PDA

View Full Version : Ajutor pentru instalare YoutubeplayerE1



arpikovacs
23-03-12, 18:30
salut,cine poate sa ma azute in instalarea YoutubeplayerE1 pe un dm500s.varog :beer: vin cu una,plis

franta
23-03-12, 22:00
pai de instalat nu ar trebui sa fie asa de greu, cauti aplicatia in format tar.gz o pui in temp si dai instalare manuala
intrebarea este daca chiar ai nevoie, receptoarele E1 nu au asa multe resurse cea ce va face youtubeplayer sa mearga greu sau sa blocheze reciveru.
din experienta , la receptoarele e1 cat mai putine plaginuri cu atat e mai buna stabilitatea reciverului

arpikovacs
24-03-12, 22:09
DE INSTALAT LAM INSTALAT ,DAR ACUM TOT DA RESTART DM-ul

laleauaneagra
24-03-12, 23:02
pai......precum spunea @franta

sorin8m
25-03-12, 08:22
DE INSTALAT LAM INSTALAT ,DAR ACUM TOT DA RESTART DM-ul

Da o resetare de fabrica si incearca doar youtube playerul pe el fara alte addonuri (pluginuri), sar putea sa mearga.

laleauaneagra
25-03-12, 16:27
si cu restu de pluginuri????poate unele de folos.......in fine e o mare prostie ce vrea sa faca el,ai idee cat consuma acel plugin???

pe dm500 se face cam asa,asa cum am facut eu mereu,instalezi vezi cum merge,esti multumit ca l ai rezolvat si pe asta si pe urma jos cu el:)

acum vb serios daca vrei treburi din astea schimba receptoru

zmeura
25-03-12, 23:15
Adica mai pe scurt nu merge.

horatyu
26-03-12, 11:55
merge ca pe roate ....dar rotile sunt roti patrate :lol:

daradici
30-03-12, 15:00
Aici (http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/thread.php?threadid=148433) gasesti documentatia necesara, as face un tutorial cu print screen-uri, dar am prea putin timp liber.
Daca setezi cum scrie acolo functioneaza bine.

Am folosit mai demult destul de frecvent pluginul (pe Geminii original), functioneaza fara probleme.

Bafta !