PDA

View Full Version : Atac la Dolce!



Einstein
29-05-08, 23:04
Dupa ce s-a purtat o campanie de denigrare a Boom, tunurile se indreapta spre cel mai puternic concurent de pe piata: Dolce!
Sunt anuntate probleme mari de management si plecarea unor persoane de la conducerea Dolce.
Prin aceasta se incearca inducerea ideii de "mari probleme la Dolce!"
Care este miza?
Megaoperatorul Digi are probleme serioase, oameni importanti deja au parasit conducerile unor reprezentante locale. Firmele de instalari care au contracte cu Digi isi dau angajatii afara din lipsa de echipamente!
Foarte multi instalatori angajati ai Digi si-au dat demisia!
Acestea sunt doar o mica parte din problemele actuale.
O tactica din business este ca atunci cand ai probleme sa iti ataci concurenta! Gasesti o bresa la concurent si incerci sa o exploatezi in folosul tau!
Aceeasi tactica au folosit-o si impotriva Boom si in mare masura a functionat.
Asa ca nu va mai ascultati toate zvonurile. Cei care investesc zeci sau sute de milioane de euro intr-o afacere nu o fac sa piarda! Vor face totul pentru ca acea afacere sa fie profitabila! Daca e nevoie, si restructurari la nivelul managementului.

JBTC
29-05-08, 23:16
Dupa ce s-a purtat o campanie de denigrare a Boom, tunurile se indreapta spre cel mai puternic concurent de pe piata: Dolce!
Sunt anuntate probleme mari de management si plecarea unor persoane de la conducerea Dolce.
Prin aceasta se incearca inducerea ideii de "mari probleme la Dolce!"
Care este miza?
Megaoperatorul Digi are probleme serioase, oameni importanti deja au parasit conducerile unor reprezentante locale. Firmele de instalari care au contracte cu Digi isi dau angajatii afara din lipsa de echipamente!
Foarte multi instalatori angajati ai Digi si-au dat demisia!
Acestea sunt doar o mica parte din probleme actuale.
O tactica din business este ca atunci cand ai probleme sa iti ataci concurenta! Gasesti o bresa la concurent si incerci sa o exploatezi in folosul tau!
Aceeasi tactica au folosit-o si impotriva Boom si in mare masura a functionat.
Asa ca nu va mai ascultati toate zvonurile. Cei care investesc zeci sau sute de milioane de euro intr-o afacere nu o fac sa piarda! Vor face totul pentru ca acea afacere sa fie profitabila! Daca e nevoie si restructurari la nivelul managementului.

oare cine e atat de stupid sa puna "botu'" la aberatiile blanosului si ale carbogazosului?!?...
un lucru e cert: niciun operator din telemedia nu va da faliment! eventual va fi preluat. si chiar daca ar da faliment... nu vad unde ar fi problema clientilor...

-minus
29-05-08, 23:19
Simple aberatii ale unora care daca vad ca pleaca vreun directoras gata cade firma-compania,lucru total neadevarat,oamenii vin si pleaca firmele merg mai departe.

otheitis
30-05-08, 00:28
Multumesc pe fanta!! si pe blana!! pt ca ne au dat stire ca falimenteze Boom,pocus,dulce,paxus, cam 259 de ori pina acuma.Si sigur care ramune si inghite pe toti abonati e magalo operatorul digi care nu e in stare sa trimite o factura acasa.Mai mult asemenea asta bomba cu bomba care trimite prin yahoo anumite persoane ca contul de yahoo o sa fie sters!Singura bomba care au nevoie asta mafia e o bomba la forum care au,la vremuri de comunism 100% faceau mare cariera la militia...

outcast
30-05-08, 01:52
cind stirea vine de la o latura (MINCARE DE PORCI) care cu ceva timp in urma se batea cu caramida in piept ca el cind era tinar se batea cu marile corporatii(la spitalul 9 cu blana)si ca EL va cenzura internetul de key jiji(e singurul dth care nu e spart,murdoch e kaka de vaca) un lucru devine clar;citirea stirii e pierdere de timp...la fel si comentariile....

