PDA

View Full Version : Lista canale Echo Stick



barghy
19-07-08, 15:01
Am o lista de canale salvata cu RS232 si am incercat sa o pun pe un Echo de pe stick dar imi spune 'bad upgrade data' deci trebui sa fie in alt format. Stie cineva cum o pot transforma intr-un fisier ce se poate pune de pe stick?
Thx in adv..;

horatyu
19-07-08, 15:24
Am o lista de canale salvata cu RS232 si am incercat sa o pun pe un Echo de pe stick dar imi spune 'bad upgrade data' deci trebui sa fie in alt format. Stie cineva cum o pot transforma intr-un fisier ce se poate pune de pe stick?
Thx in adv..;

lista salvata o incarci cu load sus stanga la file

apoi mergi langa file la upgrade data+other+Mk default data updata +alegi locatia unde dai save si cand ii dai nume inainte de save pui un punct bin la sfarsit nume.bin iar apoi pui pe stick si e ok

daca da un mesaj ca nu are memorie , dai un factory default sau un restart si apoi ar trebui sa mearga

barghy
19-07-08, 16:21
THX Horatiu. Merge.

pompagiu
28-08-09, 16:48
Dar sa adaug un transponder nou,manual,din telecomanda?

P8M1C0
28-08-09, 18:58
dai la manual scan si la ultimul tp o sa fie gol, si scri tu frec si sr!

mafiotujro
01-09-09, 08:25
lista salvata o incarci cu load sus stanga la file

apoi mergi langa file la upgrade data+other+Mk default data updata +alegi locatia unde dai save si cand ii dai nume inainte de save pui un punct bin la sfarsit nume.bin iar apoi pui pe stick si e ok

daca da un mesaj ca nu are memorie , dai un factory default sau un restart si apoi ar trebui sa mearga

Am modificat o lista recenta de programe luata de aici http://chomikuj.pl/J-J/ECHOLITE+-+ECHOSMART/DSB+7x1+PVR+-+OLD in format bin (era o lista care continea toti satelitii pe care i-am sters si am lasat doar intelsat, thor si amos). Am resetat, am instalat lista pe un echosmart 771, mi-a bootat fara probleme. Am activat "specail key", am instalat keyle. Bun. Ar fi trebuit sa mearga. Din pacate, pe orice canal intru imi spune ca nu are semnal (no signal). Daca urmez aceeasi pasi pentru o lista de programe mai veche imi merg toate. Ideea e ca lista aceea are mai putine programe. Am boot 3.01 si flash 3.43.

horatyu
02-09-09, 01:14
pai inainte sa salvezi lista poate ai pus ceva la setari
da dublu click in coloana din dreapta si iti apar o multime de optiuni

limba...diseq sau usals...etc, ora de vara...control parental...

mafiotujro
02-09-09, 08:41
Am reusit pana la urma sa instalez o lista gata facuta. Acum a aparut o alta problema, nu am sunet pe gigifilm. O fi din cauza ca am boot 3.01_sc si flash 3.43? Cum fac update de pe stick si ce versiuni intermediare trebuie sa instalez ca sa ajung la 3.59? Trebuie sa fac update si la boot?

horatyu
02-09-09, 11:59
nu ai sunet pt ca ai umblat la AC3 ...si nu are exact aceasta optiune dilifilm


daca stergi canalul si il scanezi din nou o sa ai

sau mai pune odata lista si nu mai umbla acolo
asta e rezolvarea

mafiotujro
02-09-09, 14:16
daca sterg canalul, trebuie sa scanez tot?

horatyu
02-09-09, 22:20
se poate scana doar frecventa pe care era canalul