario08
10-08-11, 18:03
Neutrin pt. tine cel mai bine era daca taceai filozof ramaneai
Eu cred ca cei mai in tema sunt abonatii sau fosti abonati ai serviciilor Romtelecom , fiindca mentalitatea nu sa schimbat si nici nu o sa se schimbe , doar oamenii/angajatii
Sau nu cunosti zicala : Lupul isi schimba parul , dar naravul ba
Asa ca eu ti-as propune cand mai scrii ceva sa fii in cunostinta de cauza si nu doar constatarii , fiindca aceste criticii daca cei de la Romtelecom ar tine cont de ele ar fii benefice pt. ei
Astfel ar vedea/citi si ei ca sunt si nemultumirii , nu numai multumiti si este firesc pana undeva ( depinde acum raportul nemultumitiilor cu cel al multumitiilor )
Stai tu linistit ca nici alte dth-uri nu sunt mai prejos , insa dupa cum am mai scris stiu sa mai asculte si de nemultumiriile abonatilor sau au ei alte metode prin preturi modice sau altele
Tu de ce nu te abonezi la ei , daca tot scrii ca noi doar ii critica
Nu vrei sa faci parte din cei 99% de abonatii multumiti care se adapteaza la orice a stabilit Dolce ca e scris in piatra

pharma
10-08-11, 18:36
Poate daca ai sti sa citesti ce scriu ai intelege: majoritatea zdrobitoare a clientilor sunt multumiti, asta pentru Romtelecom inseamna: "noi avem grija de ei". Altfel nu ar mai avea clienti, nu crezi? Cine incepe polemica? Cred ca tu.

---------- Post added at 15:01 ---------- Previous post was at 14:58 ----------



Sterg cu buretele? Cu alte cuvinte daca nu sunt prieten, sunt dusman? Crezi ca nu sunt in stare sa analizez dintr-o perspectiva neutra, in special facand abstractie de sharing si libertatea de alegere a receptorului?

Am vrut sa pastrez obiectivitatea dar se pare ca eu sunt cel subiectiv, tinand cont ca nu am cumparat niciodata servicii Romtelecom. Pe de alta parte se pare ca voua va place sa barfiti ca babele la coltul strazii, cu acelasi efect: nici unul.

In orice caz, nu ma mai bagati in seama. E mai simplu.
,, Poate daca ai sti sa citesti ce scriu ai intelege: majoritatea zdrobitoare a clientilor sunt multumiti, asta pentru Romtelecom inseamna: "noi avem grija de EI". Hmmm !Tu doar presupui,sau faci sondaje si reclama pentru RTC? Altfel nu-mi pot explica cum incerci sa ne scoti in relief ,,bunatatea,grija,interesul'' ,celor de la ROMTELECOM! Pentru mine este un DEJA VU.Cand am vazut acele ,,griji'' din partea lor,faptul ca ei au gandit in locul meu,ca mi-au sugerat pe BANII MEI...mi-a zburat gandul la partid.La cel comunist.Avea grija de toti ,,multumitii''!Stia exact ce-i trebuia individului domiciliat in aceasta minunata si locuita(inca) tara.! Nu am inteles rostul acestui thread.Totusi,mi-am impartasit parerea vis-a-vis de RTC.Si o sustin in continuare.

dingo31
10-08-11, 21:41
uuuuuu, luna asta termin abonament cu dolce si nu il mai re-innoiesc. cateva programe in HD, oricum fara audienta nu merita abonamentul. in urma cu vre-o 7-8 ani am incetat abonamentul telefonic la romtelecomic, ei spuneau ca alt viitor nu este, romtelecomic forever !

s-au inselat !! la fel este cu dolce, acum chiar ca exista alte solutii mult mai atractive

neutrin
11-08-11, 11:09
Bine, voi sunteti destepti si eu sunt prost. Sunteti fericiti acuma?
Vad ca trebe sa va desenez: daca majoritatea abonatilor nu ar fi cel putin indiferenti daca nu multumiti, credeti ca ar avea atat de multi clienti? Nu trebuie sa imi raspundeti, meditati la asta.

