PDA

View Full Version : Achizitie Diablo 2 CAM



adurad
02-01-13, 10:42
Va salut,

Recunosc ca nu sunt expert in domeniu si am nevoie de ceva sfaturi in legatura cu achizitionarea unui CAM Diablo.
Ce varianta imi recomandati : Diablo Light sau Wi-Fi ?

Un programator CAS 3 plus este neaparat necesar?

CAM-u se va testa pe cablu RDS.

fery21
03-01-13, 10:04
Diablo Light este ideal in jur de 40-50 eu cred, ca se mai gaseste...

claudiu
23-04-13, 12:46
mai degraba wifi ,sa fie cu bataie pe perioada mai lunga ca odata ii apuca schimbarile .

hartdegen
23-04-13, 16:12
Salut,

Nu cunosc prea multe in domeniu, dat m-ar interesa un card Diablo 2 pentru a folosi pe cablu RDS. In prezent folosec DVB-C dar posturile suplimentare sunt demodulate fiind necesara achizitia unui decodor de la ei. Se poare programa cam-ul Diablo 2 pentru a modula posturile suplimentare de la RDS? nu ma intereseaza sa piratez. Am deja un decodor care sta degeaba si platesc abonamentul maxim. eventual sa folosesc smart card-ul din el.

claudiu
23-04-13, 16:22
cardul de la rds se poate folosi numai in receptorul cu care a fost dat .

horatyu
23-04-13, 21:33
Salut,

Nu cunosc prea multe in domeniu, dat m-ar interesa un card Diablo 2 pentru a folosi pe cablu RDS. In prezent folosec DVB-C dar posturile suplimentare sunt demodulate fiind necesara achizitia unui decodor de la ei. Se poare programa cam-ul Diablo 2 pentru a modula posturile suplimentare de la RDS? nu ma intereseaza sa piratez. Am deja un decodor care sta degeaba si platesc abonamentul maxim. eventual sa folosesc smart card-ul din el.

nu e piraterie ( daca spui ca ai abonament la ei ) ci doar o solutie tehnica de a folosi cheite N2 in locul cardului( pana mai merg), daca ei nu ofera suport tehnic pentru a folosi si alte receptoare decat ce au dat ei clientilor
tu decizi daca vrei sau nu folosirea unui cam care poate face asta