PDA

View Full Version : USL trăiește cu Elodia!



zildan
04-06-14, 23:48
Despre ridicolul absolut al politicii romanești scrie și cotidianul „Adevărul” astăzi pe prima pagină sub titlul „S-a inființat USDD: Uniunea Socială Dan Diaconescu”… Dar cea mai bună caracterizare a noii mișcări politice a lui Victor Ponta a făcut-o ieri Andrei Bădin, la B1 Tv: „USL trăiește cu Elodia”!

„In timp ce liderii dreptei anunţau cu aplomb fuziunea dintre PNL şi PDL, la Parlament se năştea, „senzaţional!“, o nouă alianţă: intre PSD şi PPDD. Dan Diaconescu a bătut palma cu Victor Ponta, pe care, pană ieri, nu-l scotea din ciocoi, şi au stabilit ca cele două partide să facă alianţe pe plan local, pentru a contracara, pe unde se mai poate, noile majorităţi formate de echipa PNL-PDL (…) Dan Diaconescu vorbea despre importanţa crucială a formaţiunii pe care o conduce. „PPDD hotărăşte soarta administraţiei locale, sunt 34 de judeţe unde nu se pot face majorităţi, in acest moment, după ruperea USL, şi PPDD poate stopa jaful făcut de ciocoi“, spunea Diaconescu. Apoi, Dan Diaconescu a explicat că lupta pe care o poartă este indreptată impotriva unui singur personaj, Traian Băsescu”.
SURSA (http://www.reportervirtual.ro/2014/06/prima-pagina-usl-traieste-cu-elodia.html)

mondo
05-06-14, 10:47
Ca traieste cu ea nu ar fi problema...sa nu mai faca si vreo 2, 3 copii ca am pus-o!

laleauaneagra
05-06-14, 16:54
deci,RO pana in 89 a fost ceva la locul ei...daca pot spune asa....din 89 incoace tot caut sa inteleg si sa gasesc o tara in care sa intamplat sau se intampla ceva de genu ce e in RO din 89 incoace...insa nu prea gasesc si stau si ma intreb daca tara asta isi mai merita locul ei pe pamant si zau ca vb serios si pot baga fara parere de rau si poporu ro in aceasi oala

maaaaaa va intreb eu pe voi poporu ro...de ce dracu ati iesit ma in 89 la revolutie????de ce nu iesiti maaa si acum??cu ce difera maaa inainte de 89 si dupa 89??

sa va spun eu de ce????neeeeee ca ma consum inutil si e multeeeeeee de spus

ce pot sa va spun scurt si repede....RUSINEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1....TUTUROR

si sa nu aibe vreunu tupeu sa ma intrebe de ce am plecat eu din tarisoara mea......doar ca am gresit tara de destinatie..ITALIA....o alta oala de smoala plina de romani fericiti bucurosi si dornici sa te ajute :)

mondo
05-06-14, 18:02
Lasa ca vezi tu cum ne revenim noi in cativa ani...si o sa te intorci inapoi sa muncesti pentru noi! :chair:

laleauaneagra
05-06-14, 19:45
ca si cireasa de pe tort

alinata se mareste cu VOCEA RUSIEI....sa va explic asa cum stiu eu ce inseamna vocea asta??

eu incerc din rasputeri sa elimin orice urma a faptului ca sant roman...as schimba si sangele si ADN ata ma simt de revoltat ca sant roman

iar ca sa fie completa treaba in timisoara candideaza nenea ala psd ist de e preten cu putin?

se vede treaba ca generatia mea...asta de va dat voua revolutia si sansa unui viitor nou....chiar daca a fost bine manipulata in al da jos pe ceusescu nu mai poate face nimic

voi astia mai de jos santeti total paraleli cu politicu iar la unii deja primeaza interesu personal si nu conteaza cine conduce daca ilegalitatea e mana in mana cu guvernu ce guvern vine...restu sant drogati,betivi,manelisti si smecheri de bani gata indiferent de sursa baniilor...clasa aia muncitoreasca e doar schelet iar tarani cred ca dorm in camp din lipsa de.........

iaca va doresc toate cele bune...uneori imi pare rau de voi aia care mai judecati si intelegeti ceva dar ma intorc si imi trece parerea de rau ptr ca voi santeti partasi la ce se intampla in RO...complici

iar complici la o crima stiti voi bine cum sant judecati

PACAT

ps.cred ca diaconescu de vine in italia il omoara badantele :)......TRADARE iar iubitori de PSD cum vor primi ei o explicatie ptr alianta cu DD?dar la publicu PSD nu e nevoie de a le explica multe

mondo
05-06-14, 21:10
Lasa man, nu mai fi suparat ca ai sa vezi in cativa ani cum am spus o sa curga lapte si miere in RO. Mierea stiu de unde o sa curga... mai ramane laptele!

laleauaneagra
06-06-14, 00:51
pai cum ziceam mai sus...mai toti barbatii ce muncesc sant scheleti...deci nu cred ca mai au lapte

laptele altora nu o sa l vedeti voi :)

mare noroc are RO asta cu zona ei geografica....altfel

iaca mai apare un HALEP....de fotbal nu mai vorbesc....deja sant 8 ani de cand strig HAI BRASIL,sau ce dracu imi vine la gura ca pe ai mei nu i mai gasesc