lao
11-08-11, 11:45
Acest "poll" nu are legatura cu "majoritatea abonatilor". Poate cu majoritatea abonatilor care activeaza pe forumuri!!!
Iar intre aceste 2 majoritati nu exista termen de comparatie. Am un amic care e abonat la zaharosi, in afara de sa comute canalele nu stie nimic. N-a auzit decat de dolce si digi, de focus sau akta habar nu are ca exista. El stie ca vine semnalul de la satelit, ca e unu sau mai multi, iar nu stie si nici nu-l preocupa.
Concluzie
Tot ce se discuta pe forumuri trebuie privit din punctul nostru de vedere care este mult mai complex si complet decat al amicului meu.
Daca va intereseaza altceva , faceti "poll" la usa rtc...

zmeura
11-08-11, 12:09
Nu va mai agitati degeaba,cine vrea sa se aboneze bine,cine nu ... iar bine.Cat timp nu merge in share e clar ca pe aici vor fi huliti indiferent de ce fac,ca doar i-a afectat pe userii de pe forum.Sa traiasca bine!:)

zappa
11-08-11, 14:45
Posibil sa apara un nou concurent pe piata DTH. Ceva pe la 16 est.

anthonyy
11-08-11, 16:00
ce bine ar fi ce spui.....dolce out si fac un multifeed 13-16-19 si 28 est...

mario08
11-08-11, 19:48
Din pacate nu prea cred ca se va intampla cum ai scris Anthonyy ( dolce out ) , probabil daca vor aveea finante de investit vor urma niste modernizari tehnologice ( cel putin asa mi-se pare logic )
Akta de exemplu a stat mai bine la capitolul stabilitate semnal pe Sirius 4,8 E decat Dolce pe 39 E ( Hellas 2 parca )

anthonyy
11-08-11, 20:06
buna..cand am spus dolce out ma refeream ca e out de la mine..in sensul ca il scot si fac abonament in alta parte.....si daca ar apare pe 16 est un alt dth romanesc ar fi si mai bine, personal desigur, ca imi da posibilitatea de a face un multifeed 13-16-19...chiar si 28 est...si sa am o antena nu doua cum am acum....una 13-19 si una....39 est...

daradici
11-08-11, 22:48
..........................
Akta de exemplu a stat mai bine la capitolul stabilitate semnal pe Sirius 4,8 E decat Dolce pe 39 E ( Hellas 2 parca )


Da asa este, dar in cazul in care antena mobila este prost reglata !!!!

Dolce are semnalul 52-55dBW iar akta 51dBW, dupa lyngsat.com.

Acoperirea Helas Sat pe teritoriul Romaniei este indiscutabil mai buna decat al satelitului de pe 4.8E. Chiar a fost proiectat sa acopere bine peninsula balcanica si Romania. Daca ai cumva rezultate diferite, problema este de la reglajul incorect al monturii polare sau al HH-ului.

mario08
12-08-11, 08:08
Daradici este irelevanta informatia ta , atata timp cat ea este la o data foarte curenta ( dupa preluarea Akta de catre Romtelecom - 2011.08.10 )
Daca era o data mai din primavara/iarna iti dadeam crezare , altfel este normal ca odata ce a fost preluata Akta sa numai emita in parametri optimii ( oricum o diferenta de 0,1-0,4dbW este destul de mica pt. ultimele zile/luni de emisie a lui Akta )
Practic insa se poate vedea cand timpul este nefavorabil si atunci semnalul de la Dolce se blocheaza , pe cand la Akta nu se stia de astfel de blocaje ( vorbesc in cazul antenelor fixe/mobile reglate corespunzator/optim )
Am avut destui colegi de serviciu care erau/sunt abonatii Dolce si se plangeau de asemenea situatii , nu scriu de la mine ceea ce am scris pana acum

zmeura
12-08-11, 10:12
Banuiesc ca,colegii tai aveau antena oficiala de 0,6m.Nu cred ca avea cineva asa ceva pe Akta nici macar pentru comparatie.
Dar mortii cu mortii si vii cu vii.:)

oasisone
13-08-11, 10:37
un DTH romanesc pe 16" sau 13" ar sparge piata dupa parerea mea, sa sai posturi romanesti la cat este abonamentul si sa oferi inca 1500 de posturi gratis, asta i-ar da gata pe romanii nostri, maiales cu posturile indiene si spaniole.

