PDA

View Full Version : ajutor



vikisor
31-03-08, 20:49
cu net de la vodafon stie cineva cum pot sa fac sa ies pe share cu dreamul ?
va rog ajutatima!!!

Snow
31-03-08, 21:02
iei net de la vodafone prin telefon sau pe modem.
e mai complicat. ai putea sa te legi cu un cablu crossover la pc (dreamul sa-l legi la pc). partea proasta e ca-ti merge shareul cat ai pc-ul deschis.
ps: conexiunea se face prin mufa usb, nu?

vikisor
31-03-08, 21:54
iei net de la vodafone prin telefon sau pe modem.
e mai complicat. ai putea sa te legi cu un cablu crossover la pc (dreamul sa-l legi la pc). partea proasta e ca-ti merge shareul cat ai pc-ul deschis.
ps: conexiunea se face prin mufa usb, nu?

iau net de la vodafone prin modem si calculatorul l-am facut server
pot sa ies cu dreamul pe hacksat si sa iau key dar in share nu vrea, ce pot sa-i fac???cine ma poate ajuta va rog frumos contactati-ma pe mess (vicentiu_petre):comp:

zmeura
31-03-08, 22:16
Ce port ti-ai propus sa folosesti?Ai dat drumul la acel port din firewall-ul Windows-ului?

Snow
31-03-08, 22:51
deschide port ca si cum ai folosi ss2 si o sa-ti poti deschide si gbox-ul. insa atentie, o sa-si gasesti mai greu parteneri daca nu esti tot timpul online.
stiu ca se gasesc adaptoare retea/usb, oare nu se gasesc si invers? sau nu s-ar putea confectiona unul care sa poate fi bagat intr-un ruter? sau nu se gasette ruter cu intrarea pe usb?

vikisor
02-04-08, 12:04
Ce port ti-ai propus sa folosesti?Ai dat drumul la acel port din firewall-ul Windows-ului?

am deschis porturile 2233-2299 dar tot degeaba nu vrea sa iasa sa faca share:comp:

kronk
08-04-08, 09:02
Eu am net de la zapp prin mobil cu modem cuplat la pc prin usb.
Vezi ce indicatii si tutoriale m-au ajutat sa ies la share fara router.
Atentie deosebita la tutorialul lui zmeura si la ce a postat dMd...
poate te te ajuta http://www.sateliti.org/showthread.php?t=3104
Bafta