PDA

View Full Version : Dolce + 4 receptoare!!!



costibarda
08-12-11, 23:42
Am auzit un priten ca are si-a luat 3 receptoare la un abonamentul Variant (cred), rec urile sunt HD...
Imi zice ca nu a platit nici un receptor, si la celelalte 2 nu plateste nimic abonament!!!

Nu prea am insistat ca nu am informatii despre costurile si politica Romtelecomului!!!

Asa ca intreb -
1. Ca costa abonamentul cel mai ieftin (Variant) + alte receptoare (3 daca e maxim suportat), pretul ma interseaza cel final nu promotii!!!
2. Se poate face abonament pe receptoare achizitionate din alta parte (tot recuri de la ei dar cumparate de la privati)?
Daca da se mai plateste chiria lunara?

Multumesc pentru raspunsuri!!!

dMd
09-12-11, 07:59
La abonamentul Variat (https://www.romtelecom.ro/magazin-online/servicii-pentru-acasa/tv/abonamente-televiziune-digitala/pachet-dolce-variat.html) se poate adauga pachetul suplimentar HD, detalile complete despre tipul abonamentelor si costurile receptoarelor sunt prezentate in pagina (http://www.romtelecom.ro/personal/televiziune-digitala/satelit/pachete-principale) lor. In principiu se poate face un abonament pe receptoarele RTC achizitionate din alta parte daca acestea sunt libere de contract si nu figureaza pe lista lor la recuperari.

anthonyy
09-12-11, 19:21
buna. amicul tau nu a platit decodoarele...dar sigur plateste chirie lunara la ele....plateste un singur abonament cu mai multe decodoare dar, plateste chirie aparte la fiecare decodor, asta daca nu le-a cumparat integral. doar cei ce au avut dolce din primele timpuri au primit decodoare in custodie gratis....

costibarda
09-12-11, 21:47
Deci eu am 2 receptoare libere de contract .... pot sa le adaug la abonamentul Variant de exemplu?
Daca da, se plateste ceva in plus fata de abonamentul initial?

costi4u
09-12-11, 22:36
Nu , nu o sa platesti nimic , trebuie sa mergi intr-un magazin romtelecom sa ceri 2 carduri pt reutilizare stb si sa ceri sa iti faca o cerere pentru activare stb , apoi mergi acasa suni in call center (0800800800 -gratis de pe mobil) cand raspunde robotul tastezi 3 apoi 4 si 1, vorbesti cu operatorul , ii dictezi seriile dupa carduri si stb-uri si in mod normal se vor activa pe loc , in caz ca nu se activeaza (ramane eroarea 6) mai suni o data in call center pana nimeresti un operator competent . (sunt multi operatori care nu au ce cauta de cand romtelecom lucreaza cu firme terte in speta tween call)

mesterika
09-12-11, 23:01
....... si bine-nteles la prima factura va veni cite 10Euro de fiecare receptor , care reprezinta taxa de activare ......... sa omis sa-ti spuna....

costi4u
09-12-11, 23:05
Gresit , vorbesti in necunostinta de cauza , nu exista nici o taxa de activare , activarea este gratuita nu platesti nimic suplimentar .

mesterika
09-12-11, 23:10
suna intii la 1930 ..... si mai vorbim ,,,,,,

costi4u
09-12-11, 23:25
de ce sa sun la tween call cand cunosc perfect costurile si ultimele oferte ?! Lucrez in romtelecom si stiu ce vorbesc , ai si tu dreptate intradevar a existat o taxa de activare pe timpul cand se platea taxa pt STB suplimentar insa s-a renuntat la aceste taxe inca de acum 2 ani . Ca idee fac activari de stb suplimentare aproape zilnic , in special pe recivere recuperate de la boom si de 3 luni incoace nu am avut nici o reclamatie pt vre-o taxa suplimentara.