Si da, eu o sa trec la focus...cand o sa reusesc sa ma urc pe bloc....

mario08
13-08-11, 10:56
Nu cred , deoarece din 1500 de prg.tv asa zise free jumatate sau chiar mai multe vor fii codate
Din cele care sunt intr-adevar free ( exemplu pe HB 13E ) nu stiu daca 10% din ele va reprezenta interes pt. cineva , doar asa sa se "mandreasca" ca receptioneaza peste 1000 de prg. tv
Deocamdata din cauza situatie socio-economice din Ro nu stiu daca vreun nou dth la orizont va da lovitura , fiindca deja exista 2 variante :
- DTH cu preturi modice , fara oferte de prg. tv hd si
- DTH cu oferte de prg. tv hd si preturi pe masura
Ar trebui sa apara ceva de genul cum ofera rcs-ul prin cablu , peste 100 prg. tv si dintre care 8/9 prg. tv hd free , toate la un pret modic
Insa practic nu se pot compara preturile de ridicare/intretinere a ofertei de mai sus pe satelit fata de cum sunt pe cablu
Ar fii totusi o solutie ca un viitor dth sa aibe o oferta doar a prg. tv romanesti sd si hd la momentul actual si la un pret modic , ridicate pe un satelit care se receptioneaza cel mai bine pe teritoriul tarii ( sau ca extindere cat mai buna si in Europa )
Asrfel ca abonatul plateste doar pt. posturile romanesti , iar ce se poate receptiona pe satelitul respectiv ca posturi straine sa fie free
Cred ca in acest caz daca se gandeste in viitor ( si nu in prezent , adica peste noapte sa castige de peste 100 de ori cat a investit ) poate vor exista si preturi modice , mai ales ca sunt destui romanii plecati pe din afara si sunt doritori in a receptiona prg. tv romanesti

oasisone
13-08-11, 11:18
stiu ca din cele 1500 de posturi 700 sunt pseudo-erotice 200 sunt cu reclame etc dar, orice ar fi, tot raman 200 de posturi la care mai vezi ceva din cand in cand....

este adevarat ca oamenii au inceput sa renunte de tot la abonamentele DTH, in favoarea celor FTA terestre, si sunt din ce in ce mai multi.

anthonyy
13-08-11, 14:33
ideea e ca dolce nu te lasa nici sa iti aranjezi canalele in ordinea care o doreste fiecare....macar asta era ceva....si de aceea orice altceva e mai bun....nu mai spun sa iti permita sa ai acces si la alti sateliti.....sau de exemplu sa bage audio in engleza la eurosport....

daradici
13-08-11, 14:51
.................... Practic insa se poate vedea cand timpul este nefavorabil si atunci semnalul de la Dolce se blocheaza , pe cand la Akta nu se stia de astfel de blocaje ( vorbesc in cazul antenelor fixe/mobile reglate corespunzator/optim )
Am avut destui colegi de serviciu care erau/sunt abonatii Dolce si se plangeau de asemenea situatii , nu scriu de la mine ceea ce am scris pana acum..................................


Ai urmarit vre-o harta cu acoperirea satelitilor, sau vorbesti din perspectiva unei farfurii prost reglate ??? Ai reglat mai multe farfurii mobile, mai multe ma refer la 50-60 de bucati, ca sa poti afirma ca dolce are semnal mai de kko ca akta satelit ????

Sorry, dar gresesti !

mario08
13-08-11, 18:09
Daradici nu am chef si nici timpul sa ma cert acum cu tine si chiar daca ai montat 100 de antene fixe/mobile asta nu inseamna ca ai dreptate totala
Asa cum a scris cineva mai jos "mortii cu mortii , vii cu vii" , iar eu am scris ce am scris legat de semnal de la fosti colegii care se plangeau in trecut ca aveau prb. cu Dolce
Pe cand eu pana mai de curand nu aveeam prb. lor , dar asta a fost in trecut
Tu iti sustii punctul tau de vedere mai departe si eu pe al meu , oricum nu este Dolce dth-ul pe care il poti clasa in top sau pe 1-mul loc asa ca............
Am mai scris , macar daca si-ar arunca vreun ochii cineva le la ei sa citeasca aceste nemultumiri ale actualilor/fostilor abonatii si tot ar fii ceva
Insa putin ii intereseaza pe ei de nemultumiriile abonatilor , asa ca nu acest lucru este mai important acum pt. abonati

daradici
13-08-11, 19:19
Daca sint multi instalatori care "arunca" antena pe o teava, si aici nu doar la cei care instaleaza Dolce ma refer (am vazut zeci de farfurii prin copaci !!!) nu trebuie sa judecam nivelul de semnal transmis via satelit.

Doar i-mi spun punctul de vedere @mario08, nu ma cert cu nimeni si nici n-am de gand s-o fac.