PDA

View Full Version : Ceausescu Pace !



zildan
09-06-18, 22:10
De asta imi aduce aminte mitingul jalnic din Piata Victoriei.
Am trait momentele in care erai obligat sa participi.
Ei sunt dictatura democratiei!
Ne asteapta vremuri grele.
Eu stiu sigur ca in Dolj daca ai job la stat esti cu PSD, deci ce ii incurca pe oamenii astia?

---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

PSD e prizonierul statului paralel la televizor! Statul pe canapea la A3!

felix73
09-06-18, 22:46
dar cui le o fi cintat aia ,,desteapta te romane,,
lor insisi in niciun caz.

cum plm poti cinta asa ceva la un miting psd?!

cert este ca nu mai vrem pensii mari.gata am uitat de asta.
nu vrem stat paralel acuma..
si pa urita aia de kovesi spinzurata.

cum reusesc astia sa ne aduca acolo unde vor ei de fiacare data.

zildan
09-06-18, 23:41
Dupa 40 de ani o romanca a castigat trofeul la Roland Garros si astia care au "produs" toata viata la "stat" se plang ca ii fugareste securitatea !
O jingnesc si pe ea si pe noi cei care nu am "apucat" de la "stat" !

felix73
10-06-18, 08:57
las o pa aia ca s a umplut de bani.
i i trebuie vreo inca 5 vieti ca sa cheltuiasca to ce a adunat pina acum.
chiar daca abia stie cum o cheama.
nu ne face aia cunoscuti in lume.

tu multumeste I lui Domnu ca esti baiat destept
si nu te poti numara printre ,,protestatarii,,aia.
deasta ai tot ce ti trebuie aici in tara ta pa perna ta.
dar cred ca stii asta.

:)

mai da i in pl noastra pa idioti ca si merita soarta.
s au invatat sa traiasca cu nimic si le place.

omul24
10-06-18, 10:41
Cand nu o sa va intereseze de ei atunci o sa trăiți liniștiti, la fel cum nici pe ei nu-i interesează de noi!

zildan
10-06-18, 18:20
Stam liniștiti si așteptăm sa fure toată tzara si apoi sa facem ce?
Asta e scopul Latrinei, sa te convingă ca trăiești degeaba pe lumea asta, nu ai opinie decat dacă ești cu ei!
Așa a ajuns fierea primăritza cu 20% !
Dacă ești viu trebuie sa iți bată inima !

mondo
10-06-18, 19:57
La Sighetul Marmației e bine!? Ai fo la miting?

konstantine
11-06-18, 05:15
Eu stiu sigur ca in Dolj daca ai job la stat esti cu PSD..
Nu știi chiar tot.Mai nou , și pe ăia angajați la patron i-au amenințat că-i concediază dacă nu participă la ce-o fi fost acolo...A , desigur asistații social au fost și ei "rugați" să participe , altfel răman fără bani...
Plus că șefii de organizații locale au avut sarcina să asigure apă și mancare pentru tot efectivu' pe care l-au păstorit.

felix73
11-06-18, 12:19
asat e vrajeala ca sa i sperie.
cum sa te dea afara de la munca pt ca nu te duci acolo..
sa sperie intre ei si sa duc ca se ia unu dupa altu.
de frica sa nu si piarda si leaca aia de serviciu.


a fost vreo data altfel?!
am iesit noi vreo data in starda din proria initiativa.
sa murim cu aia de git acolo ca nu de dau ce i al nostru.
niciodata.
in mutle cazuri trei sferturi din aia nu stiu ce cauta acolo..
chiar daca li s a spune dinainte.uita pa traseu.


