PDA

View Full Version : Premiere in Conax?



Einstein
29-01-08, 20:42
Premiere switches Conax encryption on The German pay TV operator

Premiere has switched on the Conax encryption for its Premiere Thema bouquet. The service will be marketed to owners of satellite receivers with embedded Conax, as well as those with CI modules. Viewers will need a so-called Tevistar smart card which is sold by TechniSat. The card gives access to two months worth of free viewing, after which a subscription with Premiere must be taken. The Tevistart card comes standard with the TechniSat MF-4S satellite receiver.

Pachetul Premiere Thema va fi trecut pe conax?

yky
30-01-08, 01:46
Am vazut si eu azi pe la pranz.....dar mutandu-ma cu antena pe astra ...am constatat ca doar anumite programe au inclusa si codarea conax....celelalte inca nu cel putin premiere 1....2..3 etc...nu MOMENTAN.
Om vedea.
Oricum nasoala veste :comp:

cipcirip99
30-01-08, 12:26
Cel putin o perioada cred ca vor merge in paralel cu codarea ... vestile astea se vehiculau din noiembrie daca mi-aduc bine aminte . Poate se stringe latul .... , dar nu cred . Deocamdata este aproape sigur ca vor face switch spre N3 !

darkkoder
30-01-08, 20:51
E de rau fratilor nu-i asa??
Vreo ce o sa facem noi care avem ss2 si nu receptoare de alea kool??
:oops:

yky
30-01-08, 21:11
E de rau fratilor nu-i asa??
Vreo ce o sa facem noi care avem ss2 si nu receptoare de alea kool??
:oops:
Receptoarele alea ''kool'' nu sunt decat niste minicomputere care sunt optimizate strict pentru receptia prin satelit.
Daca nu ma pacalesc cel mai tare dream are un procesor la 300Mhz ...si ruleaza linux pe el. Ce-i drept mai toate au un tuner incorporat care e de o foarte buna calitate.
Un ss2 face foarte multe lucruri trebuie doar softul necesar.
Un ss2 o sa mearga la fel de bine si in nagra3 si in mai toate sistemele de criptare ''trebuie doar emulatorul si cheile''.
Un ss2 merge foarte bine si in sharing....trebuie doar linia si softul aferent(gbox).

darkkoder
30-01-08, 21:45
Am inceput si eu sa ma documentez ce se va intampla cu arhicunoscutul pachet Premiere.
Dar trebuie separate barfele de realele schimbari care sigur vor avea loc in codificarea acestui pachet hiper=ultra=super kool
Oricum pica faza ca cei dl premiere schimba in nds deoarece inca de anu trecut au testat nagra 3 pe 11876 H.
Vor iesi pe piata cu o noua platforma numita "Entavio".
Oricum keyle nagra3 au 32 de biti ceea cea ce dubleaza timpul in care acestea vor fi decodate.Oricum dupa 2-3 luni de premiere in nagra3 va aparea si primul softcam.
Un lucru care ma ingrijoreaza e ca nagra 3 e codarea adoptata de cei de la Tv Cabo portugalia si dupa cum se stie inca nu a fost spart.O explicatie ar fi ca acesta nu reprezinta un interes asa mare sau?
Trist e ca am aflat ca si polonezii cu a lor Cyfrowy Polsat vor urma pe cei dl premiere.