PDA

View Full Version : Ne-au taiat programele CineStar, ActionStar si ComedyStar + Movies24



adythekill
18-01-12, 22:57
Salut ! Am observat recent ca programele CineStar, ActionStar si ComedyStar s-au suspendat si nu se mai difuzeaza, Movies24 ne-a fost luat de ceva timp, ce primim in schimb ? M-am abonat la Dolce Extra tocmai pentru programele de filme, acum ca au disparut din grila, de ce mai platesc atatia bani pentru pachetul extra ? Niste programe FTA suplimentare fata de pachetul de baza ?
Daca cineva stie ce planuri are romtelecom cu privire la programele de filme, sa-mi spuna si mie !

stargate
18-01-12, 23:43
Pachetul respectiv a dat faliment si a fost retras din toate platformele iar Movies24 nu mai emite pentru Romania .

zappa
18-01-12, 23:49
Nu mai emit din 17 ianuarie ora 00:00. Vad ca te uitai zilnic la acele canale; abia acum ai observat. :D

adythekill
19-01-12, 00:14
Zapa, nu e cazul sa fii ironic cu chestii de genu celei de mai sus. Am spus ca am observat, nu am precizat de cat timp. Ideea e, ce primim in schimbul lor. Mi-am dat seama ca s-au anulat pentru ca se auzea de ceva timp, parca din 15 noembrie 2011. Vreau altceva la schimb, si asa platesc o caruta de bani, ca ma uit sau nu la ele, e partea a 2-a, important e sa am din ce alege !

stargate
19-01-12, 01:15
Treceti ontopic ca va luati la cearta gratuit si nu da bine la popor :)

dan2000
19-01-12, 01:20
Daca cineva stie ce planuri are romtelecom cu privire la programele de filme, sa-mi spuna si mie !

da nu te sacrifici tu sa suni la romtelefon sa-i intrebi? ca nu stiu sa fi mutat aici relatiile cu clientii... si poate ne spui si noua ce au zis.

adythekill
19-01-12, 01:30
Dan2000 sunt zvonuri oficiale si neoficiale. In cazul de fata ai putea sa suni si tu. Imi reprosezi mie daca s-au mutat relatiile cu clientii aici, dar acelas lucru vrei sa aflii de la mine. :)) Ce buni sunt unii sa atraga atentia altora, dar ei nu se vad...

dan2000
19-01-12, 01:44
deci daca te uitai la locatia mea ai fi vazut ca nu am cum sa sun la dolce, nu stiu despre ce zvonuri e vorba dar tu tot ai ceva de rezolvat cu dolce. suna la ei si vezi ce rezolvi...noi nu putem face nimic.

apropo de "dar ei nu se vad" dezvolta te rog !

dic_star79
19-01-12, 11:14
Cand sau retras de la Digi abonamentul a scazut cu 6 lei cat era pachetul pentru Cinestaruri !

zappa
19-01-12, 11:21
Zapa, nu e cazul sa fii ironic cu chestii de genu celei de mai sus. Am spus ca am observat, nu am precizat de cat timp. Ideea e, ce primim in schimbul lor. Mi-am dat seama ca s-au anulat pentru ca se auzea de ceva timp, parca din 15 noembrie 2011. Vreau altceva la schimb, si asa platesc o caruta de bani, ca ma uit sau nu la ele, e partea a 2-a, important e sa am din ce alege !

Nu sunt ironic. Daca tu ai ales dolce ptr. acele canale sau ptr un nr mai mare de programe e rau. Nici gratis nu m-as abona la ei din cauza decodorului de 2 lei. Ala de la digi e lux pe langa ce au ei.

adythekill
19-01-12, 15:52
Le-am trimis sesizare Online de pe my Account. Astept raspuns.

shadowman
19-01-12, 19:48
iti raspund eu cu raspunsul dela ei.
"ceva de genul....."momentan nu va pot raspunde,deoarece nu s-a luat inca o hotarare...se negociaza cu un anume producator de programe tv( la intrebarea mea"cu cine?" nu a dorit sa-mi spuna)
inlocuirea lor ar putea fi mai buna decat ceea ce a fost pana acum"-cam asta mi s-a raspuns din partea lor la CallCenter.
oare sa inteleg ca vor fi mai bune,decat erau?sau sa inteleg ca ce aveam erau mai proaste decat as fi putut sa am?
totodata am intrebat dece s-a intrerupt emisia,nu mi-au spus ca ar fi dat faliment ci doar ca programele respective numai emit pe teritoriul Romaniei...motivul?-nu se stie,asa au hotarat ei.

adythekill
19-01-12, 19:53
Ar putea sa ne dea Cinemaxurile + Filmbox extra si HBO_urile sa si le bage`n .... intr-un pachet separat.

adythekill
27-01-12, 13:24
A trecut o saptamana si tot n-am primit raspunsul, cred ca au inceput sa ignore complet plangerile clientilor...

adythekill
31-01-12, 19:35
Am sunat azi la ei, intrebarea trimisa online a ramas fara raspuns, asa ca am sunat la relatii cu clienti. Ce credeti ca mi-au spus ?

