PDA

View Full Version : Audio Echolite 791



nelu68
25-03-08, 21:09
Fratilor! Am o rugaminte: stie cineva daca exista ( si unde) adaptoare de la optic audio la 5.1? Echolite are iesire optica si as dori sa-l leg la sistemul de boxe 5.1. Va raman vesnic dator! (cand aveti bani beti o bere):party: :please:

dyngo
26-03-08, 12:08
Fratilor! Am o rugaminte: stie cineva daca exista ( si unde) adaptoare de la optic audio la 5.1? Echolite are iesire optica si as dori sa-l leg la sistemul de boxe 5.1. Va raman vesnic dator! (cand aveti bani beti o bere):party: :please:

Adaptoare nu cred ca exista..., decat un ampif cu intrare optica sau coax(smnal digital). Cred ca tu vorbesti despre intrari 5.1 analog(6perechi de rca-uri)...

mvh
26-03-08, 19:47
Nu are rost sa bati capul, se aude identic ca pe RCA sau Scart analogic.
Eu am incercat si suna putin si metalic parca .... fassss mare,. Parerea mea.
Numai bine

theghostbu
20-02-09, 19:42
Fratilor! Am o rugaminte: stie cineva daca exista ( si unde) adaptoare de la optic audio la 5.1? Echolite are iesire optica si as dori sa-l leg la sistemul de boxe 5.1. Va raman vesnic dator! (cand aveti bani beti o bere):party: :please:

tie iti trebuie asa ceva ... http://www.klipsch.com/products/details/promedia-dd-5-1.aspx#description dar nu-i daraua cat ocaua ...sa spun asa


numai bine,
theghostbuster