PDA

View Full Version : Digi vs Dolce



Mariustom
30-03-12, 10:58
Salut
Doresc să inchei un contract pt un abonament recepţie TV prin satelit, pt cineva din afară (Germania).
La Digi am făcut solicitare telefonică de la inceputul lunii noiembrie 2011 şi am revenit de cel puţin 5 ori, răspunsul lor fiind "stocul este 0 la receivere, in limita stocului disponibil vă vom contacta". Din informaţii neoficiale din interiorul lor, am inţeles că datorită nr mare de abonamente neachitate şi a echipamentelor aferente nerecuperate nu se achiziţionează altele.
La Dolce actualmente stocul de receivere HD este 0, avand doar modelul interactiv, din cel standard urmand să primească peste aprox 2 săptămani.

Intrebare: dacă aţi fi in locul meu, aţi aştepta (cat ?) ca Digi să-şi improspăteze stocul sau peste 2 săptămani aţi incheia contract cu Dolce pt HD sau chiar mai repede pt cele HD interactive ?

Cu stimă,
Marius

dMd
30-03-12, 12:11
Pentru o alegere inspirata eu zic sa citesti pe forum ce avantaje aduce digi sau dolce (ca sa eviti surprizele pe viitor), apoi daca corespunde cerintelor astepti la cel care iti ofera ceea ce-ti doresti.

P.S. Eu personal, daca as fi in locul tau as alege 1°W - cu pachetul Total + HD, asta momentan nu da batai de cap si nici nu stai pe lista de asteptare. :)

delta2k2
30-03-12, 12:16
Recomand FocusSat , detalii despre programe si preturi gasesti pe site-ul oficial : http://www.focussat.ro/

Mariustom
30-03-12, 12:47
Merci pt sugestii, mai aştept păreri.
Chiar şi referitor la recepţia prin satelit in afara celor 3 operatori, Digi, Dolce, Focus

gog 19
30-03-12, 14:27
Cineva a luat Focus in Italia si spunea ca are posibilitatea de a face plata acolo intr-o banca.Daca vrea fotbal atunci trebuie Digi dar criza de receptoare este cam de la infiintare.Mai este varianta de pe internet daca are,sau daca nu prea are timp si se multumeste cu mai putine programe,receptia canalelor gratuite de pe 16 grade,5,1vest etc cu echipamentele potrivite.Si dupa cum spune dMd daca citesti gasesti mai multe informatii.Noroc.

energizer
30-03-12, 17:15
Merci pt sugestii, mai aştept păreri.
Chiar şi referitor la recepţia prin satelit in afara celor 3 operatori, Digi, Dolce, Focus

Alti operatori nu mai sunt.

Focus are si semnal bun + cartela o poti pune in aproape orice receptor. Digi nu are HD dar are fotbal. Dolce exclus

dic_star79
30-03-12, 19:26
Metoda cea mai eficienta este, achizitionezi smartcardul FocusSat(platesti abonamentul pe un an), cumperi un receptor HD sau SD (DM, VU+, altele compatibile) pui cartela la bataie si ai si Digi...si ce mai vrei tu.

Mariustom
03-04-12, 11:05
Am renunţat la receiver cu abonament din Ro, işi va lua unul de acolo cu linux şi poate voi găsi vreun ajutor pt recepţia programelor romaneşti, cel puţin. Cineva de aici mi-a oferit sprijinul, şi ii mulţumesc şi pe această cale. Poate altcineva are o altă soluţie ?
Se oferă cineva ?
Vă mulţumesc pt sfaturile primite şi aştept altele, ţinand cont de actuala conjunctură.

Cu stimă,
Marius