:D

zildan
11-06-18, 20:53
Fierea lua mu... la prezentarea cupei.
Au venit oamenii liberi sa o vadă pe Simona si au dat de fierea.

petrica
11-06-18, 21:11
Asta inseamna sa fii cu adevarat sufocat de ura pe care propaganda ti-a injectat-o de atatia ani. Firea s-a dus acolo in calitate de primar ales, nu de politician, nu de psd.
Simona nu merita asta. Dar, ma rog.

zildan
11-06-18, 21:20
In primul rand ma bucur sa te revad pe forum, apoi vreau sa iti aduc aminte ca USL-ul a distrus democratia in Romania, si acum platim asta.
Au desfintat alegerile in 2 tururi la primari ! Asta a fost esenta !
Ei ca sa il omoare pe Basescu si pe Udrea, apropo , seara de seara Latrina plange pentru Udrea, pastorul scoate dscursuri emotionante, chiar lacrimogene, multi oameni fug la chioscul din coltz sa ia batistutze, cu totzii plang pentru Udrea si pentru fratele lui Basescu care a primit in casa "oameni de bine".
Dar sefii PSD au averi nu sunt saraci sau nevoiasi. Ei dau Mu.. la fraierii care o asculta pe Larguta cum a ramas gravida cu statul paralel, o sa nasca curand !

petrica
11-06-18, 21:34
Modifica in USL, ca faci de rusine partidul securistilor, USR.

zildan
11-06-18, 21:51
PNL , USR toti care nu suntem de acord cu PSD, suntem securisti?
Oare nu cumva toti cei care nu sunt de acord cu politica gratierii furtului sustinuta de politicinenii PSD si clonele lor sub nume liberal ascunsi la T@riceanu sunt Securisti?
Securisti sunteti voi Petrica, aveti la latrina in studio mai multi fosti directori si multi generali.
Am amici care s-au dus la P$D si cand i-am intrebat ce cauta acolo mi-au spus ca simt ca fura fara grija !
Asta face partidul celor care fura fara grija !

felix73
11-06-18, 22:05
welcome back petricuta.

petrica
11-06-18, 23:13
PNL , USR toti care nu suntem de acord cu PSD, suntem securisti?
Oare nu cumva toti cei care nu sunt de acord cu politica gratierii furtului sustinuta de politicinenii PSD si clonele lor sub nume liberal ascunsi la T@riceanu sunt Securisti?

Tu personal nu esti. Sunt cei din partidul usr si o parte din pnl, mai ales mandolina orban. Pe tine au reusit sa te pacaleasca. Recunosc ca si pe mine m-a pacalit basescu in 2004 dar si ponta. Dar macar recunosc. Aia cu gratierea furtului e doar propaganda. Pacat ca nu te prinzi. Poate mai tarziu.

In alta ordine de idei, iar s-au facut de cacat hastag rezist incercand sa confiste momentul Simonei. S-a vazut ce stanjenita a fost Simona. Eu zic sa mearga sa huiduie si la Madrid cand Nadal e felicitat de primarita de acolo.


https://s22.postimg.cc/ovqzunzdd/Nadal_cu_doamna_primar_din_Madrid.jpg (https://postimages.org/)

zildan
11-06-18, 23:20
Daca dai cu mesaje de partid iei iar o pauza lunga, nu ne confunda cu oficioasele PSD la propaganda.
Eu stiu 20 de fete care azi au plecat de la munca sa o vada pe Simona, si au huiduit-o pe fierea.
Vrei sa vezi filmari? Sunt fete care se scoala la 4 dimineatza sa o vada la meciuri!
Rusine celor care pun botu la manipularile P$D.

konstantine
11-06-18, 23:34
Petre , mă așteptam să ma combați , să spui că sunt minciuni ceea ce am scris eu referitor la metoda de "convingere" a participanților la adunătură sau "miting"mai pe inglezește.

petrica
11-06-18, 23:39
Daca dai cu mesaje de partid iei iar o pauza lunga, nu ne confunda cu oficioasele PSD la propaganda.

Daca spun ce cred, ma ameninti cu pauza. Da-i drumul, ca oricum nu ma crezi.

marsel90
11-06-18, 23:41
Lasa bro ca s-au pierdut cu firea si daia au inceput sa huiduie...:agresiv:

felix73
11-06-18, 23:58
Daca spun ce cred

tu nu spui ce crezi ma.
tu spui doar ce vrei.
exact cum face armata aia de,,invitanti permanent,,de la ant3
si tu si labagii aia duce ti discutia doar intr o parte.
aruncati cu noroi doar intru nii si in altii nu.
le ati pus in circa pnl ului si lui iohanis,
toate nenorocirile care s au intimplat in tara asta de 25 de ani incoace.

aia macar o fac pa bani grei,foarte grei..
dar tu pt ce faci asta.