in ultimul timp se fac poze cu dreamul in mina prin paris,se lanseaza verze pentru cei slabi de inger...la asta se reduce ceea ce a fost cindva,RDI.

jenant.

ps.cum naiba poti sa comentezi managementul altora,cind la tine e varzaaaaa?ex.forumul lui a ajuns pe mina unui psihopat care in momentele de delir sterge sute de posturi....

comerciantul
30-05-08, 14:53
forumul lui a ajuns pe mina unui psihopat care in momentele de halucinatii sterge sute de posturi....

tocmai de aceea eu nu mai intru pe rdi, nici macar sa citesc anumite chestii...
asta ii sfatuiesc si pe altii care au posturi sterse cu nemiluita.

otheitis
30-05-08, 16:48
Eu azi o sa ma acasa un DM800 original nu foto furate din net.O sa fac test si o sa fac upload foto si comentary.Daca e mai bun dm800 sa stiti ca o sa fiti primi care o sa aflati.Topic o sa fie in section HD...

outcast
30-05-08, 18:41
Eu azi o sa ma acasa un DM800 original nu foto furate din net.O sa fac test si o sa fac upload foto si comentary.Daca e mai bun dm800 sa stiti ca o sa fiti primi care o sa aflati.Topic o sa fie in section HD...

exista un topic:http://sateliti.org/showthread.php?p=37653#post37653

si cu poze originale...

JBTC
30-05-08, 20:59
de la "radio shantz" zicere:

cica RTC ar intentiona sa renunte la DTH in favoarea IPTV...
intr-adevar carbogazosul a auzit bine ce a auzit... sunt pb de management la dolce, spagi, fraude, deturnari de fonduri... pb managerilor e ca au aflat grecii si, mai mult ceva nemtzalai... cica e ceva mare valva la RTC... din surse mai putin disponibile publicului larg stiu ca era o investigatie referitoare la DTH-ul RTC pe la una din institutiile noastre mult hulite... posibil ca asta sa fie rezultatul...
mai vedem.

MIRC77
31-05-08, 01:00
Atacurile initiate de admini pe latrinele lor (ce-mi place termenul asta) nu fac decat sa ne amuze. Mai grav este ca pe alte forumuri atacurile se petrec la alt mod, si anume: "Sunt proaspat abonat la DTH-ul XXX si trec trec prin traume macabre". Si ca sa fie convingator vine si cu concluzia: "Nu va abonati la DTH-ul XXX".

outcast
31-05-08, 01:16
Atacurile initiate de admini pe latrinele lor (ce-mi place termenul asta) nu fac decat sa ne amuze. Mai grav este ca pe alte forumuri atacurile se petrec la alt mod, si anume: "Sunt proaspat abonat la DTH-ul XXX si trec trec prin traume macabre". Si ca sa fie convingator vine si cu concluzia: "Nu va abonati la DTH-ul XXX".

astia ultimii suna ca...sunt cutare si ii multumesc mamei omida ca ma vindecat de boala lui blana...

MIRC77
31-05-08, 01:45
astia ultimii suna ca...sunt cutare si ii multumesc mamei omida ca ma vindecat de boala lui blana...

Ai vazut oameni vindecati de boalu lu' blana? Daca afli antidotu posteaza linkul (pe RDI nu aici).

outcast
31-05-08, 02:15
Ai vazut oameni vindecati de boalu lu' blana? Daca afli antidotu posteaza linkul (pe RDI nu aici).
pai tu crezi ca mama omida poate sa vindece ceva?.......:D

zmeura
31-05-08, 09:53
Nu va agitati,era doar un raspuns la topicurile in care erau semnalate problemele megaoperatorului in alta tara si a legaturilor cu "firmele agreate".Trebuia aratat ca la altii e mai rau.Si eu nu cred ca e mai rau,cred ca e la fel.:)
Cel putin grecii au inceput curatenia,la ceilalti nu se va face niciodata ca nu au patroni straini.

dan2000
12-07-08, 12:50
gata au terminat cu dolce focus si boom , au dat faliment toti ! ... acum e max in faliment. cred ca ar putea fi dati in judecata pacalicii astia .