PDA

View Full Version : Problema cu Optibox 550S



Sarik
23-03-12, 13:29
Buna ziua. Receptorul nu mai trimite imagine catre TV. Am schimbat si TV-ul si cablul(scart) si e la fel. Se vad doar niste linii neclare pe ecran. Mi-a spus cineva ca ar trebui reintrodus softul. Habar n-am cum se face asta. Sau o fi alta problema... Ma puteti ajuta? Multumesc. Mentionez ca Optibox-ul este cuplat prin Ethernet la un router Huawei HG 655b - Romtelecom clicknet. Folosesc un eMac Power PC G4 cu sistemele de operare Mac OSX 10.4.11 si 10.5.8.

guzy
23-03-12, 16:35
Citeste un pic in sectiunea Dreambox pentru incepatori , si sectiunea Coltul "Pufanului "

soarece
23-03-12, 20:18
in primul ,si primul rind,verivica receptorul cu alt cablu scart la un alt tv,atentie pe la vecini ,poate ai probleme cu reteaua electrica,iar datele mentionate de tine nu am idei ce vrei sa faci !!!??nu te inteleg !!!??? doresti o montura H-H ca sa poti capta mai multe programe free, revino cu noi detalii,te pot ajuta ,dar nu am idei !!!???despre ce ar fi vorba ,ce doresti tu de fapt sa faci,revino cu noi detalii si totul va fi ok

horatyu
25-03-12, 13:18
SOARECE TOCMAI A SPUS CA AINCERCAT SI ALT CABLU SCART

nu poti face rost de un alt alimentator, poate acel transformator nu mai face fata

nu cred ca se strica softul asa dintr-o data

Sarik
06-04-12, 12:32
Intr-adevar, transformatorul a trebuit sa fie schimbat. A avut deasemenea problema cu un circuit integrat. Multumesc pentru timpul Dvs.

Pentru Soarece: ma intereseaza detalii despre marirea numarului de programe free receptate.