zildan
12-06-18, 00:54
Cele mai bune glume după ce Gabriela Firea a fost huiduită şi şi-a inchis contul de Facebook:
„După Kerber, Muguruza şi Stephens, Halep a eliminat-o şi pe Firea“

Citeste mai mult (adev.ro/pa6guk)

konstantine
12-06-18, 03:20
Dădui like la toate postările din topic.Așa ca să fiu fair-play.Parcă v-am mai scris : toți sunt o mafie transpartinică.Sunt de dreapta convins , dar nu mă reprezintă niciun politician din Romania! Singura cale să scapăm de "paraziți" e să gandim cu mintea !
Vorbeam zilele trecute, cu un neamț (din fostul DDR are vreo 68-70 de ani , pensionar).Mi-a zis că la noi in țară , e ca la circ; politicienii sunt magicieni iscusiți care fac să dispară orice...de la active , pană la bunul simț.Am avut ocazia prin '91 , pe cand eram adolescent , să plec din Romania...N-am plecat din patriotism și pentru că am crezut că se poate schimba ceva.Nu s-a schimbat nimic(in bine).Am ajuns o nație de sclavi !

marsel90
12-06-18, 14:33
Aici comentam subiectele de la emisiunile latrinei3, acelui grup organizat, folosit pentru spalat creiere si defaimarea tarii ?

petrica
12-06-18, 16:18
In primul rand ma bucur sa te revad pe forum

Da, sunt convins.

Si asta e site de stiri false ? Nu inteleg de ce refuzi evidentele, zildan.

Aici era link la un oficios PSD

felix73
12-06-18, 20:31
cam ce este prin politica noastra,este peste tot in lumea asta,si la nemti,chiar si la nordici..
dar indiferent ce fac politicienii aia..ca i pnl german sau psd german..
tu tot 1500 de euro ai salariul.
asta e dreptul tau ,,batut in cuie,,care nu sa atinge nimeni de el.
dreptul la viata daca stii ce inseamna asta.

tu vezi ca noi suntem unicati in lumea asta.
te ai intrebat vreo data de ce?
de ce nemtii si altii au de toate si noi nu?

stiai cumva ca politicienii romani sunt cu mult mai bogati decit cei germani?
de ce ei au si tu nu?

astea sunt evidentele,nu ce scoti tu de prin ziare.
cit mai trebuie sa asteptam ca politicienii nostri sa si intoarca fata si catre noi.
cum fac toti din tarile civilizate cu poporul lor.

lasa l pa iohanis,ca nu ti a facut atita rau.
chiar daca ar fi vrut n a avut timp in 2 ani de zile.
nu te mai lua dupa ce spun aia la tv.


petricuta...
fii baiat destept si corect si fa asa cum iti spun eu.
eu,un golan sau ce oi fi..

scoate raul din toti,si din iubitul tau psd.
slava Domnului,ai de unde.stii asta ca nu esti idiot.
echilibreaza balanta cit de cit,si totul o sa fie ok.
o sa fii si apreciat pentru asta.
esti amenintat cu ,,pauze,, si,,sters,,pentru ca aici nu este ant3.
si nici realitatea tv sau b1 tv.


zi ne si tu o data ceva ce nu ,,stim,,
sau ceva ce nu ai spune in mod normal nici in ruptu capului.
ca sa pari cit de cit,,corect,,zi ne doua vorbe despre tactu dragnea.

petrica
12-06-18, 21:05
zi ne si tu o data ceva ce nu ,,stim,,

Pai eu tot incerc sa va zic si sa va arat, dar zildan sterge. Ce sa fac acum ?

felix73
12-06-18, 21:16
pune mina si echilibreaza balanta aia cit de cit cum ti am mai spus...
si sa vedem cine are curaj sa mai stearga dupa tine.

lasa i pa ponta si sova.aia sunt ,,rusinea,, psd ului.
sunt istorie aia deacuma.

mai cauta...

zildan
12-06-18, 21:21
@petrica
Tu nu iti dai cu parerea la ce scriem noi aici, vomiti propaganda otravita din laboaratoarele securitatii gazduite de amicii tai.
Cand o sa scrii ceva din viata si experienta ta o sa te credem.

petrica
12-06-18, 22:00
Bine.

