PDA

View Full Version : ajutor configurare dolce-cccam



niccoo
02-05-08, 16:15
am card local dolce si nu reusesc sa-l vad pe cccam dreambox 7000.
am pus boxkey si fila nds dar nimic.
stie cineva cum se configureaza corect, ce varianta de cccam dechide nds-ul, daca merge update si daca merge cardul in sharing?
am incercat pe gemenii 4.30, egd nemesis, Nab Darkstar
multumesc.
_____________

shadowman
01-01-09, 21:52
Respecte!
In primul rand doresc sa va mai urez un an nou fericit si la multi ani,inca odata.
Apoi am rugamintea catre cei sau cel care poate sa ma ajute cu setarea unui dream 500s(o clona cu MAC "original"de azi dimineata),cu card Dolce in cccam sau gbox sau orice alta varianta fiabila.Imaginea folosita este Nabilo V08.Imaginea este curata,doar descarcat limba romana si un skin care-mi place si Astra dela 19.2E atat.
Tin sa precizez ca am avut o line D si cu ajutorul unui binevoitor,pe aceasta cale doresc sa-i multumesc,am ajuns cu setarea in Gbox spre final dar din motive obiective nu sa finalizat.
Totodata doresc sa-mi cer scuze fata de cei ce au avut linia mea D si nu au putut sa o foloseasca.Cred ca multi dintre cei care au avut-o au sters-o.
Sper ca cineva va avea rabdarea si bunovinta sa ma ajute dela A la Z cu configurarea setarilor.Din pacate nici porturile nu le mai am deschise.
In speranta unui ajutor va multumesc anticipat.
Bafta!
P.S.-mai am intr-un var setari mai vechi cu o parte din Gbox si linia D.
O seara placuta tuturor!
Daca nu am plasat bine doleanta mea,scuze si rog unul din moderatori sa o mute acolo unde e locul.Mi-am cam "iesit din mana"de cand n-am mai scris!:)