PDA

View Full Version : tuner failed



grasububu
21-10-13, 22:10
sal cer un pic de ajutor sau mai mult o lamurire ,de curand am achizitionat un vu duo twin si folosesc 4 antene pe el ,0,8.13e,16e,19e
si la comutare pe o parte din canalele de pe 19 e imi apare mesajul TUNER FAILED ce vrea sa insemne asta ?nu schimba disequl sau (nici semnal nu imi arata ca am pe postul respectiv)folosesc o antena de 0,90,

franta
21-10-13, 22:20
fa un update la lista de canale, sau fa update la fisieru xml si da un scan

zildan
21-10-13, 22:43
@grasububu
E foarte probabil sa nu ai semnal pe canalele respective.
Posteaza te rog locatia si dimensiunea antenei.

ASiX88796
22-10-13, 00:11
Rescanează satelitul şi bifează "Clear before scan" şi "Network search".
(sper ca imaginea ta să aibe aceste opţiuni)

omul24
22-10-13, 05:42
Pe astra sunt mai multe canale, mai ales in pachetul sky germany, care in timpul zilei au o calitate slaba a semnalului(55-60%) iar seara dupa 8 semnalul scade la 0, precizez ca eu sunt din Sighetu Marmatiei si am o antena de 1,10m!

grasububu
22-10-13, 19:58
in primul rand multumesc tuturor,,,apoi cineva ma intrebat de locatie si antena? suceava,antena am zis cred de 0,9m ,incerc o rescanare si clear all cum a zis colegul ,si cred ca imi trebuie intradevar o antena mult mai mare pentru a prinde tot ,,in schimb am una de rezerva de 1,2m nu stiu poate am sa o montez .
ce parere aveti se va schimba ceva??

zildan
22-10-13, 22:58
Cu antena aia nu prinzi mare lucru pe Astra 19 la Suceava.
Sper sa iti scrie altii din zona cam ce antena ti-ar trebui sa prinzi ceva.

grasububu
31-01-14, 19:56
da asa este imi trebuie pentru ASTRA 19 una mult mai mare dar e bine si cu asta de 1,2m

---------- Post added at 19:56 ---------- Previous post was at 19:52 ----------

acum am alta lamurire ....cum se pun alte imagini decat black hole pe un usb extern la vu duo ...daca stie cineva???

dorinineu
01-02-14, 00:03
@grasububu , cu meoboot sau cu barry allen.Daca ai deja in flash black hole ,cel mai simplu e cu meoboot .


Trimis de pe al meu X1_mini_Soul folosind Tapatalk

laleauaneagra
01-02-14, 00:34
din ce am citit eu pe alt forum inteleg ca vrei sa pui open atv 4.0....sper sa nu faci greseala asta ca nu va functiona bine

vrei 4.0 o pui pe curat

incearca sa vezi

grasububu
04-02-14, 16:57
am pus open atv 4.0 pe curat....nu am fost multumit...asa ca am trecut la B.H.2.0.8

laleauaneagra
04-02-14, 17:06
voi fara BH santeti morti pe vu

bennykoo
04-02-14, 19:26
ce nu era bun la atv?

adevaru-i ca BH este destul de stabila,mie-mi place totusi Open PLi mai mult

---------- Post added at 19:26 ---------- Previous post was at 19:25 ----------


din ce am citit eu pe alt forum inteleg ca vrei sa pui open atv 4.0....sper sa nu faci greseala asta ca nu va functiona bine

vrei 4.0 o pui pe curat

incearca sa vezi

scuza ignoranta,ce inseamna "pe curat"?

laleauaneagra
04-02-14, 23:16
nu poti pune in multiboot ATV 4.0 atunci cand imaginea din flash e 3.0....posibil sa iasa scantei

pe curat=in flash

bennykoo
05-02-14, 12:29
pe curat=in flash[/QUOTE]

mersi!

grasububu
15-07-14, 20:18
am pus si open pli si adevarul e ca se misca ceva mai bine decat b.h.

laleauaneagra
16-07-14, 14:13
ar trebui inteles un lucru pentru ce i noi in lumea E2 si nu numai:)

deocamdata Pamantul se invarte in jurul OPENPLI....si cam tot ce misca inseamna OPENPLI,daca PLI nu ar mai fi OPEN SOURCE nu ar mai fi repozitorii de la pli....pot spune ca ar fi un cutremur mare in lumea E2....asta nu inseaman ca totu e gratis de la OPENPLI :)...dar asta e alta treaba

la momentul de fata exista doar teamu PLI ce face imagini pentru receptoare cu suport direct sau indirect....compilare repozitorii pli cu drivere si alte acareturi specifice fiecarui receptor ce nu intra in MENU de sustinere directa de la PLI.....de ce nu intra anumite receptoare in MNEU de sustinere PLI?si aici e o alta treaba

acuma.....daca detine ti un receptor ce intra in menu de sustinere PLI poti rula pli.....care deocamdata e ce a mai buna imagine sau poti alege o alta imagine ce face imagini ptr receptoru tau....in cazu asta intervin si gusturile care nu de fiecare data sant potrivite,a alta imagine are nu stiu ce scoica in plus,in fine chestii de design

pe urma...daca detine ti un receptor ce nu intra in sustinerea PLI,atunci alegeti team urile care va reprezinta receptorul...DAR,trebuie inteles ca cam toate imaginiile sant pe motor PLI

desigur se va spune cum baa,ca mai sant atatea imagini ce nu au treaba cu PLI...daaaa,adevarat,insa ce a fost candva pe vremea E1 cand concurenta era reala,cand fiecare team incerca sa si faca perfecta imaginea.....NU MAI EXISTA

nemesis...nu mai e nemesisi
gp,nu mai e gp
sif,nu mai e sif
pli...deja stim
si exemplele pot continua....nu vreau eu sa fac istoria E2 acum

toate aceste team uri sant team uri sparte din vechiile si renumitele team uri care au anumite interese si sant platite de anumiti producatori de receptoare pentru a fabrica imagini si a tine unele receptoare in viata :)....drept dovada aceste team uri nu sant in OE ALLIANCE

politica E2 ca orice politica are interesele si dedesubturile ei

insa pana la urma....fiecare isi face propria alegere de team uri in functie de cunostiintele istorie E2 si a receptorului ce il detine