Uite un site pupator de kovesi. Sper ca nu il stergi si pe asta.

http://www.ziare.com/liviu-dragnea/presedinte-psd/valeriu-stoica-mitingul-psd-un-mod-de-a-pune-presiune-pe-justitie-guvernele-nu-se-schimba-prin-proteste-mergeti-la-vot-interviu-1517080

zildan
12-06-18, 22:03
Tu nu poti sau nu vrei sa intelegi ce scrie mai sus?

felix73
12-06-18, 22:49
nu ai cum sa l dai la intors pt ca nu i prost.
fir ai tu sa fii petricuta.

:D


lasa naibii ziarele alea si da ceva afara din tine.din burta ta.
dar ar moartea in ea de balanta sa dea..

nu vrei s o inclini de loc.nu merge cu ce incerci tu.
ala i ,,praf in ochi,, petricuta.

:D

konstantine
13-06-18, 00:59
Da' ce dracu' , mă Petre ...Eu fac parte din categoria ălora care nu se mai uită la știri.Indiferent ca e b1 , a3 , digi24.
Văd in real time și real life mizeriile politicienilor.
Ți-am cerut așa de mult ,să postezi ce gandești tu ?
Exprimă-ți o părere , spune-ne ce simți tu , nu ce gåndesc și simt alții .Dacă ți-e frică , fă-ți un cont nou.Promit că nu o să știe nimeni că ești tu și o să eludez regulile , doar , doar ai să scrii ce simți și ce gandești.

petrica
13-06-18, 10:44
Pai gandesc cam asa (am mai scris dar zildan a sters ca cica am pus un link catre un site periculos sau ceva, dar putea sa lase macar comentariul meu):

din pacate cei din categoria hastag rezist fac o confuzie grava intre politica si drepturile si libertatile fundamentale ale cetateanului care, in orice tara democratica din lumea asta, sunt sfinte. Cat timp persista aceasta confuzie lucrurile nu vor merge bine niciodata in tara asta. E in regula sa fie mai multe partide politice si lumea sa voteze cum crede de cuviinta. Ar fi periculos pentru democratie sa existe un singur partid, ne-am intoarce la dictatura. Dar una-i una si alta-i alta.

Drepturile si libertatile fundamentale nu au nici o treaba cu politica, dar in Romania aceste drepturi sunt siluite de o gasca de securisti (si sunt atatea exemple de oameni cercetati abuziv, bagati in pucarie si apoi achitati pe motiv ca fapta nu exista). Argumente: inregistrarile cu portocala, onea (locotenentii lui kovesi), protocoalele secrete ilegale, etc. Ce sa vezi, portocala si onea sunt urmariti penal doar pentru ca au aparut inregistrarile, exact ca in cazul mircea basescu. Sigur ca stapana lor nu are nici o problema. La fel ca traian basescu. kovesi stalin a dat comunicat oficial ca nu exista protocoale iar cand au iesit la iveala a zis ca sunt de cooperare, nu de colaborare. Ce bine ca nu sunt sinonime cele doua cuvinte. Deci in primul rand a mintit, iar cand minciuna a fost devoalata a incercat sa ne abureasca. Numai dupa asta si ar trebui sa iti pui un mare semn de intrebare despre asa zisa lupta anticoruptie din Romania. Ce spun eu aici sunt FAPTE.

Tocmai a aparut un document semnat de kovesi in 2007 prin care il albeste pe iliescu in legatura cu mineriadele. Mai cautati si voi ca daca il pun eu aici zice zildan ca fac propaganda.

PS: a se observa ca siteurile antikovesi sunt sterse imediat iar cele prokovesi rezista.

mondo
14-06-18, 20:20
@Petrica
Faci ce faci și duci discuția acolo unde vrei adică in altă direcție. O arzi intr-una cu statul paralel și cu portocală și onea. Spune bă băiatule de hoții din PSD care au jefuit țara de atiția ani, de motivele pentru care fuge lumea din țară mai rău ca ăia din Siria, de ce s-au scumpit toate cele cind cei pe care i-ai votat au spus că v-a fi invers, de creșterea de salariu de 5 lei, de cit de bine trăiești tu din salariu minim pe economie și despre multe alte subiecte interesante zicem noi.