PDA

View Full Version : Caut cerere tip reziliere cotract RomTelecom



fery21
06-01-12, 12:52
Are cineva o cerere tip pentru reziliere ? trebuie sa trimit un fax dar nu stiu ce anume trebuie stipulat in cerere pentru reziliere.

Multumesc anticipat.

dic_star79
06-01-12, 13:18
Deci nu cred ca exista cere tip pentru rezilierea romtelefon. Eu cand am renuntat la serviciile romtelefon am facut o cerere scrisa cu pixu cu toate datele de pe contract: servici furnizate, nume abonat, adresa si cateva articole din contract unde specifica rezilierea la servicile romtelefon. Vezi sa iti dea nr de inregistrare chiar daca trimiti prin fax !

fery21
06-01-12, 14:02
Am vorbit clar cu ei la telefon (departamentul facturari servici ) pe data de 10/12/2011 (12/12/2011 expira contractul ) o domisoara a spus ca nu se prelugeste contractul daca nu-mi dau acordul, dar nu a fost nici vorba de fax in acel momet, am cerut telefonic factura de inchidere (toate platile au fost la zi facute online) acum ma trzesc cu servicile de internet telefonie active (inca) + 557,83 ron de plata. Am sa precizez in cererea de reziliere ca am sa platesc pana in data de 12/12/2011.

A dat cineva in judecata aceasta societate ?

dic_star79
06-01-12, 14:05
Ai primit nr de inregistrare la convorbirea telefonica? Asa cum am zis ai mare grija cu romtelefonu.

ibaginean
06-01-12, 16:45
am si eu o intrebare
daca voce am contractul exiprat si internet nu
nu am nevoie de voce pastrez vocea numai pt. net
nu vor sa imi mai faca vreo reducere la voce ,pana in data de 12.12.2011 am avut reducere
pot sa renunt la ei ca la net mai am ctr pana in data de 12.08.2012
si vorbesc foarte urat cand suni la ei
sunt niste hoti

dic_star79
06-01-12, 18:07
Reziliaza pe voce, sunt obligati sa respecte contractul, sigur o sa iti lase doar abonamentul de internet !

daradici
07-01-12, 15:52
Eu am ambele contracte expirate, m-au inbiat cu tot felul de "bunatati" si le-am spus nu.

Practic nu am nici un contract in vigoare cu ei in acest moment si serviciile continua sa mearga in aceasi parametrii si acelasi pret, asta de vre-o 3 luni.

Cred ca asa e varianta cea mai buna, in speranta ca vre-un operator mai cu "teava" va trece si prin zona mea.
Teoretic pot renunta la ei in orice moment, atata vreme cat nu am nici un contract semnat cu ei in acest moment. (obligatii contractuale.)

Este interesanta varianta de a renunta la voce, cum explici mai jos, dar este posibila si varianta asta ? Sa ai internet romtelecom fara contract voce ? E un servicu la care as putea renunta usor, mai ales ca nu-l folosesc !

Daca are cineva de la romtelecom internet fara voce, sa ne dea si noua de veste.
Sint curios daca chiar se poate asa ceva.

SuperSonic
07-01-12, 16:42
Fara voce nu se poate, dar exista mai nou un abonament voce-zero care nu costa nimic, platesti doar abonamentul de internet.
Nu stiu daca este disponibil in toate zonele tarii, dar poti sa-i suni si sa intrebi.

MaximusFBI
07-01-12, 17:17
cerere tip reziliere cotract RomTelecom (http://sateliti.info/showthread.php?25038-Caut-cerere-tip-reziliere-cotract-RomTelecom)



Cerere desfiintare rezidentiali.rar (http://www.mijnbestand.nl/Bestand-RVSGXK7UL67F.rar)

adrycom
07-01-12, 22:49
Au un tip de abonament cu voce 0 aici ..https://www.romtelecom.ro/magazin-online/servicii-pentru-acasa/internet/internet-broadband/clicknet-power.html

adi sony
08-01-12, 08:51
Cand trimiti acea cerere trimite una si la OPC ,cu problemele ce le intimpini ,asa am patit si eu ,m-au purtat pe drumuri ,mi-au pus in carca abonamentul ptr inca 4 luni de zile(televiziune+hd,internet si telefonie=150lei/luna
Nu am rezolvat nimic pana nu am apelat la serviciile OPC-ului.
Cererea de reziliere o poti depune la sediul lor ,cere nr de inregistrare (eu am depus 3 cereri)
Trimite una prin mail la suport internet ,OPC si la sediul RTC .
Fara ajutorul OPC-ului nu faci nik ,te bati cu morile de vant ,asa de dobitoci sant
Cei ce aveti abonament la ei ,depuneti o cerere la sediul lor ,una la suport cu 3 luni inainte de expirarea contractului .
Daca va suna telefonic si va imbie cu cine stie ce oferte ,sa nu va muste sarpele sa fiti de acord ,veti plinge amarnic
inca 2 ani ,eventual inregistrati convorbirile sa le aveti ca proba in caz de probleme (ei nu vor recunoaste nimic ).
Orice modificare de contract ce o faceti ,se va face in scris cu nr. de inregistrare depusa la sediul lor ,trimisa la suport
RTC,iar o copie sa o aveti ca dovada .
Invatati din pataniile altora,iar cei ce doriti contract la Dolce ,mai cugetati inainte de a face acest pas,sant si alte Dth-uri
cu oferte bune lSuccesuri!

anthonyy
08-01-12, 14:27
Daca va suna telefonic si va imbie cu cine stie ce oferte ,sa nu va muste sarpele sa fiti de acord ,veti plinge amarnic


cata dreptate ai....problema este cand nu ai semnal la celelalte dth-uri....sper sa apara freesat..orice numai sa scap de ei.

ibaginean
08-01-12, 14:52
sunt foarte neseriosi
am sunar la ei de 5-6 ori in ultima saptamana
mi-au zis sa trec pe la sediul lor pt abonament 0 la voce
la telefon nu te ajuta deloc
nu se poate net fara telefon
problema mea ii ca nu am alta varianta de net decat net mobil
o sa trec sa vad ce este cu abonamentul zero ca chiar nu ma intereseaza vocea
ca pana acuma plateam 4.9 Euro pe voce si nu o foloseam
dar de cand a expirat mi-au marit la 7.2
va tin la curent
cea ma neserioasa firma Romtelecom