PDA

View Full Version : vreau sa montez antena



aleksandrw
12-02-08, 10:32
caut si eu pe cineva din bucuresti sa imi monteze antena ca eu cu satfinderul meu nu reusesc o vreau pentru digi
multumesc tuturor anticipat
nr meu este 0765xxxxxx:drinks:

Sunt_Oltean74
13-02-08, 00:15
Poate te ajuta putin acest program de calcul

http://www.satlex.ro/ro/azel_calc-params.html?satlo=&user_satlo=&user_satlo_dir=E&location=&la=&lo=&country_code=it

me1960
13-02-08, 00:34
caut si eu pe cineva din bucuresti sa imi monteze antena ca eu cu satfinderul meu nu reusesc o vreau pentru digi
multumesc tuturor anticipat
nr meu este 0765xxxxxx:drinks:
salut , antenele din foto , sunt ale tale ? :)

unuldinei
13-02-08, 21:23
pai ia-o incetisor .. de la sud spre vest , dar nu mult ... si vezi de ce dai . stii cumva care-i sudul ? ai prins ceva pana acum ? Si
dai amplificare la satfinder pe la jumatate si mergi cu piuitoarea . vezi ce prinzi . nu ar trebui sa-ti ia prea mult, doar daca nu cumva ai parul de sustinere dereglat si cazi cumva in afara curbei .

pacala68
13-02-08, 22:26
mooo , nu fi puturossss .... negociaza pretul si din 3=4 montari ai optiboxul :D

-minus
13-02-08, 22:32
caut si eu pe cineva din bucuresti sa imi monteze antena ca eu cu satfinderul meu nu reusesc o vreau pentru digi
multumesc tuturor anticipat
nr meu este 0765xxxxxx:drinks:

Te-am sunat astazi seara la 22/30 nu ai raspuns,din pacate mai devreme nu am cum,sunt ocupat cu instalarile si propaganda electorala!

pacala68
14-02-08, 01:49
....sunt ocupat cu ...... propaganda electorala!
moooo :bash: :bash: :bash: :bann:

aleksandrw
14-02-08, 09:47
salut , antenele din foto , sunt ale tale ? :)
as vrea eu :cheers:

aleksandrw
14-02-08, 09:53
pai ia-o incetisor .. de la sud spre vest , dar nu mult ... si vezi de ce dai . stii cumva care-i sudul ? ai prins ceva pana acum ? Si
dai amplificare la satfinder pe la jumatate si mergi cu piuitoarea . vezi ce prinzi . nu ar trebui sa-ti ia prea mult, doar daca nu cumva ai parul de sustinere dereglat si cazi cumva in afara curbei .
am incercat si am gasit ceva semnal dar nu era cum trebuie ,iar un prieten mi-a spus sa o misc putin (si am miscat-o:lol: )si de atunci nu am mai reusit
Aseara mi-a gasit 3 transpondere si canale tv1000 si inca ceva care nu mergeau
:cheers:

nirolf
14-02-08, 10:42
inseamna ca esti pe aproape.
stringe suruburile apoi impinde de antena stinga/dreapta,apoi jos/sus cu ochii pe nivelul semnalului.apoi desfaci suruburile putin si o misti in directia in care semnalul are tendinta sa creasca.in final rotesti lnb-ul in suport pentru a mai obtine putin semnal.
berea o dai la intilnirea din austria din mai.

-minus
14-02-08, 14:58
Cauta pe urmatorul transporder;
12687 H 27500
si urmeaza pasii spusi de Nirolf,sigur vei reusi!

aleksandrw
15-02-08, 01:59
multumesc tuturor pentru sfaturi
nu am reusit inca dar cred ca de vina este LNB sau cablul pt ca nu imi explic cum de nu reusesc sa scot BER mai jos de 8224 parca ar fi blokat pa 8224 maine dimineata voi astepta sa deschida la peruvision si voi lua unul nou :comp:

comerciantul
15-02-08, 12:03
multumesc tuturor pentru sfaturi
nu am reusit inca dar cred ca de vina este LNB sau cablul pt ca nu imi explic cum de nu reusesc sa scot BER mai jos de 8224 parca ar fi blokat pa 8224 maine dimineata voi astepta sa deschida la peruvision si voi lua unul nou :comp:

iti spun eu ce sa faci; daca nu rezolvi nicicum, si nu mai ai rabdarea si nervii necesari, cauta un instalator, si el te rezolva si bine si repede; dai un ban, dar stai linistit!

aleksandrw
15-02-08, 12:15
iti spun eu ce sa faci; daca nu rezolvi nicicum, si nu mai ai rabdarea si nervii necesari, cauta un instalator, si el te rezolva si bine si repede; dai un ban, dar stai linistit!
din acest motiv am postat ;sa gasesc un instalator sa imi fixeze amtena :drinks:

aleksandrw
16-02-08, 08:59
GATA ;era de la lnb
multumesc tuturor:clap: :drinks:

-minus
16-02-08, 09:24
GATA ;era de la lnb
multumesc tuturor:clap: :drinks:

Ne bucuram ca ai reusit,felicitari!:)

aleksandrw
16-02-08, 11:58
apreciez ajutorul tuturor multam

-minus
16-02-08, 12:04
apreciez ajutorul tuturor multam

Cu placere!!
e altceva cand o reglezi tu singur si iti sai seama usor usor cum sta treaba cu receptia.:)

danix71
17-06-08, 21:14
Si eu am nevoie de cineva din Tulcea, pentru maine sau poimaine, sa ma ajute sa centrez antena.

danix71
19-06-08, 19:31
:) Poimaine a venit, nu am reusit sa pozitionez antena (e si un caz mai special...) dar cum maine plec, o voi lasa pe altadata.

lucibix
19-06-08, 22:04
danix
poate te pot ajuta eu
fara probleme
da de stire la tel xxxxxxxxxx
daca pot te ajut

danix71
19-06-08, 22:13
Multumesc lucibix dar maine plec. Dar sigur vorbim, am retinut nr de telefon. Acum editeaza-ti te rog postul sa nu ai nr de tel in clar (surprize neplacute, glume, etc). Eu ajung unde trebuie sa ajung duminica, luni iti trimit PM cu detalii. Multumesc, o seara faina!

-minus
19-06-08, 22:37
Multumesc lucibix dar maine plec. Dar sigur vorbim, am retinut nr de telefon. Acum editeaza-ti te rog postul sa nu ai nr de tel in clar (surprize neplacute, glume, etc). Eu ajung unde trebuie sa ajung duminica, luni iti trimit PM cu detalii. Multumesc, o seara faina!
Sa rezolvat cu nr. lam editat eu.