OP:"Ne pare rau, pachetul STAR a fost dezactivat dar or sa fie inlocuite cu alte programe de acelas gen !"
EU:"Si cand vor fi inlocuite, am observat si eu ca nu mai sunt, deaia si am sunat !"
OP:"Ne pare rau, nu detinem aceste informatii dar va garantam ca o sa fie inlocuite! "

tutri
31-01-12, 20:26
Trebuia sa iti ceri banii inapoi pe perioada lipsa, pana cand apar "inlocuitorii".

adythekill
06-02-12, 18:37
Bun ! Canale noi in locul celor retrase, veste buna nu? Sper sa nu bage tampenii gen life style. Ma astept la niste canale serioase de filme. Macar din acelas rang.

dic_star79
06-02-12, 21:05
Cica va baga pe gat din alea indiene gen "BOULIUD"...

adythekill
06-02-12, 22:55
De unde sti ? Daca e asa, sa si le bage-n... cursu euro.

Snow
07-02-12, 10:36
In mod normal trebuie sa-ti dea banii inapoi. Tu ai incheiat cu ei un contract pe un anumit serviciu. Treci peste comoditate, fa un drup pana la opc si ai sa vezi ce frumos se rezolva problema. In topul nesimtirii primul loc in ocupa Romtelecom, ii urmeaza cei de la RCS.

adythekill
07-02-12, 12:05
Daca as face iar reclamatie, ar fi a 2-a in 2 luni. Ii mai las si pe altii sa faca. Si asa m-am luptat prea mult cu ei, sunt satul de Romtelecom. Daca stiam ca sunt asa de neseriosi nu m-as fi abonat indiferent de oferta. Cat despre OPC, nici prima reclamatie nu mi-a placut cum a fost rezolvata.

adythekill
07-02-12, 21:06
Nu stiu cum ma lovesc numai pe mine ghinioanele astea dar de azi de la 12 a picat semnalul pe ambele receptoare ( unu HD, unu standard). Am fost, am intrebat la un vecin si lui ii mergea bine, asa ca am dat fuga acasa si am sunat la 1930. Asa ca mi-au spus ca o sa trimita echipa sa verifice, care desigur ca nu a ajuns pana la ora asta si din nou imi vin dracii pe romtelecom si pe serviciile lor.
Sper ca pana maine sa vina daca vor sa nu ii fac cu ou si cu otet. M-am saturat pana peste cap de ei, deabi astept sa ma dezabonez.
Eu suspectez ca e LNB-ul bulit si deaia nu mai merge ca in rest totul e OK, antena e nemiscata, LNB-ul la fel, STB-urile spun ca n-au semnal... deci ?

adythekill
11-02-12, 11:04
Deci au trecut cam 5 zile de la sesizare, deci mai bine de 72 ore. Conform contractului, pot sa il reziliez fara probleme ! Sa scap de ei ? :D

delta2k2
11-02-12, 11:28
Ce mai stai ? Profita de ocazie ...

adythekill
11-02-12, 11:30
Si ce fac ? Mai astept iar o saptamana sa vina altii sa-mi instaleze Digi sau mai stiu eu ? N-am optiuni ca as fii scapat as fi reziliat...

tutri
11-02-12, 14:34
Cum adica astepti?
Reziliezi (fara drept de apel) la RTC si ceri nr de inregistrare, te duci la DIGI (unul mai mare) iei aparatul si te duci acasa, pui receiverul, doar ai cablaj in casa, muti antena si gata.
Cine sa mai vina? Sa iti intre in casa cu bocanci murdari?

cipy_1982
12-02-12, 00:58
Pana la urma s-a elucidat misterul! In teste la Dolce sunt cele trei canale Bollywood!!! :))))))

runcanioan
12-02-12, 10:13
unde le vezi? cipy

cipy_1982
12-02-12, 13:46
Sunt niste poze pe un alt forum...unde se vede clar..:)

dic_star79
12-02-12, 14:25
Din nefericire pentru abonatii Dolce am avut dreptate ca o sa aveti in locul pachetului Cinestar , pachetul indian Bouliud...

adythekill
12-02-12, 23:25
Din punctul meu de vedere, Bollywood sunt o nulitate, o porcarie totala ! Schiba niste canale generale de filme cu niste canale cu un anumit specific ? Bine ca nu ne-au bagat unguresti sau nu stiu ce filme rusesti ! Nu stiu de ce au impresia cei de la Romtelecom ca tuturora le plac filmele muzicale cu indieni care danseaza si canta toti in grup ?!?

val
13-02-12, 08:47
Bine ca nu ne-au bagat unguresti sau nu stiu ce filme rusesti !

Discutia vad ca a deviat, topic inchis. In acest topic ti s-a explicat situatia pachetului Cinestar si ti s-a sugerat sa-ti rezolvi nemultumirile prin ANPC. Din cele 42 de posturi ale tale mai bine de trei sferturi sunt nemultumiri fata de RTC, scopul forumului este cu totul altul. Rugamintea mea este sa te axezi pe subiecte tehnice, sa eviti offtopicul si subiecte de genul pe care l-am citat.